Гатање, видовитост

Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
па нели помагале тие , но после некое време се влошува дупло ситуацијата и пак се вракаат по гатачи , но тогаш не им го решаваат проблемот туку дупло го влошуваат , тоа е благо кажано цената на гаволот
На кое или што е тоа негово на ѓаволот па за да дојде!?
 
I

Immigration man

Гостин
Да не знаете тел број од гатач во кравари битола

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
 
I

INFECTED

Гостин
Разгледувајќи ги споменатите начини на гатање, мислам дека би ги отфрлил сите освен оние со гледање од дланка. Ова се скриншати од неколку различни книги за palmistry гледањето на дланка. Кое е вашето мислење за тој метод?

 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
15
Поени од реакции
0
Zdravo,

Dali nekoj znae za mediumi kaj nas koi sto kontaktiraat so mrtvi luge
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.499
Zdravo,

Dali nekoj znae za mediumi kaj nas koi sto kontaktiraat so mrtvi luge
Прашај во Телма, тие пред некоја година снимаа видеа и контактираа со мртви луѓе и гласачи од Пустец.
 

харизматична1

какви ти се мислите, таков ти е животот
Член од
1 октомври 2017
Мислења
11
Поени од реакции
0
Здраво на сите
И јас сакам да прашам околу темава,никогаш не сум верувала многу во гатање такви работи,па и не сум била никаде да ми гледаат али би сакала да одам,имам некој проблеми кој многиу ми е битно како ќе ми бидат понатака во иднина,и дали некој бил кај некоја гатачка што му помогнала да ми предложи многу многу ми е битно и хитно ..
Ќе ви бидам многу благодарна поздрав ;)
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Некоја гатачка од Скопје или околината?
Имало некоја во Чаир.

@Филозофка Читам си била?
 
I

INFECTED

Гостин
Секоја информација за „злобни врачари“ (оние кои прават црни магии) е добредојдена.
 
Член од
15 март 2011
Мислења
2
Поени од реакции
4
Luge sakav da ja spodelam mojata radost. Poveke godini stradav zdrastveno sum bil kaj mnogu lekari no sepak nisto. Bev kaj edna baba na 80 godini vo Selo Orizari do Veles. Moja najgolema preporaka e ja posetite pari ne zima sto znaci raboti za gospod, mi kaza deka baela za mnogu raboti. Go imam samo telefonot 043511222.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom