Гатање, видовитост

Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Се за пари дружее !!! Ке те лаже ке те мота , бев и јас кај една таква но не ми зеде пари , ова ке биде она ке биде па на крајот ништо од тоа не биде .. не се залажувајте со такви работи народот се право за пари ..
незз една другарка беше вика дека се и погодила
 
Член од
15 април 2013
Мислења
53
Поени од реакции
34
незз една другарка беше вика дека се и погодила
И што и погодила што ке биде во иднина , тоа неможе да се предвиди , а за дел од минатото на некој може мн лесно да се дознае , и како демек гледа што било ...
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
И што и погодила што ке биде во иднина , тоа неможе да се предвиди , а за дел од минатото на некој може мн лесно да се дознае , и како демек гледа што било ...
е сеа,она и кажала што ќе биде во иднина,ама за тоа треба да видиме дали стварно ќе биде,носела слики од цела фамилија и и кажала која и правела за да немаат среќа,и на други места кај што била и кажале дека истата особа и правела
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Да кажам нешто за мое искуство во врска со гледање на дланка (хиромантија). Имав неколку долари на еден Paypal акаунт. Не ми се исплаќаше да им правам withdraw и од чиста љубопитност го порачав овој гиг на Fiverr. Се што пратив беше слика од мојата лева дланка. Ѓоспоѓата од другата страна ми кажа дека имам заболување на белите дробови, што е точно. Сега ова заболување нема никави симптоми кои може да се препознаат од дланката и е екстремно ретко за луѓе во мојата возраст. Ми кажа и други работи за приватниот живот кои се горе долу вистинити. Шансите за рандом погаѓање на сето ова се буквално еднакви на нула... :eek:
 
Член од
28 април 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
КОНСТАНТИН КАЈШАРОВ, МАГИСТАР ПО КИНЕЗИТЕРАПИЈА
Исцелител со дарба од Бога

Константин Кајшаров-Тино е најновиот исцелител, кој неодамна отвори и свој центар за кинезитерапија во Скопје. Во центарот „Константин“ се применува комбинација од работа со традиционална медицина и комбинирани техники од Истокот. Кајшаров лекува со таканаречена енерготерапија, односно канализирање на енергија кон некој што има потреба од тоа. Уште како мало дете ја чувствувал таа енергија и сакал да им помага на луѓето, па затоа завршил студии по кинезитерапија во Русе, Бугарија.

За него болеста претставува минлива состојба предизвикана од кармичкиот долг на заболениот, искушение да се види колку сме созреале и што сме научиле во животот, но и предупредување дека начинот на кој сме живееле не бил правилен, па затоа треба да го промениме. Третманите на неговите пациенти се состојат во одредување на дијагнозата, разговор за потеклото на болеста и изградување свесност кај пациентот за насочување кон правилен колосек за контрола над својот живот.

- Луѓето ги лекувам на духовно ниво со енергија, со масажа и лекување со светлина. Практикувам индиска, тибетанска, туина, масажа со кристали и медна масажа. Терапијата со енергија е сличен начин на методот „прана“, со таа разлика што јас никаде не се обучував за ова, туку постапката доаѓа сама од себе. Тоа вклучува чистење на негативните емоции со соодветно раздвојување на петте елементи и повикување на светата цел на таа личност, односно исполнување на Божјата волја, која треба да биде во животот на тој конкретен човек - вели магистар Кајшаров.

Досега има излекувано многу луѓе кои доаѓаат кај него од целата земја. Лекувал речиси се, од рак на дојка до психички проблеми кај пациентите. Верувале или не, тој успеал да излечи мозочен удар со тешка парализа само со 6 терапии, рак на дојка со 5 терапии, ублажена епилепсија со 3 терапии и уште многу други болести.

Една од неговите пациентки Нада Чукурова од Штип, која боледувала од рак на дојка,
за третманите вели:

- Се случуваше на моменти да се изгубам, да се чувствувам како да паѓам, пропаѓам, а всушност бев на нозе и ја извршувавме терапијата. Потоа мислев дека ќе полетам, осетив подобрување уште по првата терапија. По пет третмани кај Тино, отидов во Штип кај мојата докторка, која се вчудовиде откога ме прегледа бидејќи згрутчувањата во мојата града беа потполно исушени.

Кушев Лазе од Кавадарци, пак, ќе рече:

- Не гледаш ништо, но чувствуваш некаква енергија, како некој да те турка напред во
животот. По третманот имаш енергија да направиш се, како 100 луѓе да влегле во тебе.

Чудо или не, исцелител или народно кажано човек со дарба од бога, Кајшаров за својата работа скромно ќе рече:

- Јас сум само проводник на таа енергија, која доаѓа од Бог. Значи, јас не сум исцелителот, Бог е оној што исцелува. Тоа е најдоброто објаснување за тоа како јас работам.
Жива лага овој константин само парите ти ги зима 100 евра терапија и ништо не помага.
--- надополнето: 28 април 2013 во 12:35 ---
Да кажам нешто за мое искуство во врска со гледање на дланка (хиромантија). Имав неколку долари на еден Paypal акаунт. Не ми се исплаќаше да им правам withdraw и од чиста љубопитност го порачав овој гиг на Fiverr. Се што пратив беше слика од мојата лева дланка. Ѓоспоѓата од другата страна ми кажа дека имам заболување на белите дробови, што е точно. Сега ова заболување нема никави симптоми кои може да се препознаат од дланката и е екстремно ретко за луѓе во мојата возраст. Ми кажа и други работи за приватниот живот кои се горе долу вистинити. Шансите за рандом погаѓање на сето ова се буквално еднакви на нула... :eek:
И јас од интернет све тоа ке ти го ископам за 1 ден и све ке ти кажам :)
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Нејќев да трошам букви на тема за гатање и видовитост али ајде. Која е целта ако одеш и ти каже работи кој си ги поминал ??? Или пак работи кои ќе ти се десат ???
Стварно не ми сватливо, и некако ми е малоумно ова гатање и видовитост.
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
119
Поени од реакции
19
Знае ли некој каде се наоѓа бајачот Перо од Зелениково.И дали треба да се закаже за да се оди кај него.исто така ме интересира кој автобус оди таму и дали е подобро да појдам со воз или aвтобус.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Знае ли некој каде се наоѓа бајачот Перо од Зелениково.И дали треба да се закаже за да се оди кај него.исто така ме интересира кој автобус оди таму и дали е подобро да појдам со воз или aвтобус.
Едно само ќе ти кажам: не со воз или автобус кај Перо!
 
Член од
9 ноември 2012
Мислења
31
Поени од реакции
15
gatam na bricen gz...koj saka neka poveli :pos:

se zezam nepostoi takvo nesto kako gatanje
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
119
Поени од реакции
19
Едно само ќе ти кажам: не со воз или автобус кај Перо!
и со што да одам.Со точак ли??:confused:

Знае ли некој каде се наоѓа бајачот Перо од Зелениково.И дали треба да се закаже за да се оди кај него.исто така ме интересира кој автобус оди таму и дали е подобро да појдам со воз или aвтобус.
Некој друг!!!!!
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
136
Поени од реакции
21
poveli brojot na Zane 078/612-890 slobodno javi se...iskreno ona mi e duhovna majka,da ne bese ona nemase da"preziveam"...pred se e golem i redok covek,a posle se ostanato...iskreno ti j preporacuvam...veke cetiri godini e so mene i pokraj mene sekojdnevno,bezrezervno....

оваа жане е бајачка или јасновидка, и само се јавуваш на телефон и закажуваш или како иде тоа?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Жива лага овој константин само парите ти ги зима 100 евра терапија и ништо не помага.
Овој толку го шлапаа у средно по ходници, што очигледно си ја чувал енергијата за гатање.

Чисто информативно Дуле си купил вила во Солун.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Дечки ајде ве молам некој ако знае нека ми даде контакт тел од Ласте бионергетичарот од Маџари . Фала многу :)
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
185
Поени од реакции
222
абе дечки што мислите за ова
сум била кај 3 баби до сега во различно време (за време од 5 години сите 3 ги прошетав:pos: ) сите ми имаат кажано едно исто во 3петоци да не допирам вода. ни лице да се мијам ништо, да користам влажни марамчиња ама вода никако и тие денови да ги постам. не верувам во тоа секаде кај што сум пошла било на зафрканција ама ме зачуди едната со другата немаат допирна точка а истото ми го кажуваат. сум сакала да пробам ама секогаш заборавам насабајле дека е петок. на успан човек кај ќе му текни на тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom