Впечатоци од 1 мај

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
1 Мај, баш и најобичен ден како и сите други..кај мене не менува ништо, можам да останам и дома, и да излезам на кафе..и пак свеедно ќе ми биде, никаква разлика, би можела и друг ден да идам на излет :toe:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Уште незнам ич не се замарам ако падне некој договор добро ако не ништо.Пред 2 недели кај другар у двор расчадивме скарата пиво миво уф мераци што па морате да чекате први мај?:pos:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
А да му се ставиме на охриѓанецот на пикник што викате!
 
А

Ајсшутер

Гостин
На езеро Младост - Велес тргам утре така да 3 дена ќе бидеме таму :)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Во Радишани. Другар има викендица таму па ќе свртиме скара и ќе пивнеме по некое пивце:)
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
уште немам појма :toe:прв пат вака се случува да не знам кај да одам......или со друштво во едно селце или со братучедиве во некоја си ливада, скара, пиво, бла бла или дома :nesum:еци пеци пец.....
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Нигде. На проста маса и треба општество да и кажува кога и е ден за пикници, скари и усилен „мерак“. Ќе одам со друштво тогаш, коа ќе ми се присака. Овој 1 Мај ионака не е ништо посебен. Сабота како сабота.

А и која е целта да славиме ден на трудот, со пикници и музика. Ојдете во Истанбул, да видите шо се дешават на овој ден. Излегуваат сите работници, и демонстрираат. Секој за својата мака - мирен протест во кој вработените искажуваат нивни реакции - и не секогаш незадоволство.

Видиш мајката, и тоа го имало по светов.
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
најверојатно ќе бојкотирам -.-
или негде в планина на урлање
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Љубаништа ваљда по трет пат.
Незнам дали ќе сме со спиење ич не ми се прајт ќефот!

И фала богу не планирам сама да седам па ќе се влечам ваму-таму ама нишо посебно не очеквам.Добро беше пред 2 год ко бевме таму малишани и се радвевме прв пат од дома сме излегле па шетавме до ниедно време по плажана па после во планинана(не да беше морничаво упм беше)ама ептен добар провод!
Поубо да си тркнев со Скопје ко лани ама многу ќе ми дојдеше секој викенд па ќе се задоволам со селово :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom