Врчак или Слаткар

За кого имате повеќе респект?

  • Врчак

    Гласови: 119 57,5%
  • Слаткар

    Гласови: 88 42,5%

  • Вкупно гласачи
    207

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
hahah....pa mnogu normalno....Msm pa koj e toj Slatkar be, iskoci pred 5 meseca i ke se prai dzvezda...jas vo negovite textovi ne gledam posebna ubavina tuku samo nekoj nepristojni zborovi...a pak kaj Vrcak site pesni od noviot album mu se prekrasni...dzabe zborite deka pesnite mu se losi....:tapp::tapp::smir:
:nesvest:
Што би рекла мојата драга професорка по биологија: "Севишни, ако те има..."
PS: Што мешате баби и жаби бе? Овие 2ца ни под РАЗНО не може да се стават во исти кош.
 
Член од
14 август 2009
Мислења
5
Поени од реакции
3
Во секој случај е подобар Слаткар.Никаква споредба неможе да се направи помеѓу нив двајца. Новиот албум на Слаткар е толку креативен ( со доза на вулгарности,но тоа ти е рап), со такво добро flow, какво што досега немало на рап сцената во Македонија. Самиот концерт во античкиот театар во Охрид докажа се. Дечкото за пола година ќе стане убедливо најдобар без никаква конкуренција, а посебно не од Врчак. Па на пола песни се умирав од смеење од самите текстови.:pos2:.Преслушајте го албумот па после гласајте.
 

Сталин

Висарионович
Член од
24 декември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
11
Гласам за Слаткар. На Врчак сите песни му се исти, нема ништо различно, се тоа па тоа, веќе е досаден на музичката сцена. Слаткар можеби има безобразни зборови во песните, но тоа не е ни битно кога станува збор за музичката уметност.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Врчак е подобар ама на Слаткар ми се поинтересни песните:vozbud::pos2:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
6
Па па па тттии мммииисллиш деекаа е лесно да сиии ррапер? Лллеснооо е дддаа сии ррррап но ттеешшко е да си ххххопп ии само тиии сссси ттттоооп:pos2:

..ама гледам дека ги знаеш колку толку текстовите ...:smir: Тоа е.. сите плукаат по Слаткар, а дома на плејлиста прв им е.. како и да е..

гласам за Слаткар ..Врчак не ми е толку омилен, иако се труди дечкото..
Јес да текстовите на Слаткар се безобразни ,, и на многу други рапери се такви па што? никој ништо не рекол ..ама мора за Слаткар да се јадат г***а .. :smir:

и мислам дека е крајно глупаво да му се смеете за говорната маана ..што луѓе ќе бевте и зза тоа сеир ..ццц.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS
T

Tetro

Гостин
Гласав за Врчак, не со некоја посебна причина, овој другиов не го познавам...:kesa:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
..ама гледам дека ги знаеш колку толку текстовите ...:smir: Тоа е.. сите плукаат по Слаткар, а дома на плејлиста прв им е.. како и да е..
Крајно детско и незрело реплицирање , Mwah.
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Двајцата се трупој невидени. Ама веќе кога морам да бирам, го бирам Хрчак.


Немојте да ме напаѓате::B:.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
слаткар .... сепак не треба да се заборава оти имаше добри песни со Е.О
 
В

викацот

Гостин
ЕПА ВАКА СТЕ ЗАПНАЛЕ СО ТОЈ СЛАТКАР ВИШЕ СРАМОТА Е ПА ДО КОГА ВО НАСАША ДРЖЖАВА КЕ СЕ ПРААТ СИТЕ ПЕЈАЧИ А???
ПА СЕ ЗНАЕ ДЕКА СЛАТКАР ИМА ПАРИ ОД ТАТКО МУ
И РОЏЕР БРОТЕРС ИМААТ ПАРИ ОД ТАТЕ
ЕПА ДА ВИ КАЖАМ И НА ФЕЈСБУК ИСТО ТАКА СЕКОЈ 2 ТЕСТ Е ЗА СЛАТКАР
A"КОЈ Е ПОДОБАР -СЛАТКАР ИЛИ ДЕНАР" ПА ВЕЌЕ НЕ СЕ ЖИВЕЕ ОД НЕГО
ЈАС ЛИЧНО ИМАМА ГРУПА НА ФЕЈСБУК-
-ДА МУ ОТВОРИМЕ ТУЛУМБАРА НА СТАКЛАР-
ПОЗЗ ДО СИТЕ КОЈ САКААТ И СЛУШААТ МАКЕДОНСКА НАРОДНА МУЗИКА
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.974
Поени од реакции
12.518
Исти ку*ац, различно паковање.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Единствена поврзаност на двајцата е дека се слушани. Друго ништо.

Гласот мој оди кај Слаткар, он на пиедесталот е многу повисоко од Врчак, почнувајќи од оригиналните рими и битовите на Скит, до тоа што не го пуштаат на ТВ а е толку зборуван, наспроти Врчак, кој скоро сите инструментали му се крадени, па и текстовите исто така, плус што се повторува. Единствено кај Врчак што вреди се добрите рефрени кои уствари ја прават целата песна.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.924
Поени од реакции
483
I mojot glas odi za Slatkar. Nema da kazam zosto, samo procitaj te go postot na clenot pred mene i ke vi stane jasno. Apsolutno se slozuvam so nego.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom