Гатање, видовитост

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од Perdika I, 22 декември 2007.

  1. anakonda88

    anakonda88

    Член од:
    6 април 2015
    Мислења:
    325
    Допаѓања:
    110
    па нели помагале тие , но после некое време се влошува дупло ситуацијата и пак се вракаат по гатачи , но тогаш не им го решаваат проблемот туку дупло го влошуваат , тоа е благо кажано цената на гаволот
     
    На katinakatalina му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Immigration man

    Immigration man Гостин

    Да не знаете тел број од гатач во кравари битола

    Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
     
  3. INFECTED

    INFECTED

    Член од:
    25 март 2015
    Мислења:
    410
    Допаѓања:
    556
    Разгледувајќи ги споменатите начини на гатање, мислам дека би ги отфрлил сите освен оние со гледање од дланка. Ова се скриншати од неколку различни книги за palmistry гледањето на дланка. Кое е вашето мислење за тој метод?

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.
  4. INFECTED

    INFECTED

    Член од:
    25 март 2015
    Мислења:
    410
    Допаѓања:
    556
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ana2014

    ana2014

    Член од:
    17 јануари 2014
    Мислења:
    15
    Допаѓања:
    0
    Zdravo,

    Dali nekoj znae za mediumi kaj nas koi sto kontaktiraat so mrtvi luge
     
  6. anakonda88

    anakonda88

    Член од:
    6 април 2015
    Мислења:
    325
    Допаѓања:
    110
    :facepalm:
     
    На povtornojas му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Con Artist

    Con Artist the man with the key

    Член од:
    1 мај 2012
    Мислења:
    2.956
    Допаѓања:
    6.407
    Прашај во Телма, тие пред некоја година снимаа видеа и контактираа со мртви луѓе и гласачи од Пустец.
     
    На redfogv, Црноризец Храбар и Итар Пејо им се допаѓа ова.
  8. sweetboy

    sweetboy

    Член од:
    6 декември 2014
    Мислења:
    84
    Допаѓања:
    6
    nekoj od bt imal,koga kje vlezis i odma ti kazuval se
     
  9. redfogv

    redfogv

    Член од:
    10 мај 2017
    Мислења:
    192
    Допаѓања:
    64
    Kakvo gatanje,kakva vidovitost................. Tie shto tvrdat deka go mozat toa se izmamnici.
     
    На bobi-skk му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: