Вљубување во славна личност

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Затрескување во славна личност не е ништо освен опсесија, како што спомнаа некои погоре, тоа се појавува кога се занимаваш со следење на неговиот живот, ти се чини идеален. Детска работа.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Ехехееее колку вакви "љубови" ги имам :pos::pos::pos:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
се фураат само ништо друго
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Во второ одделение просто умирав по Дин Кејн, толку многу го сакав типот што со саати окапував на интернет ( дајл ап имав :pos: ).
Еднаш дури почна да ми се лоши од што бев опседната со него.
После следуваше периодот на сакање на Џон Бон Џови. Тоа беа кошмари за сите во моја близина. ( подобро да не споделувам детали ) :)

Ги гледаш на ТВ, ти изгледаат совршено и сакаш да ги имаш. Ништо страшно, која не прошла низ фазата на затрескување во познат актер/пеач/вотвер.

За среќа ми помина брзо тој период на “заљубеност“, но сеуште обожавам да си ја гледам омилената серија со Дин Кејн и од време на време некој спот со Џон Бон Џови и да си се смеам на времето кога насекаде си го испишував знакчето на Супермен и кога најдов број што беше некако поврзан со него и со сиот ум се јавив во Америка.:pos:

А да, имаше и период кога до сакав Дон Џонсон.:kesa:
 

LostGhost

Invisible
Член од
20 јануари 2008
Мислења
252
Поени од реакции
1
Во второ одделение просто умирав по Дин Кејн, толку многу го сакав типот што со саати окапував на интернет ( дајл ап имав :pos: ).
Еднаш дури почна да ми се лоши од што бев опседната со него.
После следуваше периодот на сакање на Џон Бон Џови. Тоа беа кошмари за сите во моја близина. ( подобро да не споделувам детали ) :)

Ги гледаш на ТВ, ти изгледаат совршено и сакаш да ги имаш. Ништо страшно, која не прошла низ фазата на затрескување во познат актер/пеач/вотвер.

За среќа ми помина брзо тој период на “заљубеност“, но сеуште обожавам да си ја гледам омилената серија со Дин Кејн и од време на време некој спот со Џон Бон Џови и да си се смеам на времето кога насекаде си го испишував знакчето на Супермен и кога најдов број што беше некако поврзан со него и со сиот ум се јавив во Америка.:pos:

А да, имаше и период кога до сакав Дон Џонсон.:kesa:
Супер што уште од одамна си излегла од филмот.

Па мислам дека тоа со заљубувањето е малку претеризам. Ако имате сексуални фантазии тогаш пак не е многу убава таа работа според мене поради тоа што само ќе останат фантазии.
Ако сте веќе во врска и ако имате такви фантазии тогаш ич не е ок работата поради тоа што не е фер да копнеете по некој друг па и да е славна личност (освен ако нема љубов во вашата врска).
Како и да е мислам дека фантазиите е нормално да ги има но на возраст до 15 години.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Чиста детска забава... Немаат што да прават па гледаат познати тв фацки и мислат дека тој е принцот на бел коњ... Но сето тоа поминува кога ке се помине пубертетот и се влезе во реалниот свет.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
абе ја уште сум вљубен во кармен електра:kesa:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
epa ja si iam moja teorija za ova...sekoja devojka(zboram za zenski zs jas sum zensko ama ova moze da vazi i za maski) ima period koga e vljubena vo vistinska licnost(nekoj od klas,maalo,od zgrada.....) i posto on ne i vozvraka na taa ljubov,a vo pubertet imas ljubov u tebe so toni:D,ona mora taa ljubov nekako da ja "isfrli" t.e. da ja "kanalizira" ..pa najlesno e da se vljubis vo nekoj sto ne e realen,sto svesno ili podsvesno znaes deka nikogas nema da bide tvoj i si fantaziras,si prais filmovi deka ke bidete zaedno,vo vrska,pa brak,pa deca i srekni do krajot na zivotot...on e ednostavno sovrsen za tebe...sekako samo vo tvojot mozok..pa koga nekoja ke ti kaze deka i ona go saka,cuvstvuvas ljubomora.....itn...odprilika znaete sto se desava....epa sea,ima nekoi sto otkako ke ja potrosat taa ljubov sprema slavnata licnost(pr.jas go sakav ronaldinho i se lupav od zemja se dodeka ne go svativ ova sto sea go pisuvam) veke ne ja sakaat tolku,ne im e najbitna na svet se koncentriraat na luge od sekojdnevieto...a nekoi zabeguvaat pa nastanuvaat "tepacki" kako sto navedovte vo pogornite postovi.....
epa toa e toa...se nadevam ke mi ja svatite poentata:D
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Посебно беше комедии периодот со младите бунтовници пабло и хабло :pos:.
Шала на страна, имаше период од животот кога цела соба ми беше со постери и слики од Бритни Спирс. Имав дури и девојка тој период ама џабе. Разликата меѓу тогаш и сега е што морав да ги тргнам постерите за да не се загрижи мајками...инаку бритни јас се уште сечам вени за тебе:wub:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Na strana sto jas imam fantazii kako gori postavata na Tokio Hotel, mislam deka vljubuvanje vo slavna licnost e poremeteno, i osobeno e prisutno kaj zenskata populacija u ran pubertet sto dopolnitelno ja potencira poremetenosta.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ја бев и сеуште сум заљубен во Менди Мур и во Адриана Лима....:kesa::pos2:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Тоа е еден процес по кој мислам дека сите сме поминале во младоста...но како растеме сфаќаме дека тоа е само некоја илузија и дека мораме да се задоволиме со некоја мештанка :pos: односно мораме да побараме некој којшто ни е поблиску да го засакаме барем колку таа славна личност која освен постерите најмногу што можеме е да и отидеме доколку сме во можност на концерт и толку :toe:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Тоа е пубертетска работа но страшно е ако премине во опседнатост.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Da se saka slavna licnost skoro na site devojki mu se slucuva,ama toa ne e vistinsko sakanje toa e samo voshituvanje na ubavinata,zatoa sto se znae deka nikogas nema da bidis so nego/neja.Ama toa povekje mu se slucuva na devojkite barem spored mene.Jas si imam idoli ama ne sum zaljubena vo niv,samo mu se voshituvam i si gi postovam
 
Член од
30 август 2007
Мислења
50
Поени од реакции
1
Во последно време,не можев а да не ја приметам содржината на пораките на телевизија:
-Јас го сакам Бил од Токио хотел,и ние ќе се земеме,и ти ку*во една не лажи дека си била во Германија да го видиш!
-Ричи од УС5 е само мој,и колку за информација,многу добро се бакнува!
и уште милијарди вакви примери на пораки испратени од млади девојчиња,кои буквално се препуцаваат по нашиве телевизии,за тоа која од нив повеќе го сака Том,Бил или пак Ричи :nesvest:
Истото се случува и во списанијата(во оној дел за совети),каде што многу девојки бараат помош затоа што се заљубиле во некоја позната личност.Што мислите вие за ваквите ситуации,дали е возможно воопшто да се родат длабоки чувства кон некоја личност што ја гледаме само преку малите екрани?


Имаше ваква случка пред неколку години во најактуелното списание тогаш "Taa" , девојчето бараше помош затоа што беше заљубено во еден млад политичар а не би рекла дека беше мала (во пубертет) затоа што имаше 19 години, башка крајот гласеше вака "помагајте затоа што сум спремна на самоубиство":nesvest: .
За друг посериозен случај немам слушнато освен тоа што исто така имав другарка што забегуваше од време на време по некоја "славна фаца" ама она спаѓаше во тинејџери па сега веќе и е простено тогаш беше мала:pipi:.


:raz:Ни мене не ми е јасно многу ама знам дека има се на светов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom