Втора шанса

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Тоа се случува затоа што втората е исто како и трета и четврта....Зависи колку попушташ и затоа партнерот тоа го искористува со мисла дека пак ке има шанси итн итн...Не се должи на сакањето него на искористувањето(а тоа е вродено во човекот)


Давам втора шанса(пак зависи до грешката)нели сме луѓе и секој жив човек греши и на грешките учи,но пак реков дека се зависи од грешката ако е ептен повредлива тогаш нема шанси.
Сум грешела и јас и мене ми имат опростувано и се трудев да не ги повторам истите,тоа го очекувам и од мојот партнер.
 
С

Сатори

Гостин
FortunE напиша:
Бидејќи имаш искуство со ова, т.е. ти била дадена втора шанса, а ти не си ја искористила, сакам да те прашам нешто (ако сакаш ќе ми одговориш, се разбира). Која била причината да ја „прокоцкаш” шансата? Дали затоа што си немала чувства за личноста како порано? Не си имала воопшто чувства кон партнерот?
Која била причината да не го цениш тоа што ти била дадена втора шанса?
Која беше причината?
Не дека немав чувства за него , далеку од тоа , само имавме различно гледиште на работите.Тој сакаше нешто сериозно , а јас само да ми помине времето.Одкако се изладија односите , јас му се скарав , што според мене е ,,заебување,, на дадената шанса!:locked:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
G e G o напиша:
Втора шанса
НИКАКО !!!
Зошто? Си имал некое лошо искуство со втора шанса? Си дал? Си добил?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ако женска ми е Angelina Jolie може втора шанса,а у сите други случаи никако
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
14
Поени од реакции
1
Никогаш.
Ако вара нека вара да не дознаам, а ако дознаам нема никогаш да и простам
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
zavisi kako se desilo, situacija i se ostalo, ne sum se nasla u takva situacija da me izneveri ama mislam ako nekogas se najdam (ne daj boze) deka bi mu dala vtora sansa, ali kako sto kazav zavisi od situacijata...
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Не би му дала.Требало да мисли пред да го направи тоа.Ништо неможе да го оправда.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
CuCeNcE напиша:
Не би му дала.Требало да мисли пред да го направи тоа.Ништо неможе да го оправда.
Во такви ситуации едноставно не можеш да мислиш. И што ако дознаеш после 7-8 месеци дека те изневерил во првиот месец? Пак нема да му простиш? Не би рекла .. нема ваљда да прекинеш подолга врска за нешто што се случило уште во првиот месец од врската не? Сепак тоа било и поминало .. не можеш да знаеш т.е .. ти сигурно не би му простила.:toe:
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Кога партнерката би ме изневерила, јас никогаш нема да и дадам втора шанса..Чим го направила тоа еднаш, ќе го направи уште еднаш, па уште еднаш, па уште еднаш..До бескрај,,Чим девојката/момчето те изневерила/ о тоа значи дека не му чиниша и затоа бара друг/а..Ако е прашање за друг вид на проблем (да не е изневерување) би дал втора шанса, и тоа сигурно..А за изневерување НЕМА ТЕОРЕТСКИ ШАНСИ:nenene::nesum:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Pa soznam. Mozda od prva bi kazala NE, no koga ke razmislam so ladna glava toa zavisi od situacijata i od toa kako se odvivale rabotite. Ako sum sigurna deka go sakam mnogu,deka mi e super so nego, deka i toj me saka i me pocituva, deka se ke napravi i deka neverstvoto se slucilo onaka,a na nego nisto ne mu znaci togas mislam deka bi dala vtora sansa. No ako ne sum sigurna vo nesto od ova sto go navedov Ne.
Sepak ne znam so sigurnost. Ova mi se nema sluceno pa mozebi da mi se sluci poinaku ke razmisluvam.
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Втора шанса тешко многу уствари зависи од грешката ама ако е варање нема шанси никако. и не би ни барал втора шанса
 

Kajgana Shop

На врв Bottom