Врчак или Слаткар

За кого имате повеќе респект?

  • Врчак

    Гласови: 119 57,5%
  • Слаткар

    Гласови: 88 42,5%

  • Вкупно гласачи
    207

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.591
Поени од реакции
13.279
Сакам еден искрен муабет за кој хммм како да го речам... презентер на песни имате повеќе респект... Двајцата почнаја од 0 па стасаја до кај што се... Заедничка му е комерцијалата, разликата му е што едниот се прокламира хаце рапер, а па другиот одамна си тера ко шо му чини, си отвори и продукциска куќа.

За кого имате повеќе респект?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Тргнаа од 0, а сега се 2.6. :icon_lol:

Неам некоја посебна оценка. И двајцата го тупат, ама од Врчак сме позаситени.
Слаткар има посмешни и пофинтаџиски рими, а Врчак се повторува. Мојот глас иде кај Слаткар.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.591
Поени од реакции
13.279
Ја ни 2.6 не би му дал, ама прашањето ми беше во смисла: Да ви речат или одбери кој ти е поарен или те убивам, кој ќе го одберите? (=
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Ја ни 2.6 не би му дал, ама прашањето ми беше во смисла: Да ви речат или одбери кој ти е поарен или те убивам, кој ќе го одберите? (=
Уби ме , неможам да ги гледам веќе ни двајцата :pipi:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Врчак :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.

На сета мака се насмеав темава е лудило.

П.С. Ставете анкета бре.
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Уби ме , неможам да ги гледам веќе ни двајцата :pipi:
:pishtoldz

Он топик - Па ако веќе морам... Сепак Слаткар... Со тоа што му поштувам некои песни од пред едно време.
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
ахахахаахха....ја би го одбрал врчак... колку и да го мрзам тоа е тоа... барем успеа и поише го поштуем.. барем не се дига колку слаткар.. тоа е тоа
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.591
Поени од реакции
13.279
Ете и анкета. Намерно не ја напрајв јавна, само ме интересира колку на колку сме, а не кој за кого :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Ова ко на фејсбук квизовите. Уште малку Слаткар VS. Господ опција да стават.

Да ви речат или одбери кој ти е поарен или те убивам, кој ќе го одберите? (=
Слаткар. ;))))
Покрај Шопинг и Спушти се доле и луксузот што го живее сега ако може така да се нарече, тој ја искусил и другата страна на животот, песните што порано ги правеше со Е.О. вредат, иако тогаш немаше така напалени тинејџерки и не беше познат.
А Врчак е татино детенце, после Повторно сам и Манастирски сон сè друго е шунд и хит за највеќе еден месец.
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
ако веќе мора го бирам врчак пошо слаткар ми е одвратен
 
П

Паган-др

Гостин
Ма убиј ме, не бирам од овие двајца. :icon_lol:


Шала на страна, Врчак би го одбрал. Слаткар во никој случај.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.591
Поени од реакции
13.279
Ова ко на фејсбук квизовите. Уште малку Слаткар VS. Господ опција да стават.
Па не мора да биде фејсбук, можи да падни добра дискусија, ако гледаш малку на темава од поинаков аспект.

Он- Да, добри песни имаше со ЕО, ама единствената причина шо го нејчам Слаткар е тоа што тој СЕУШТЕ фура рап фазон и сеуште мисли дека е хард кор или не знам што... Дури и Тони Зен го ставам пред Слаткар, затоа што едноставно си признава човекот (како и Врчак), тоа можи во песните да се запримети дека воопшто не се ни трудат повеќе да бидат хард кор, затоа што теоретски и практично не ни можат. Можи Врчак да напрај Повторно сам вол. 2, ама нема да се продава како Пази се од мене и така натаму. Си тера тоа што е - комерцијално копиле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom