Врчак или Слаткар

За кого имате повеќе респект?

  • Врчак

    Гласови: 119 57,5%
  • Слаткар

    Гласови: 88 42,5%

  • Вкупно гласачи
    207

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Па не мора да биде фејсбук, можи да падни добра дискусија, ако гледаш малку на темава од поинаков аспект.

Он- Да, добри песни имаше со ЕО, ама единствената причина шо го нејчам Слаткар е тоа што тој СЕУШТЕ фура рап фазон и сеуште мисли дека е хард кор или не знам што... Дури и Тони Зен го ставам пред Слаткар, затоа што едноставно си признава човекот (како и Врчак), тоа можи во песните да се запримети дека воопшто не се ни трудат повеќе да бидат хард кор, затоа што теоретски не ни можат. Си тераат тоа што се - комерцијални копилиња.
Нормално може. :)

Околу комерцијалата веќе доволно е зборувано и на многу други теми. Тоа е тоа. Убаво знаеше да каже Tonyo San: парите го вртат светот, како што врти CD-то“.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.591
Поени од реакции
13.279
Си знајш однапред шо стил на песни вади, и ако не ти чинат нема да ги слушаш, ако ти чинат ќе ги слушаш. Е сеа единствено шо не му чини е што 60% му се крадени инструменталките.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Искрено ни едниот ни другиот али би гласал за Врчак пошто онака има уште песни што му вредат ама почна и он да се лигави па уште коа смини дует со таа фанки џи се унакази за век и векови а слаткарот напраи комбинација со тони зен ајде да се рекламираме така да ништо и од него.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ова ко на фејсбук квизовите. Уште малку Слаткар VS. Господ опција да стават.
Оф топик.. Фејсбук квизови: Слаткар или Курт Кобејн? Слаткар или Металика? Слаткар или Бон Џови? Фм- Слаткар или It`s my life-Бон Џови? Еминем или Слаткар?Шо е за тебе вистински македонски хип-хоп(не е провокација) Саф или Слаткар и Тони Зен.:uvo::nesvest: Незнам дали да се смеам или да плачам.

Инаку мојот глас оди кај Слаткар, пошо ми се свиѓаат многу песни со ЕО шо ги има,а ако би морала да бирам како соло кај шо е Слаткар или Врчак.. тогаш би го одбрала Врчак..:toe:
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
ахахахаахха....ја би го одбрал врчак... колку и да го мрзам тоа е тоа... барем успеа и поише го поштуем.. барем не се дига колку слаткар.. тоа е тоа

Размисли два пати...
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
Размисли два пати...
мислев у смисол на тоа дека не се праи PIMP и не му е у секоја песна дојди ке те ебам немој така курво пуши ова пуши она и такодаље... да не навлегувам ... јес да има комерцијала видеа до даска ама барем за мене е боље... а овој шупаков... последно место не зафаќа... не е на листата на живи...
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
мислев у смисол на тоа дека не се праи PIMP и не му е у секоја песна дојди ке те ебам немој така курво пуши ова пуши она и такодаље... да не навлегувам ... јес да има комерцијала видеа до даска ама барем за мене е боље... а овој шупаков... последно место не зафаќа... не е на листата на живи...
Епа вака... Таков му е новиот албум. Изгледа немаш слушнато нешто старо од него. Сепак и јас моментално не го ставам во живите али... Типов стварно беше некој до пред некое време. Сега заеба работа. За разлика од неговиот Врчак. Врчак не заеба работа. Тој е заебана работа уште од кога почна. :smir: Бај бај...
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
Епа вака... Таков му е новиот албум. Изгледа немаш слушнато нешто старо од него. Сепак и јас моментално не го ставам во живите али... Типов стварно беше некој до пред некое време. Сега заеба работа. За разлика од неговиот Врчак. Врчак не заеба работа. Тој е заебана работа уште од кога почна. :smir: Бај бај...
абе беше некој и нешо у ЕО... ама сеа... ма носи го бре... а за врчак дека е заебана Е ЗАЕБАНА ама барем не глуми нешо хард кор и ова она.. си признава...ваљда... ма шо ги е**м и двајцата...бај бај:smir:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Мојот глас оди за Врчак.Не дека многу го почитувам,ама сепак од Слаткаров сигурно многу,многу повеќе.
 
S

StormRage

Гостин
Врчак оф корс... Слаткар мене ми е срање... разбирам да се пцуе по песна ама овој малку поќе го одврзал јазикот и некако мноооогу ми е кренат и многу се фали...
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ова ко на фејсбук квизовите. Уште малку Слаткар VS. Господ опција да стават.
Јас па видов квиз на Фејсбук Слаткар vs. Бон Џови. :nesvest:

Инаку во другата анкета кај што беше Тони Зен или Врчак гласав за првиот, ама сега гласам за Врчак пошто колку и да прави крадени песни сепак помалку ме нервира од Слаткар.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.487
Поени од реакции
14.004
Би го одбрал Врчак само затоа што ко бев помал му ги слушав оние негови тогашни песни, Манастирски Сон, Поп перо, и така натаму. Од тогаш, па наваму се што направи е ср*ње. Слаткар, не можам органски да го поднесам како личност, а камо ли пак како музичар. :nesum:

Иначе на фејсбук има и што вреди повеќе, Слаткар или Каменот. :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.456
Поени од реакции
22.064
Не ги слушам ниту едниот ниту другиот..Но сепак ќе гласам за Врчак..
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Врчак!.

Врчак е многу добар за мене, има добри песни ..
Ама добро, и Слаткар има многу добри, а тие се : Спушти се доле, Шопинг ..

Но сепак Врчак за мене е подобар.::D:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom