Во центар со Васко Eфтов

Член од
20 февруари 2008
Мислења
210
Поени од реакции
3
'treba da ucite istoria'. Predsedatel na Republika Bugarija:zid:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
татарчиња да ви кажам вистинитос што ја кажа ваш бугарин,кога видел бугаринот жирафа и се свртил со грб и рекол такво животно не постои:pos2::pos2::pos2: абе вие сте биле глупи бе ....
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Не знам како може да зборувате уште на оваа тема?! Па тој Васко Ефтов треба да се запали на клада.

Цела Струмица ја направи бугарска (Струмица со околина има 100 000 жители)! И уште некој му се диви на Васе?

И нели ви реков дека ве обработуваат!? Тој Иле, се гледаше дека се појавува на емисијата за пари. Не знаеше што да каже. И тоа дека бил бугарски шпион, тукутака се кажува. Ако тој беше шпион, ќе изгниеше по затвори, УДБ-а ќе го затвореше после првиот контакт, а тој, пази, не 1, не 5, туку цели 15 години еееееееееееееј. Па тој е поголем шпион и од Тито!

Ивие тука што се курчите, дека нема да земете пасош под никој случај, не зборувајте напамет! Сега додека сте деца нема, ама кога ќе имате свои деца и жена, кои ќе бараат нормални услови за живот, не знам како ќе се чувствувате. Сигурно и тие што имаат пасоши велеле дека нема да земат, ама тоа било пред да останат на улица. Не залудно е поговорката “Никогаш не вели никогаш“.
пријател имам австралски пас.али не го користам сум македонец и македонец ќе умрам.сум се родил во странство јебига.али да сум како овие што учат во бг и имаат пас.јас би ги изгорел и пасоши и би се откажал од школување во бг.а и владава треба да превземи нешто за тоа.:smir:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
пријател имам австралски пас.али не го користам сум македонец и македонец ќе умрам.сум се родил во странство јебига.али да сум како овие што учат во бг и имаат пас.јас би ги изгорел и пасоши и би се откажал од школување во бг.а и владава треба да превземи нешто за тоа.:smir:
Па тое е проблемот бе пријателе, ти си се родил во Австралија зашто твоите мислеле на тебе, и се грижеле за твојата иднина, а верувам дека уште се грижат!

И тие што земаат бугарски пасоши, најчесто се ѕидари, кои одат да работат по Европа за да им обезбедат на нивните деца, тие да не талкаат по Европа. Нели секој родител го мисли најдоброто за своето дете?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
'treba da ucite istoria'. Predsedatel na Republika Bugarija:zid:
А претседателот на РБ фино лепо да ме пољуби у дупе и да се врати во кабинетот и да прочита малце повеќе?:pipi:

Се извинувам на испадов,но морав,посилно беше од мене.
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Тие што зеле бугарски пасош и баклејада да прават со пасошите(како што рекоја некоја страна поназад) ѓабе им е се, тие штом еднаш ја предале Македонија порано или покасно пак ќе го направат тоа.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Iskreno mnogu interesni raboti kazaa bugarite , imaat dokazi deka vasite heroi se izjasnile kako bugari , tek ke imate problem , grkot e nisto vo sporedba so ova. Imase pravo koga velese deka nikade nemalo napisano makedonec pred da ja oformi makedonskata nacija kominternata. Iskreno premnogu licite so bugarite , a i jazikot vi e epten blizok , samo sto tie akcentot go imat poinakov. A i vo Strumica i istocna zboruvaat isto , tAka da....
AJDE DE NE ZAEBAVAJ...BUGARI=PRI OCI SLEPI,PRI USI GLUVI,PRI JAZIK NEMI NIE IM DADOVME PISMO-PRASAJ SE ZOSTO KLIMENT I NAUM PO POKRSTUVANJETO NA BUGARSKIOT HAN NE OSTANAA VO BUGARIJA TUKU DOJDOA VO UNIVERZITETOT EDEN OD PRVITE VO SVETOT A NA POPISITE PROVERI GI TURSKITE ARHIVI...ZA MAKEDONCKITE RABOTI PROCITAJ PA KE VIDIS....POTOA PROVERI KOLKU MAKEDONSKI LITERATURNI DRUSTVA IMALO VO STRANSTVO(RUSAIJA POLSKA GERMANIJA...A VO AMERIKA DOKUMENTIRANO E IZJASNUVANJETO NA MAKEDONCITE USTE VO 1907 NA KANAL 5 TV DOSIE VIDI ) DARDANIJA SI PROPUSTIL MNOGU
 
R

RAYTHEON23

Гостин
I NA KRAJ KRAEVI ONI SAMI GO DOKAZUVAAT NASETO POSTOENJE SO SAMOTO NEGIRANJE T.E AKO NESTO NE POSTOI NEMAS OSNOV DA GO NEGIRAS
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
Iskreno mnogu interesni raboti kazaa bugarite , imaat dokazi deka vasite heroi se izjasnile kako bugari , tek ke imate problem , grkot e nisto vo sporedba so ova. Imase pravo koga velese deka nikade nemalo napisano makedonec pred da ja oformi makedonskata nacija kominternata. Iskreno premnogu licite so bugarite , a i jazikot vi e epten blizok , samo sto tie akcentot go imat poinakov. A i vo Strumica i istocna zboruvaat isto , tAka da....
а од кога имате вие докази дека постоите ре и вашите херои од 1912 или година две порано
и вие личите на вонземјани и слично зборувате со нив па никому ништо и со к.. те боли за нас
не се имас запрашано дека сите личат на нас дури до индија и зборуваат како нас на балканов... или да заборавив немате вие пишана историја од пред 1912 па од каде да знаете
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Па тое е проблемот бе пријателе, ти си се родил во Австралија зашто твоите мислеле на тебе, и се грижеле за твојата иднина, а верувам дека уште се грижат!

И тие што земаат бугарски пасоши, најчесто се ѕидари, кои одат да работат по Европа за да им обезбедат на нивните деца, тие да не талкаат по Европа. Нели секој родител го мисли најдоброто за своето дете?
кој бе ѕидари,другар неможеш сега да ме убедиш дека некој оди во странство заради тоа дека треба да спечали пари за својот син.туку вака да ти кажам сите што зеле пас.и отишле во странство се вратиле за 3 ете 6 месеца и што???
не ги бива,зеле по една кола скапана еден мобилен што ќе го продаде ко ќе ги потроши парите по луксуз.сега секој гледа да живее за себе кој гледа деца бе,не ме смееј.нема никакво оправдање за земање туѓи пасоши. ако имаш м седи кај што си и печали.али не мрзи да работиме земјоделство.тоа е .помирисе со судбина ко ќе речат.наброј неколку луѓе со бугарски пасош што зеле и спечалиле за својте деца.:toe: па нема колку сакаш број:smir:
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
bi gi razbral do nekade lugeto koi poradi potreba(finansiska)zemaat pasosi no sto e so politicarite.DAlI imaat nedostatok na pari i loso rabotno mesto pa zemaat pasosi.Tie se pravite predavnici
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
bi gi razbral do nekade lugeto koi poradi potreba(finansiska)zemaat pasosi no sto e so politicarite.DAlI imaat nedostatok na pari i loso rabotno mesto pa zemaat pasosi.Tie se pravite predavnici
друже ај прекинете со тоа потреба од пари,само тоа вие во глава пари да пари и докторов истото,кажими од каде ќе извадиш пари за бугарски пас??? а неможеш да извадеш за леб да се прехраниш,плус оние кои ваѓаат бугарски п.имаат пари или имаат коли кои немаат со што да ги наполнат резерварите.тури му к... да не зборуваме веќе за тоа.ако си Македонец биди Македонец.ете да земиме пример,бугариве да оформат партија во мкд и доколку не гласаат тие со бугарски пас.да речеме дека ќе му се одземи правото на тој документ што го поседуваат,што мислиш дали би гласале за партијата тие со бг пасоши или не?ете и докторчево нека одговори или кој било друг:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Па тое е проблемот бе пријателе, ти си се родил во Австралија зашто твоите мислеле на тебе, и се грижеле за твојата иднина, а верувам дека уште се грижат!

И тие што земаат бугарски пасоши, најчесто се ѕидари, кои одат да работат по Европа за да им обезбедат на нивните деца, тие да не талкаат по Европа. Нели секој родител го мисли најдоброто за своето дете?
Да, а студентите?И тие да не немаат пари?Никогаш не треба да се потчинуваме да им бараме визи на татарите зошто не гледате?Има 60.000македонци што зеле бугарски пасош, па имало 60.000 македонци што се чувствуваат како татари..Таква верзија ваѓаат татарите, тие не даваат така лесно инаку државјанство..За тоа имаме ние привилегиран статус,а погодете од трипати зошто?

И да се разбереме..Не треба со ништо да се вадиме дека финансиската состојба не тера да ваѓаме татарски паспорт..Македонштината треба да биде на прво место...И после ќе ме лажат другари што учат Бугарија дека не се пишани татари...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па тое е проблемот бе пријателе, ти си се родил во Австралија зашто твоите мислеле на тебе, и се грижеле за твојата иднина, а верувам дека уште се грижат!

И тие што земаат бугарски пасоши, најчесто се ѕидари, кои одат да работат по Европа за да им обезбедат на нивните деца, тие да не талкаат по Европа. Нели секој родител го мисли најдоброто за своето дете?
Одлично кажано!

Тие што зеле бугарски пасош и баклејада да прават со пасошите(како што рекоја некоја страна поназад) ѓабе им е се, тие штом еднаш ја предале Македонија порано или покасно пак ќе го направат тоа.
Тоа важи и за сите што досега се иселиле или ја напуштиле Македонија,а се чукаат по гради дека се Македонци.Има да седат тука и да скапат ако треба ама Македонија не смеат да ја продаваат,како така ќе ми оделе на печалба,абе има ѓерамиди толчени да јадат и да викаат МАКЕДОНИЈА.

кој бе ѕидари,другар неможеш сега да ме убедиш дека некој оди во странство заради тоа дека треба да спечали пари за својот син.туку вака да ти кажам сите што зеле пас.и отишле во странство се вратиле за 3 ете 6 месеца и што???
не ги бива,зеле по една кола скапана еден мобилен што ќе го продаде ко ќе ги потроши парите по луксуз.сега секој гледа да живее за себе кој гледа деца бе,не ме смееј.нема никакво оправдање за земање туѓи пасоши. ако имаш м седи кај што си и печали.али не мрзи да работиме земјоделство.тоа е .помирисе со судбина ко ќе речат.наброј неколку луѓе со бугарски пасош што зеле и спечалиле за својте деца.:toe: па нема колку сакаш број:smir:
А кај беше владава да обезбеди исти услови за увоз на автомобили или мобилни како во Бугарија,или слатка е корупцијата и митото која им ја делат газдите пред избори?Печали од земјоделство дома кога ти плаќаат за тутунот или зелката помалку одколку што ќе земеш во Италија само да им ги работиш нивите итоа без напрегање,нервози и стресови дали ќе заврне,дали ќе биде суша или дали цената на производот ќе ти биде исплатива?

Да, а студентите?И тие да не немаат пари?Никогаш не треба да се потчинуваме да им бараме визи на татарите зошто не гледате?Има 60.000македонци што зеле бугарски пасош, па имало 60.000 македонци што се чувствуваат како татари..Таква верзија ваѓаат татарите, тие не даваат така лесно инаку државјанство..За тоа имаме ние привилегиран статус,а погодете од трипати зошто?
И да се разбереме..Не треба со ништо да се вадиме дека финансиската состојба не тера да ваѓаме татарски паспорт..Македонштината треба да биде на прво место...И после ќе ме лажат другари што учат Бугарија дека не се пишани татари...
Најдобрите ученици во средно немаат ни шанси да се приберат чесно и поштено на некој наш универзитет бесплатно.Што треба,треба ли да ја уништат својата иднина и да останат без високо образование само затоа што требало да имаат повеќе домосаканост?Па зошто приемни испити,зошто да плаќаат партиципација на државни универзитети,зошто квотите да бидат ограничени,си размислил ли некогаш за тоа?Кажи едно дете на примател на социјална помош што успеало да се запише за лекар,стоматолог или нешто слично,имаш пиво од мене!Или овие деца се малоумни па немаат пристап да студираат на такви факултети?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom