Врчак или Слаткар

За кого имате повеќе респект?

  • Врчак

    Гласови: 119 57,5%
  • Слаткар

    Гласови: 88 42,5%

  • Вкупно гласачи
    207
Д

ДаркхарТ

Гостин
Гласам за Слаткар. На Врчак сите песни му се исти, нема ништо различно, се тоа па тоа, веќе е досаден на музичката сцена. Слаткар можеби има безобразни зборови во песните, но тоа не е ни битно кога станува збор за музичката уметност.
a kade vide ti umetnost vo muzikata na slatkar?
muzika-kompjuterska
tekstovi-sranja

..ама гледам дека ги знаеш колку толку текстовите ...:smir: Тоа е.. сите плукаат по Слаткар, а дома на плејлиста прв им е.. како и да е..

гласам за Слаткар ..Врчак не ми е толку омилен, иако се труди дечкото..
Јес да текстовите на Слаткар се безобразни ,, и на многу други рапери се такви па што? никој ништо не рекол ..ама мора за Слаткар да се јадат г***а .. :smir:

и мислам дека е крајно глупаво да му се смеете за говорната маана ..што луѓе ќе бевте и зза тоа сеир ..ццц.
а тебе уште кога ќе ти ја видам аврил лавињ на аватар јасно ми е колку се разбираш од музика.Гледам и запалена по слаткар си али јбг фејк си е фејк ;)

Добро, нека е детско. Размисли: Не е така? ' kis4e ' :nenene:
и на ова неможев да се воздржам...и да нејќеш ќе ги слушнеш.еве на пример јас,не ги знаев песните на слаткар се додека не отидов на базент...или било каде.а ти ако го имаш на плејлиста дома не значи дека секој е фејк ко тебе поздравс
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
“Ја гласав за слаткар пошо многу си го сакам и си го слушам =), а омилена песна ми е од него таа шо на спотот слаткар носи кеси .... k1s43“
:uvo::uvo::uvo: (ако се лажеме, гласав! хаха)
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
Дечко као прво Слаткар нема пари од татко му, туку Врчак има. Заради тоа и тој стана познат уште со првата песна. Направи спот, татко му плати песната да се врти по сите телевизии и радио станици и дечкото стана познат. Слаткар пред да го напраи спотот со Тони Зен (дали Сакаш) ретко кој го знаеше бидејќи не се промовираше толку многу по медиуми затоа што си беше underground фаца.
Као второ, на форум не се пишува со големи букви, а ти освен што пишуваш со големи букви имаш и грешки у пишување, така да место да коментираш нешто без врска иди подобро у второ одделение и научи да пишуваш.

За слаткар кратко кажано затоа што порано слушав рап (Врчак не го сметам во рап).

Da,daaaaa...Vrcak "zemal" pari od tatko mu:pos2::pos2::pos2:.......Hello...ej idi preispitaj se!!!! I ne zbori gluposti poso sekoj covek moze da zgresi vo pisuvanje...taka da aj oladi malku.....Vrcak stana poznat, poso si naprai extra pesna.....I daj ne zbori gluposti deka zemal pari od tatko mu, mozebi zemal ali na pocetokot, koa gi snimal prvite 2 pesni, a ponataka nema sansi, poso Rade ima doooooovolno pari za sve!!!:baeh::baeh::baeh::tapp::tapp:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
6
a kade vide ti umetnost vo muzikata na slatkar?
muzika-kompjuterska
tekstovi-sranja


а тебе уште кога ќе ти ја видам аврил лавињ на аватар јасно ми е колку се разбираш од музика.Гледам и запалена по слаткар си али јбг фејк си е фејк ;)


и на ова неможев да се воздржам...и да нејќеш ќе ги слушнеш.еве на пример јас,не ги знаев песните на слаткар се додека не отидов на базент...или било каде.а ти ако го имаш на плејлиста дома не значи дека секој е фејк ко тебе поздравс
Каква врска има Аврил со ова? Или сеа ќе ми тепаш муабети дека неа ја слушаат тинејџери бла бла ^.- ..ако треба и јас ќе прокоментирам за твојот аватар, али јбг нема до нигде да стигнеме со тоа.
Како прво јас никаде не реков дека слушам рап за да сум фејк.
ШТО *** ( извинете на изразов ) СИ СЕ ЗАПНАЛА ДЕКА СУМ ФЕЈК?? божее .. [еве малку Слаткар:] 'од кај ти се тие муабети ?? ало сељачиноо.. '
И мој избор дали ќе го слушам Слаткар или не ..не биди иронична:nenene:
поздравС.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
извинете шо ви упаѓам у расправија само да кажам нешо....

во опциите за избирање во анкетата фали опцијата Ѓубре...

Благодарам...продолжете
:smir:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Слаткар, ради тоа што беше порано
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
за хрчакот поарно од колку за овој како се викаше речи го :salut: не гласам за него па светот наопаку нека се преврти :pipi:
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.592
Поени од реакции
1.138
Фали еден можен одговор на Анкетава: Ниедниот:pos2:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
a kade vide ti umetnost vo muzikata na slatkar?
muzika-kompjuterska
tekstovi-sranja


а тебе уште кога ќе ти ја видам аврил лавињ на аватар јасно ми е колку се разбираш од музика.Гледам и запалена по слаткар си али јбг фејк си е фејк ;)


и на ова неможев да се воздржам...и да нејќеш ќе ги слушнеш.еве на пример јас,не ги знаев песните на слаткар се додека не отидов на базент...или било каде.а ти ако го имаш на плејлиста дома не значи дека секој е фејк ко тебе поздравс
1. која музика не е правена така на денешницава ...со чест на исклучоците

2.туф а ти па мн се разбираш нели... секој си има различен вкус и право на свое мислење. немаш право да го нарекуваш некој фејк пошто и ти самата може си...почитувај го изборот на другиот не мора да бидеш истомисленик али не мора и да судиш.

3.ако не сакаш да го слушаш и ако си толку цврста у став ќе избегнеш, нема да одиш на такви места каде се слуша таква музика:toe:

и да не бидам баш оф според мене на слаткар мелодиите ми се некако интересни али да седнам дома и да ги слушам ни под разно...
на врчак ми се свиѓаше претходниот албум, сега веќе забега неш не знам што му стана дали оти почна да се дружи со ној панчо...:pop:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom