Враќање на бившиот партнер

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Па на некој начин сите се сеќаваме на нашите бивши на оној или на овој начин. Можеби ова се дешава зашто не сме знале што сме имале додека сме го имале, е сега коа го немаме го гледаме, а фактички сега спаѓа во групата забрането овошје. Ха паа не ми се десико ова колку ја памтам, сега да кога ќе видам некој убав ми е зашто е он убавама без некои пеперутки и незнам што.:helou:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
da, zaljubena sum se uste vo bivsiot i mnogu mi e tesko sto ne sme zaedno, iako jas staviv kraj sepak se uste go sakam, staviv kraj zasto morase da se stavi i sega cekam vremeto da mi pomogne vo preboluvanjeto, ama nekako tesko ide, eve veke 6meseci pominaa a jas se uste premnogu go sakam... ne mozam tek taka da gi zaboravam tie 3godini so nego vo vrska...
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
65
Taa ljubov sto ja cuvstvuvav vise ne e istata...mi nadoagjaat spomenite koga ke vidam nekoja slika,nekoe mesto kade sto sme bile zaedno,sto ni se slucilo i kolku sum bila srekna koga sum mu kazuvala te sakam od srce!I toj mi go vikase istoto i me gledase so oci sto mi vlevaa nades deka me saka i deka ne bi mozel nekogas da mi raskina...ama ete i toa bidna!Ne se navrakam na minatoto se dodeka nesto ne me potseti!Ako im vlees na site okolu tebe vo pamet deka si go zaboravila,nema da ti go/ja spomnuvaa i so tek na vreme se ke izbledi,nema da ima smisla za navrakanje nazad....toa mi se slucuva mene,ne se navrakam na nesto sto pominalo,a i da se navratam toa se samo momenti sto me teraat da se nasmeam da se pocuvstvuvam srekno no samo za moment,po toa se vrakam vo stvarnosta i si prodolzuvam da si go ziveam zivotot,bez nego srekno i so zelba za novi predizvici:pipi:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Чудно е тоа, кога за некој со кој веќе си расчистил и се` што било меѓу вас припаѓа само на минатото, а се појавува истота онаа емоција како кога сте биле заедно. А уште понеобично е ако тоа чувство е обострано.

Деликатна ситуација е и не верувам дека нешто многу ќе се промени во таа врска (ако веќе решам да бидам повторно со бившиот).
Знам дека се ќе биде веќе видено, но сепак мислам дека можеби пак ќе си дадеме шанса.
Може животот ни дава можност да си ги поправиме грешките, којзнае?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Може да сум сеуште заљубена во бивш, ако раскинувањето било неодамна или евентуално ако не сум расчистила со чувствата кон него, туку сум ги потиснала.

Не знам дали би излегла.
Се зависи и од причината поради која што сме раскинале.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
И јас за жал сеуште сум заљубена во бившиот и морам да признаам дека се мразам себеси поради тоа што сеуште го сакам зошто е последната личност со која што треба да бидам али :toe:... Ако ме прашате тогаш би ви рекла дека не би излегла во никој случај ама ако ме праша он тогаш...
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
И јас сум сеуште во бившата и не е баш лесно да се справиш со тоа што било...би излегол со неа без размислување оти знам дека можи пак да се повтори тоа...само незнам дали би било истото...се надевам дека ке биде уште подобро...но како и да биди....продолжуваме напред
 
U

UnholY

Гостин
Бившите партнерки не ми значат апслоутно ништо...не ми значеле ништо ни кога сум бил со нив, а сега па никако....
Дури и шо би се рекло избришани ми се од меморијата....
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Секогаш сум ги љубела бившите до една одредена граница која што може да дојде по недела, месец, година ... кога прифаќам се што се случило во меѓувреме, го исплакувам целото време.
И заминува и дел од душата ... уште еден дел.

Како вечерва. :(
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
И јас за жал сеуште сум заљубена во бившиот и морам да признаам дека се мразам себеси поради тоа што сеуште го сакам зошто е последната личност со која што треба да бидам али :toe:... Ако ме прашате тогаш би ви рекла дека не би излегла во никој случај ама ако ме праша он тогаш...
Или си била изневерена или сигурно нешто ептен лошо ти е направил..
Кога велиш дека е последната личност .. зошто тогаш си била во врска со него? Сру така, се нанервирав :):smir: Без лудби
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
ne poveke ko "nostalgija" ili "praznina" a koga ke ja raspukas tikvata - zaludno bi bilo dali si ili kolku !
ne , se trudam sekogas da ja nastanam kapata , da zemam zdiv i se razbira so novi sili vo novi pobedi .
pozZ
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
Za mene ima dva tipa na "bivshi"
1.Ste raskinale od nekoja glupa pricina i gordosta ne vi dava da se smirite,a ushte ste zaljubeni eden vo drug-i tuka e opravdana nekoja idna reakcija(spored mene)
2.Ste raskinale so pricina i game over.Fakt e deka pri sredbata so "bivshi" se pojavuva nekoe cuvstvo.Pa lugje sme fala Bogu,taa licnost bila del od tvojot zivot,ste podelile mal milion raboti,nekogash ste bile zaljubeni,ama treba da go prepoznaete cuvstvoto na spomeni vo vas i da si kazete deka toa e samo mala nostalgija, a ne pricina da se vpushtate vo neshto beskorisno.
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Бившите партнерки не ми значат апслоутно ништо...не ми значеле ништо ни кога сум бил со нив, а сега па никако....
Дури и шо би се рекло избришани ми се од меморијата....
aj,ke se zaljubis nekoj den i ti...i ja go vikav toa do pred nekoe vreme,ali izglea na sekoj mu idel redot-samo na nekoj porano,na nekoj pokasno...

Za mene ima dva tipa na "bivshi"
1.Ste raskinale od nekoja glupa pricina i gordosta ne vi dava da se smirite,a ushte ste zaljubeni eden vo drug-i tuka e opravdana nekoja idna reakcija(spored mene)
2.Ste raskinale so pricina i game over.Fakt e deka pri sredbata so "bivshi" se pojavuva nekoe cuvstvo.Pa lugje sme fala Bogu,taa licnost bila del od tvojot zivot,ste podelile mal milion raboti,nekogash ste bile zaljubeni,ama treba da go prepoznaete cuvstvoto na spomeni vo vas i da si kazete deka toa e samo mala nostalgija, a ne pricina da se vpushtate vo neshto beskorisno.
E,bravo za ova...sosema se soglasuvam...i se e ok koga e vtorata situacija,neli? Ali sto praime koga pricinata e glupa, gordost od dvete strani,uste sakate i dvajcata da ste zaedno ali NEEEE mora da se praite ljubomorni eden so drug, a imate isto drustvo koe i dvajcata mn. si go sakate...i + sekoj den se gleate na fakultet ...nema ni kaj da se kriete...E AJ SEA NEKA GO RESI NEKOJ OVA:nesvest:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Го сакам уште бившиот... Ама неможеме сега да бидеме заедно... Можеби со тек на време, а може и не, ќе видиме....
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
/мај грлфренд: јес уште го сакам бившиот :\

:back:

ontopic. .. па ваљда да. .. пошо сеа пак одиме xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom