Врска со професор?

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.471
Поени од реакции
68.818
Епа тоа ми е поентата. Зошто е различно? Зашто се од исто школо? Каква врска има? Затоа и реков "што ако се од различно школо". И двата случаја се исти, разликата е во местото само. За мене нема никаква врска што се ученичка и професор, можеби ќе ги осудам заради нешто (плескање од интерес, преголема разлика во години...), ама тоа нема да биде поради тоа што случајно се погодиле да бидат во истото школо:smir:
Затоа што темата е таква :pipi: Никој не прашува зошто има секогаш предрасуди за секретарката и директорот ако таа е секретарка во некоја сосема трета фирма, туку ако е секретарка во истата фирма кај што е и тој директор. Така и ваму. Ако некој иде со професор од друго школо значи тука нема интереси, туку чиста љубов (зборам во поглед на тоа дека нема интереси за оценка:wink:). А кога станува збор за врска во исто школо/факс одма се претпоставува што е финтата. и таквата врска и да е од љубов не би можела да ѓи издржи притисоците од општеството(наведов погоре да не се повторувам пак:wink:):smir:
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
26
Затоа што темата е таква :pipi: Никој не прашува зошто има секогаш предрасуди за секретарката и директорот ако таа е секретарка во некоја сосема трета фирма, туку ако е секретарка во истата фирма кај што е и тој директор.
Епа фино де, нека е таква, не избегав јас од темата:smir:. Само пробував да покажам зошто јас немам предрасуди ако се на исто место. За мене е исто, ќе ги судам ако се заедно од интерес, ама ако се сакаат нема да речам "пу јаз'к, срамота бе, се заљубиле":wink:

Значи никогаш нема да бидеме сигурни дека ке се изроди љубов помегу Ученичка и Професор, и дека врската ке биде само од Љубов а не од други причини!:toe:
Точно! Баш зашто не можеме да бидеме сигурни, со кое право тогаш да речеме "не, не смее професор и ученичка". Не можеме сеа ние на сите да им чепркаме во врската и да се прашуваме и осигуруваме дали е од интерес или од љубов. Ако и двајцата се согласиле на тоа, нека фураат, не ми смета:smir:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Точно! Баш зашто не можеме да бидеме сигурни, со кое право тогаш да речеме "не, не смее професор и ученичка". Не можеме сеа ние на сите да им чепркаме во врската и да се прашуваме и осигуруваме дали е од интерес или од љубов. Ако и двајцата се согласиле на тоа, нека фураат, не ми смета:smir:

Прашање е дали и тоа согласување на двајцата ке биде она вистинското, поради ЉУБОВ!

Нели, доколку се погоди таква ситуција никогаш нема да бидеме сигурни!:toe:
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Немам ништо против тоа. Само да не се кршат моралните права, и односот кој тие го имаат мислам дека треба да си го оставаат надвор од образовната установа. :)
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
ммм голем број на предрасуди од околината леле вака така онака бла и бла..
имаше во една гимназија таков пример каде се дечково и женскава одат кизне колку време таа млада предава гимназија и на крајо се заљубува машково во нејзина ученичка..стварно откачено..:jaj:
иначе ако е млад професоров оти да не...имаме еден убав така млад абе пуфка:kesa:
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Па доколку разликата во години не е голема,и доколку се работи стварно за љубов,зошто тоа да не би фунционирало да речеме надвор од рамките на школото или факултетот сеедно!:wink:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
И те како бира. Рандом љубав не постои, инстант блискост уште помалце.

А оценка се добива и со носење парталче за патос бришење (читај: сукња), не мора да значи дека мора да се плеснеш со професор/ка. И слични варијации на тема (с)облекување на школо. И не мора уопште за пуштање да станува збор, и по комшиска линија иде таа работа.

Инаку, не е мое да оправдувам или не, истото важи и за сите остали. А дали е на државата... Ќе се воздржам од коментар. :)
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Имаше една кога одев јас средно,на матурската се исполигавија бакнувајки.
Професорот беше 26,не изгледаше воопшто убаво,ама ете професор,тоа ги заведува младите девојки.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Се шо е поврзано со ебање, се поддржувам!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Се шо е поврзано со ебање, се поддржувам!
:pos::zver:

Не дека оправдувам врска со професор( а и доколку ја има не би издржала долго време таа врска сигурно).
Ама сепак филингот е јак,скоро сите си имале некоја фантазија за секс со професорка или професор(за женските се однесува)
My first sex teacher:vozbud:,кој не би сакал да биди дел од таква епизода:sekss:,посебно за машките се однесува ова!!!:music3:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Ova e slucaj na edna moja drugarka,koga profesorot i se dodvoruse,a taa ne se dvoumese mnogu,moram da priznaam i tie bea vo vrska nekoe vreme.Taa ima 17,a toj 25,ne tolku golema razlika,no vrska pomegju ucenicka i profesor...?
Ехеее колку професори има манијаци по своите студентки, ученички и слично! Шмекаат од позиција на професор. Има некои стари дртала и коа им се пушта на 30 години помлади од него студентки делува грдо.
Во твојот случај се работи за некој млад фраер професор. 25. Па тој самошто станал од школско студентски клупи. Разликата не е голема.
Професорот им предава на девојки. Па ако некоја е провокативно облечена. Ондак...нормално е да му се дигне курот. Ќе се пушта. Има право на тоа. Но...доколку стапат у врска ако има попуштање према својата студентка/ученичка ебачица Е ондак се јавува револт кај другите ученици коишто се неебани! :)
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Љубовта не знае за години..








..ама полицијата знае.
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
57
Поени од реакции
1
До сега не сум чул ни видел негде професор на факс да има 23-24 години. Според твоја проценка, тој завршил факс и одма станал професор? I don't think so. Или ти ги испреврте годините “малку“, или твојот професор те дупи у ребра за неговите години.
ne ne on diplomiral pa vajlda posle napravil pauza od 1-2 godini pa se vrabotil kako profesor i ne me laze za godinite a i so te cude toa mu trebalo rabota go znae sovrseno angliskiot i ete
 

Kajgana Shop

На врв Bottom