Вратари

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Aj вака сеа, брат ми работи на врата(да му ги пренесам критикиве), но тоа му е споредна работа значи нешто како втора љубов, и кажува чат пат некој случки шо му се случувале, вика стоиме пред врата внатре луѓе си тераат журка.... и ете едно време чопор, 12/13 души идат , и ми викаат сега каде ќе идете мајчини сеа има да ве палим сфе..... и???
И сега замислете си да го претепаа него и колегата пред врата и да им влезат внатре на луѓево и којзнае се шо би можеле да напраат, арно ама му дал господ сила и јаки тупаници па ја решиле брзо дилемата.
И да не навлегувам колку пати има спречено манијачење на пијаничишта врз девојчиња.... али тоа не се памти, се памти само тоа дека некад биле вратени и не биле пуштени да влезат.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
лани летното во колосеум 1 неможев да влезам ..
Ми рече ти дечко си малолетен му покажав лична карта не ми веруваше дека имам 19 години :vozbud::vozbud:. последно одредено време влегов..
ми беше смешно кога ми рече малолетник си хаххахахахахахха
Lani letoto si imal 19 god..a sea 21 >.>
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Se shalam :P
On topik:
Abe ajde za ovie izbacivaci pred kafici/diskoteki...Ama izbacivacive pred ucilishta be? LOL! Demek obezbeduvanje! Obezbeduvanje my ass >.>
Vo karev pred mesec dena se pucaa nekoj tipci od guc so luge od karev tocno pred vlez na skolo i "obezbeduvanjeto" so oko ne trepna!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
ЕЕЕ сакаш груба игра а?:zlo:
:pos: Сакам... ама девојка ми е ненаситна... па гледам да се дистанцирам колку можам... :helou:
dimitarc напиша:
Информација од најпрва рака. Двајца од обезбедувањето по скопските дискотеки дипломирале. Во јунска. Едниот на дефектологија, тоа за глуви, слепи деца. Другиот на ликовна академија. На две дипломски сум сеа. Што се купува на дипломска?
Боксирач и безбол палка. :wink:
Lavanda напиша:
Aj вака сеа, брат ми работи на врата(да му ги пренесам критикиве), но тоа му е споредна работа значи нешто како втора љубов, и кажува чат пат некој случки шо му се случувале, вика стоиме пред врата внатре луѓе си тераат журка.... и ете едно време чопор, 12/13 души идат , и ми викаат сега каде ќе идете мајчини сеа има да ве палим сфе..... и???
И сега замислете си да го претепаа него и колегата пред врата и да им влезат внатре на луѓево и којзнае се шо би можеле да напраат, арно ама му дал господ сила и јаки тупаници па ја решиле брзо дилемата.
И да не навлегувам колку пати има спречено манијачење на пијаничишта врз девојчиња.... али тоа не се памти, се памти само тоа дека некад биле вратени и не биле пуштени да влезат.
Брат ми е наркоман... и што треба сега, да ги барам позитивните страни на дрогата? Не ме зезај.
Имам пријатели кои се интелигентни обезбедувачи на локали, ама тие се со ист број колку што има паметни фудбалери.
И токму тоа е работата (што ја опиша) на еден “работник на врата“ во македонски локал, или тоа е работа на обезебедувањето. Да го ризикува својето здравје и своите коски за другите луѓе, ама во никој случај тоа не му дава право да се изживува врз други луѓе.

Еднаш во екс клубот “Zen“ доживеав еден Господин на врата да ми рече, се извинувам момци, не можам да ве пуштам во патики, ако можете да го средите тоа нема да има проблем. Е тоа се бара... почитување кон клиентелата.
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
2
најгрдо е тоа што не се фер. ти вика малолетна си а гледаш дека пушта малолетни или па има мн гужва а пушта други. ако не пушта никој нека не пушта
 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
Информација од најпрва рака. Двајца од обезбедувањето по скопските дискотеки дипломирале. Во јунска. Едниот на дефектологија, тоа за глуви, слепи деца. Другиот на ликовна академија. На две дипломски сум сеа. Што се купува на дипломска?
Книга "Бон-тон" ????
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Нешо шо се изнервирав од избацувачите беше Скопје на Тиесто. Прво која купив картата ги прашав дали ке ме пуштет на врата или ич да не купвам карта ми рекоја ке те пуштет ич да не се секираш. Ко појдов Скопје појдов Југотон и таму ги прашав истот ми го кажаја. Одам вечерта на врата ми велет дечко не можит. Срека тато беше Ск со мене ша го викнав се расправаше со обезбедувањено и организаторине и едвај не пуштија. А на ПВД истиот организатор без проблем влегов али тое шо да се прајт
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Преферирам кафани овер дискотеки ,пошо коа пијам стануем поагресивен :kesa:
Али секаде кај што сум бил досега ... не ме враќале вратари ... а што се сељандури поголемиот број од нив - се.
Поточно - оние дебилине у хард рок и динамик -_-:smir:
 
Член од
25 март 2007
Мислења
204
Поени од реакции
14
Не знам зошто толку многу ги критикувате вратарите. Тоа се едни фини господа, културни, внимателни, култивирани, еманципирани. Најчесто факултетски образовани (иако тоа и не е толку битно), со прекрасен богат речник, посебно нежни во извршувањето на својата задача кон понежниот пол, и секогаш одмерени во јачината на својот глас кога и се обраќаат на групата на луѓе која што ја спроведуваат до местото за забава, секогаш фер и чесно, никогаш не прифаќајќи мито, корупција и непотизам. Треба да бидеме пресреќни шо имаме такви прекрасни суштества кои ни на мравка не газат.

П.С. Од муабетов ги исклучувам вратарите од Маракана.
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
Е ова мислам дека е најомразениот вратар...повеќето веројатно го знаат, за оние кој не....у Hard Rock чмае (и најпаметен е) :toe:

Плаче за :violent1:



Уживајте во сликата
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Не сум имал проблеми со вратари, а пак незнам кој има проблеми со вратари во Струмица. :)
А инаку исто така не сум имал проблеми ниту во скопјево, ниту во битола никаде и то.
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
Е ова мислам дека е најомразениот вратар...повеќето веројатно го знаат, за оние кој не....у Hard Rock чмае (и најпаметен е) :toe:

Плаче за :violent1:

браво за муабетов.треба да му одржи некој лекција на дедово.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Јас не сум имала до сега некој поголем проблем со вратари. Еден и единствен пат се случи во Колосеум да не ме пуштат на врата, зошто не ја носев личната. Тоа прилично ме изненади, зошто сигурно не изгледам на помлада од 18, ама од друга страна е и добра работа, зошто ги следат правилата и законот, а не пуштаат копиљаци од 14 години, како по некои други дискотеки.
Некои се фураат и ја злоупотребуваат моќта што мислат дека ја имаат над гостите, некои се ок и коректни. :toe:
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
Шала на страна, има и случаи коа сварно се у право: На пример немш ЛК и тн. али да ти се курчи нешо дека така му е филм...заеби. Овој вол бута ко со стока да си има работа. Нема везе дал ие зенско или мушко!
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Не сум имал проблеми со вратари, а пак незнам кој има проблеми со вратари во Струмица. :)
А инаку исто така не сум имал проблеми ниту во скопјево, ниту во битола никаде и то.
Problem? Ednovreme koga Select bese na pocetokot obezbeduvanjeto ne pustaa nikoj osven nekoi taka po kremci i tamu dodeka se napolni barot. E dragi moi sega da otidete vo Select i vrata ke vi otvorat(mene mi se sluci toa) ama dzabe im e....koj kako ke si smati taka ke si jade.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom