Вљубување во славна личност

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Во последно време,не можев а да не ја приметам содржината на пораките на телевизија:
-Јас го сакам Бил од Токио хотел,и ние ќе се земеме,и ти ку*во една не лажи дека си била во Германија да го видиш!
-Ричи од УС5 е само мој,и колку за информација,многу добро се бакнува!
и уште милијарди вакви примери на пораки испратени од млади девојчиња,кои буквално се препуцаваат по нашиве телевизии,за тоа која од нив повеќе го сака Том,Бил или пак Ричи :nesvest:
Истото се случува и во списанијата(во оној дел за совети),каде што многу девојки бараат помош затоа што се заљубиле во некоја позната личност.Што мислите вие за ваквите ситуации,дали е возможно воопшто да се родат длабоки чувства кон некоја личност што ја гледаме само преку малите екрани?
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Неможеш да се вљубиш (ама онака вистински) ако само видиш некој на ТВ, така може само визички да те привлече.Нели не е физичкиот изглед пресуден ....... или е ???? како е да е мислам дека длабоки чувства неможе да се родат :):):):)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Пубертет - и се` е можно:kajg:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
DuFFy ја сака Тамара Тодевска ња ња ња......лол
Има некои будали на светов имаат фантазии дека ќе се фатат со ѕвезда некоја....Ама тоа будалоста со болест граничи
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Mac)) напиша:
DuFFy ја сака Тамара Тодевска ња ња ња......лол
Има некои будали на светов имаат фантазии дека ќе се фатат со ѕвезда некоја....Ама тоа будалоста со болест граничи
More ke ti dadam crvenko aj aj :):):):):):)
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
tea&lambe:

"Ne jadete g***a za Lambe zasto samo vi e krivo sto nikogas nema da bide vas:blabla: :blabla: :bip:
Za zal, takvi ima i tuka...:pishtoldz
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Има секакви бе. Ама тие најчесто се 13-14 годишњаци не верувам да се поголеми. Освен ако има некои заостанати па и на поголема возраст да се заљубуваат во Бред Пит и да не можат да спијат кога ќе го видат на ТВ.:lud::nesvest: Најчесто тоа се девојчиња, машки скоро и да нема..
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
abe u makedonija nishto chudno, i taka ni e mala so sekoj mozhesh da se vidish... tamara bash slusham mn bila druzeljubiva taka da mozda imate shansa;) edna drugarka se sretnala so nea letovo u ohrid, i dva saati delkale muabet, i se falela tamara kako ja izbrale za najcicka u ohrid tamu sho znam...taka da ne gubete nadezh;)

ali za ovie stranskive...abe nemoesh da dopresh ni do onoj tipot shto go drzhi mikrofonot nad akterite dodeka se snima filmot, a ne pa li do samite akteri. nif zaboravete gi;)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.490
И јас се приклулучувам кон сакањето на Тамара, таа е една навистина широкограда личност. Немојте погрешно да сте ме сфатиле :pistoldz:
А бре убо кажа Дивајн, Пубертет и сфе е можно.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Vcera mi se javi bekami mi vika aj be da izlezeme,mnogu te svigam a ja mu rekov mozes samo da sanjas za mene:pos: :pos: ima mrdnati be:) ali aj da ne im krsime film,neka si furaat,ke im pomine se zavisi do toa kolku vreme ke bidat vo pubertet :cheeky1:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Не би рекла дека се само пубертетлии :raz: . Можеби тие „љубови„ започнуваат на таа возраст па веројатно со тек на време стануваат некои опсесии. Многу често сум имала прилика а верувам и вие, да читаме и слушаме по медиумите како славните личности имаат вистински проблеми во животот од такви луѓе ( не пубертетлии) кои буквално има го следат животот во чекор и со своите опсесии им ја загрозуваат и личната сигурност....во секој случај, ако остане на пубертетско вљубување или воодушевеност од своите идоли, ОК е, ќе мине...но ако продолжи....не е нормално:lud:
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Целебрифилија: патолошка желба да се има секс со славна личност. - Целебрифилијата е абнормално силна желба да се има романтична и/или сексуална врска со славна личност
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Обожавање на некоја славна личност, да ти биде идол и слично е многу нормална работа, скоро сите сме поминале низ тоа да го обожаваме тој и тој музичар или глумец/глумица и сл. , но заљубување...:lud: Тоа е сепак некаков проблем со самата личност...има многу такви случаи и не е само пуберетски проблем туку и проблем на многу повозрасни кои живеат со тоа и се вљубени и во веке починати славни личности и на тоа го имаат посветено својот шивот...ајде да не одам предалеку...но тоа е сепак голем проблем ако веке е преминато во таков некој стадиум. бррррррр:nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom