ГРУПА Ф - Втора фаза

Статус
Затворена за нови мислења.

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Кај русите играат тројца: Швед, Кириленко и Мозгов.
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
На високо ниво одиграа Русите и ги прегазија гејците:

Страшен процент на реализација имаат. Барем споредено со нас. 40% за 3. Па ние во сите утакмици собрани процентите немаме толку :D Сепак ние имаме јака одбрана па не знам дали ќе можат вака лесно да поентираат.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.688
Задутре нема да биде интересна само борбата за првото место, Словенија и Финска решаваат кој ќе биде последниот патник во четврт финалето. Ако Финска тепа влегува во први осум:eek:
Замислете после ја елиминира Франција:D
А во квалификациите Финците беа последни во нивната група со скор 1-7:pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Браво братја. со вас сме
--- надополнето: Sep 11, 2011 1:35 PM ---
Браво братја. со вас сме
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Задутре нема да биде интересна само борбата за првото место, Словенија и Финска решаваат кој ќе биде последниот патник во четврт финалето. Ако Финска тепа влегува во први осум:eek:
Замислете после ја елиминира Франција:D
А во квалификациите Финците беа последни во нивната група со скор 1-7:pos:
Интересно би било тоа да се случи и да играт финале со нас и да ги тепаме +20 :pos::pos:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Па не ја изгубија многу третата четвртина французите, само 19 разлика. Браво .
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ја сум да им ја пуштиме на Русите денеска, да одмориме и спремаме за Литванија.

Бидејќи многу тешко ќе ни биде да дојдеме до победа, па без разлика дали ќе победиме или изгубиме, доколку се истрошиме, ќе ни биде многу тешко да играме со било кој да е Литванија/Србија.

Јасно е дека против Србиве имаме поголеми шанси, меѓутоа се плашам дека после Русија ќе бидеме ко пешкири.

Башка, кога го немаме Гечевски, здрав, плус слаби останати центри, Крстич чинам, ќе не протури под кош.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.290
Поени од реакции
231
Ја сум да им ја пуштиме на Русите денеска, да одмориме и спремаме за Литванија.

Бидејќи многу тешко ќе ни биде да дојдеме до победа, па без разлика дали ќе победиме или изгубиме, доколку се истрошиме, ќе ни биде многу тешко да играме со било кој да е Литванија/Србија.

Јасно е дека против Србиве имаме поголеми шанси, меѓутоа се плашам дека после Русија ќе бидеме ко пешкири.

Башка, кога го немаме Гечевски, здрав, плус слаби останати центри, Крстич чинам, ќе не протури под кош.
Se slozuvam ovde, deka e podobro da sme na 2 mesto nego na prvo i od uste eden aspekt.Ako sme vtoro mesto i izgubime vo 1/4 finale (nedaj boze) bi igrale vo borba za 6 mesto so Slovenija,protiv koja vidovme deka mozeme da se nosime i imame sansa da brkame kvalifikacii za OI i plasman direkten na slednoto EP (koe e znacajno,kako ponatamu vo kvalifikaciite bi se izbegnale trosenje pari na gostuvanja vo Farski ostrovi,Azerbejdan,Svedska i sto ti ja znam,posto vejke nema A i B divizija i site 50 evropski drzavi ke igraat kvalifikacii).A dokolku bideme prvi.a izgubime od Srbija (nedaj boze),bi igrale so Francija ili Grcija (koja ne veruvam deka taka lesno ke ne svati povtorno.Ne sakam da zvucam pesimisticki,no spored mene podobro bi bilo da se fokusirame da uspeeme da stigneme do 6 mesto,otkolku da rizikuvame so Srbija,pa potoa da bideme 8..Kako i da e,vo sekoj natprevar navivame za MAKEDONIJA!!!
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Ја сум да им ја пуштиме на Русите денеска, да одмориме и спремаме за Литванија.

Бидејќи многу тешко ќе ни биде да дојдеме до победа, па без разлика дали ќе победиме или изгубиме, доколку се истрошиме, ќе ни биде многу тешко да играме со било кој да е Литванија/Србија.

Јасно е дека против Србиве имаме поголеми шанси, меѓутоа се плашам дека после Русија ќе бидеме ко пешкири.

Башка, кога го немаме Гечевски, здрав, плус слаби останати центри, Крстич чинам, ќе не протури под кош.
I jas sum vecer da pustime na Rusija i da odime na Litvanija,Srbija ima pojaki centri mislam deka ke izgubime dodeka na Litvancite moze da ne i odi sutot i tuka ja gledam nasata sansa
 
M

MrzaRules

Гостин
I jas sum vecer da pustime na Rusija i da odime na Litvanija,Srbija ima pojaki centri mislam deka ke izgubime dodeka na Litvancite moze da ne i odi sutot i tuka ja gledam nasata sansa
а па на Србија многу и оди шутот...Литванија игра пред полна сала...не сме ние Шпанија па да ги згазиме....
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
И престанете да ги потценувате квалитетите на играчиве!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Se slozuvam ovde, deka e podobro da sme na 2 mesto nego na prvo i od uste eden aspekt.Ako sme vtoro mesto i izgubime vo 1/4 finale (nedaj boze) bi igrale vo borba za 6 mesto so Slovenija,protiv koja vidovme deka mozeme da se nosime i imame sansa da brkame kvalifikacii za OI i plasman direkten na slednoto EP (koe e znacajno,kako ponatamu vo kvalifikaciite bi se izbegnale trosenje pari na gostuvanja vo Farski ostrovi,Azerbejdan,Svedska i sto ti ja znam,posto vejke nema A i B divizija i site 50 evropski drzavi ke igraat kvalifikacii).A dokolku bideme prvi.a izgubime od Srbija (nedaj boze),bi igrale so Francija ili Grcija (koja ne veruvam deka taka lesno ke ne svati povtorno.Ne sakam da zvucam pesimisticki,no spored mene podobro bi bilo da se fokusirame da uspeeme da stigneme do 6 mesto,otkolku da rizikuvame so Srbija,pa potoa da bideme 8..Kako i da e,vo sekoj natprevar navivame za MAKEDONIJA!!!
Мислеше во борба за 5то, не 6 место?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom