Впечатоци од роденденска Кајгана журка! (слики: http://galerija.kajgana.com/)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Ich komen, naturlicht! И тоа во смокинг и лептир машна!:nesvest:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
утре најубаво да си поминете сите кајганџии и да се изжуркате, не пијте многу само по една флаша вотка, коњак, мартини... или гајба пивце:vozbud: јас и дада ми не доаѓаме зашто сега ќе идеме на викенд во Крушево! поздравче до сите :smir:
 
Член од
9 февруари 2006
Мислења
112
Поени од реакции
2
Дефинитивно сум тамо, хехех си средив да не работам во Сабота (конечно) туку пошо прв пат идам у тоа место, да не ми кажат на врата дечкооо каде ? :vozbud:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Дефинитивно сум тамо, хехех си средив да не работам во Сабота (конечно) туку пошо прв пат идам у тоа место, да не ми кажат на врата дечкооо каде ? :vozbud:
и претходно некој праша.убаво кажаа нашите мили организатори дека dinamique е цело резервирано за кајгана и дека никој нема да биде вратен
 

PlayBoY

I am the MuNgoS
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.063
Поени од реакции
5
Дефинитивно сум тамо, хехех си средив да не работам во Сабота (конечно) туку пошо прв пат идам у тоа место, да не ми кажат на врата дечкооо каде ? :vozbud:
coek... peer, ako ne te vidam do sabota, znaj, prvo ke idam kaj Gevgelija :) ova ona, pa nakaj 10:00 ke idam tamu... prvo ke dojdam da te soberam od set... ako ja vidis MAJA kazi i za dinamiq :) ja neam kredit. da ne bides osamen :) oti caci, ke si ide od sabajle, taka da samo elena ostanuva so mene :( damn.... aj pa vecer, moze ke te vidam u SET!!! .. petok e taka... hmmm.... ajde pozz do site!!! pomalce pienje, da ne bide lom WC-to!!!! :P pozz
 
E

elence*$

Гостин
е да бее....сите ке одат само јас немат да идам:place::place: ама стварно не можам :toe:
најнајнајубо да си помините,и ве молам тие шо ке пијате мартини,напите се и едно за мене плс.:smir:

п.с. педер-ка сум знам,ама то е то машки сакам:wink: :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Aпсолутно. Јас и Форчн се пријавуваме.
Делот од реченицата после „Јас...“ некако ми делува нелогична.
Со задоволство би ве дружела на шанк за текили, коктели и сл., но и без мене ќе се снајдете:)

п.с. Серпико, Форчн доаѓа? Ако е така, да и кажиш да не ми се обраќа вечерта, затоа што јас кога ја прашав, категорично НЕ ми кажа. Го имам целото право на светов да и се налутам ако се премислила, а јас не знам за тоа!:kotek:
:mad:


Премногу ми е жал што нема да присуствувам на оваа собиранка, а тооооооолку прекрасна организација има за овој настан, толку нови членови се подготвени да се запознаваат, толку стари членови кои одамна не сум ги видела ќе се појават...

Ај така... Си поцмиздрив...

Како и да е, посакувам уште мноооогу години сите заедно да си славиме роденден на Кајгана, да се организираат уште најпренајмногу собиранки! И на бастумчиња кога ќе се потпираме!

Ви посакувам на сите одлична забава (не се сомневам во тоа), многу пиење, играње, запознавања, дружење и интересни ситуации:)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Убаво да си поминете сите, јас дека не одам :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom