Вратари

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
понекогаш има коректни обезбедувачи
ама многу малку се :toe:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Колку полоши вратари - толку полош углед и за дискотеките :toe:
Мене некој така да ме избрка од дискотека поради Х причина (а особено ако е некоја излитена), ма веќе очи нема да ми поминат покрај истата.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Значи понекогаш нас ни е повашно како ќе се испонашате пред врата одколку како сте облечени. Едноставно затоа се и платени, да држиме ред и контрола, зашто због еден сељак да пати цела дискотека па да дојде и до рација од полицијата кога нас тоа и ни е професија.

Знам знам има многу шупкари кои се занесуваат а немаат ни средно завршено, затоа тие истите седат на врата во некоја прчварница или дискотека која нема ни Д од своето значење. Пред се, битно е да се има респект и волја за работа конкретно разбирање за она што го работиш. А професионалци ги има многу но се покриени од лошата слика што ја даваат дебилите.

Среќа што пополека се тргам од таа работа :):smir:
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Инспириран од последната тепачка со обезбедување сега ради банални причини би сакал да ве прашам што мислите за обезбедувањето од дискотеките и неговото однесување кон муштериите.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Најголеми сељаци собрани на едно место, не си ја знаат прецизно работата во животот па си створиле некаков си филм за тоа во што всушност им се состои работата.
Се на се- лош концепт.
 

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
Многу големи сељаци се.Повеќето вработват прости луѓе кои сакаат тепачка(сака да се испразни).Али има и добри ама ретки се.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Немаат никаква култура,мислат дека ако се набилдале кој знае што паметно направиле во животот,смешни се оние кои им бараат лична карта на деца и на рака рачунаат дали имаат 18 години,највеќе ме вадат оние од такт пред женски што се прават фраери ај ти срце ќе влезеш а ти има време почекај и го замараат некое дете ,но не само по дискотетките ,одвратни се и оние по некој маркети што шетаат по тебе додека пазариш,таква случка имав пред некое време,купував нешто и ја возам количката низ маркет еден позади мене ја оди тој оди ја застани тој застани,го прашувам зашто ме следи ми вика а шо да праам бе тоа ми е работа да се вртам по луѓе и ми пукна филм ја оставив количката и излегов и никогаш нема да им стапнам таму.
--- надополнето: 3 јануари 2012 во 13:05 ---
Кога било ова имало по медиуми нешто не сум во тек со ова ???
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Кога било ова имало по медиуми нешто не сум во тек со ова ???
Порталот Sky го објави видеото и толку.
Им се може на обезбедувањето кога никој не реагира во јавноста.
Знам дека пред некој ден полицијата апсеше обезбедување во неколку локали во Скопје, носеле нелегално оружје држ недај. Но незнам што очекувате вие од стојач на врата, сигурно доктор на науки нема да стават на таа позиција.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Првпат бев у 69, со другарки, завчера... Само шо влеговме, доаѓа типот од обезбедување, еден крупен дечко, многу напнат.... И почнува да ни ВИКА. "Шо стоите вие тука, или влагајте или искачајте, ќе ве изнесам од овде, нема да влезете пак!!!!!!!!!"
Дечкото у all caps rage ни се стаи, без потреба..
После тоа внатре се закараа едни дечки, можда 5-6 души се силеа, никој не дое да ги тргне.. Стана густо онака, почнаа да викаат, да се буткаат, и тие наоколу шо беа ги разделија, обезбедување не дое.. о.о
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Слушам во некоја скопска дискотека нашле некој незгоден цело обезбедување го патосирал :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom