Гатање, видовитост

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од Perdika I, 22 декември 2007.

 1. anakonda88

  anakonda88

  Член од:
  6 април 2015
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  111
  па нели помагале тие , но после некое време се влошува дупло ситуацијата и пак се вракаат по гатачи , но тогаш не им го решаваат проблемот туку дупло го влошуваат , тоа е благо кажано цената на гаволот
   
  На katinakatalina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Immigration man

  Immigration man Гостин

  Да не знаете тел број од гатач во кравари битола

  Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
   
 3. INFECTED

  INFECTED

  Член од:
  25 март 2015
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  556
  Разгледувајќи ги споменатите начини на гатање, мислам дека би ги отфрлил сите освен оние со гледање од дланка. Ова се скриншати од неколку различни книги за palmistry гледањето на дланка. Кое е вашето мислење за тој метод?

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.
 4. INFECTED

  INFECTED

  Член од:
  25 март 2015
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  556
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ana2014

  ana2014

  Член од:
  17 јануари 2014
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  Zdravo,

  Dali nekoj znae za mediumi kaj nas koi sto kontaktiraat so mrtvi luge
   
 6. anakonda88

  anakonda88

  Член од:
  6 април 2015
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  111
  :facepalm:
   
  На povtornojas му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Con Artist

  Con Artist the man with the key

  Член од:
  1 мај 2012
  Мислења:
  2.975
  Допаѓања:
  6.452
  Прашај во Телма, тие пред некоја година снимаа видеа и контактираа со мртви луѓе и гласачи од Пустец.
   
  На redfogv, Црноризец Храбар и Итар Пејо им се допаѓа ова.
 8. sweetboy

  sweetboy

  Член од:
  6 декември 2014
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  6
  nekoj od bt imal,koga kje vlezis i odma ti kazuval se
   
 9. redfogv

  redfogv

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  107
  Kakvo gatanje,kakva vidovitost................. Tie shto tvrdat deka go mozat toa se izmamnici.
   
  На Govinda и bobi-skk им се допаѓа ова.
 10. харизматична1

  харизматична1 какви ти се мислите, таков ти е животот

  Член од:
  1 октомври 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите
  И јас сакам да прашам околу темава,никогаш не сум верувала многу во гатање такви работи,па и не сум била никаде да ми гледаат али би сакала да одам,имам некој проблеми кој многиу ми е битно како ќе ми бидат понатака во иднина,и дали некој бил кај некоја гатачка што му помогнала да ми предложи многу многу ми е битно и хитно ..
  Ќе ви бидам многу благодарна поздрав ;)
   
 11. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  1.472
  Допаѓања:
  983
  Tie retki so se stvarnoo vidoviti ne kazuvaat nisto za idninata, posto takov e prirodniot princip, da neznaeme.
  A gledareci i gataci - toa se samo cirkuzanti.
   
  На харизматична1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: