Врска во тајност

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Никогаш сум немала ама шознам ми изгледа глупаво,на пример се сретнеме и само ќе се погледнеме и ништо как странци ако се сакате зошто да се криете нема поубаво од тоа тајната врска ми е некако како еден вид мување само на скришно никој да не ве види
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Не сум имал таква врска и мислам дека самата идеја е осудена на пропаст, зашто сите такви работи се дознаваат. Посебно кај нас, каде сеирот е високо развиен. :))))))
 
Член од
6 мај 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
Da tocno e toa,se soglasuvam,kolku pomalce lugeto znaat za tebe,tolku e pomala sansata da go kontroliraat tvojot zivot.Jas iskreno sum vo tajna vrska,sekoj pat koga ke se vidime ni e se poubavo i poubavo,nikogas ne ni bilo dosadno.Zavisi so kogo si,ako ima emocii e navistina sovrseno,toj e zabraneto ovosje za mene,zatoa i go probav:)))
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
Дали сте имале таква?
Што ако се најдете во таква ситуација да сте приморани да ја чувате во тајност врската со личност која ја сакате и ве сака?
сум имал да
поголема глупост здравје
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
wiiiiiiiiiii :)

Sum imala tajna vrska .. i najiskreno ??? Najubavo neshto vo zivoto .. Nikoj ne te gleda.. nema ni prashuvanje kako sho zashto taka .. Nikoj ne kontrolira i nikoj nishto ne ochekuva od tebe .. Ednostavno gledafme eden za drug .. a ne site za nas ili nie za site :) Preporachuvam tajna vrska !
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
врска во тајност постои реално гледано само во шпанскиве серии....понижување најголемо нема од тоа двајца што се сакаат и што им е убаво да се кријат...многу лошо.:toe:
 
Член од
29 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
1
samo da ne vlegvate vo ljuboven trijagolnik kako mene oti ke vi se ebi mamicata.ozbilno
 

~ Bella ~

Fly Away...
Член од
23 мај 2009
Мислења
23
Поени од реакции
0
Не сум имала,а искрено не ни сакам да имам.
Можеби е подобро така,но сакам да можам асално да си излезам со него не да се кријам од секој човек што ќе помине или слично.Сакам сите да знаат дека ме сака и дека го сакам,не да лажеме,а воопшто и да нема потреба од тоа.:toe:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
НЕ бе у тајност,кога тогаш ќе се дознаееееееееееееееееее:vozbud::toe:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
не сум била досега во врска во тајност незнам доста ми изгледа глупаво тоа не ги осудувам тие што се за све си има одредена причина зашто некој стапува во таква врска некогаш просто чуствата не водат да донесеме таква одлука лично сакам нормална врска да не го кријам парнерот ни тој мене
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Пааа,прво поодив со дечко ми некој 15 дена во тајност додека ја се решам дали да влезам у врска или не ама дозна еден школски :vozbud:и со дечко ми го подмитивме со сендвич и кока кола :pos2:и овој молчеше и после неколку дена се појавивме као пар :pipi:
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
284
Поени од реакции
102
На почеток може да биде интересно и возбудливо до одреден степен, но подоцна е напнато... така да не препорачувам. Зезнато е премногу, а претешко ако човек заглави:jaj:
 

Simona_s

Just be
Член од
10 ноември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
1
Vo ovoj slucaj stanuva zbor vrska bez vrska:toe:
Mene ne mi se slucilo do sega takvi nesto ama vo sekoj slucaj mi e nekako bezveza...
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Според мене врскава тешко дека ќе опстане, зш мислам дека сепак ако се двајца во врска тогаш би требало да се сакаат па и нема да има потреба од тајност. Инаку тајната врска на почетокот до некаде ќе биде интересна, но кога еден од партнерот ќе посака врската да биде објавена тогаш ќе стане доста напнато, а тоа ќе резултира со кавги па тоа би можело да значи и крај на врската.
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
284
Поени од реакции
102
Vo ovoj slucaj stanuva zbor vrska bez vrska:toe:
Mene ne mi se slucilo do sega takvi nesto ama vo sekoj slucaj mi e nekako bezveza...
И да знаеш дека е баш безвеза... ко што рече членот над мене, кога едниот ќе сака да објави станува напнато. А и зашто тоа да е скришно ако постои љубов? Зарем да се срамам од партнерот? И рогови да има, мој ќе си е и ќе си го сакам и не знам зашто да го чувам во џебот.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom