Во центар со Васко Eфтов

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
i so cia ako e vo skopje nema ubdasi
ma cela opozicija se oni, predsedatelov sega trubi za imeto a vo '91 ne stana na himnata vo sednica, najgolem agent vo cela zemj ani e predsedatelov javno se ima iskazano za so srbija deka e, i nemalo agenti.............mozda ne se agenti ama za soraotniciiiiiiiiiii.................
Со Удбаши или не,реалноста говори дека од сите соседи единствено Србите ја признаа Македонија и Македонскиот народ како државотворен а за црквата направија пропуст поттикнати од некои нивни Српски свештеници кој за пари ги поддржаа Грчките попови,ова можеби им беше и со надеж дека Грција нема да дозволи Косово да им биде одземено.Албанците имаат територијални претензии кон Македонија што всушност и покажаа со конфликтот во 2001ва.Значи сепак како најпријателски соседи ни остануваат Србите без разлика дали нивни агенти сеуште шпартаат низ Македонија или не.Па не можеме бе против сите соседи да се бориме одеднаш,иако сме најЈака нација во Европа што деновиве сите можат да го видат кога практично се откажуваме од членства во НАТО или ЕУ за опстанок на нацијата и државчево,треба еден по еден,ЕБАГО,кај од четири страни сардисани,треба и од петтата да си најдеме непријатели,или да ги оставиме малку за подоцна?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Со Удбаши или не,реалноста говори дека од сите соседи единствено Србите ја признаа Македонија и Македонскиот народ како државотворен а за црквата направија пропуст поттикнати од некои нивни Српски свештеници кој за пари ги поддржаа Грчките попови,ова можеби им беше и со надеж дека Грција нема да дозволи Косово да им биде одземено.Албанците имаат територијални претензии кон Македонија што всушност и покажаа со конфликтот во 2001ва.Значи сепак како најпријателски соседи ни остануваат Србите без разлика дали нивни агенти сеуште шпартаат низ Македонија или не.Па не можеме бе против сите соседи да се бориме одеднаш,иако сме најЈака нација во Европа што деновиве сите можат да го видат кога практично се откажуваме од членства во НАТО или ЕУ за опстанок на нацијата и државчево,треба еден по еден,ЕБАГО,кај од четири страни сардисани,треба и од петтата да си најдеме непријатели,или да ги оставиме малку за подоцна?
Da imaa teritorijalni pretenzii mislish nemashe da gi dobijat tie teritorii?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Da imaa teritorijalni pretenzii mislish nemashe da gi dobijat tie teritorii?
Реалноста вели дека имаа територијални претензии,ама беа сопрени од стравот да не ги изгубат и оние кој ги имаа практично во раце.Имам еден другар кој вели:-Подобро врапче во раце одколку кокошка на џерамиди,и да знаеш дека е во право.

Yeah, right. Ke gi dobieja.
Практично ги добија,на еден перфиден начин со помош на СДСМ и нивните сателити,само што некои од нас и не се свесни за тоа барем во моментов.:(
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
i vo pravo bese tipot koga rece deka treba da s e resime ednas koja istoriska linija ke ja branime dali sme so Goce delcev, jane sandanski i ostanatite ili so lazar kolisevski,mojsov..................samo greska naprai trebase da kaze dali so goce i kompanija ili so aleksandar makedonski
 
B

Borg_Drone

Гостин
i vo pravo bese tipot koga rece deka treba da s e resime ednas koja istoriska linija ke ja branime dali sme so Goce delcev, jane sandanski i ostanatite ili so lazar kolisevski,mojsov..................samo greska naprai trebase da kaze dali so goce i kompanija ili so aleksandar makedonski

Добро ај.
Бугарски менталитет....

Менталитетот на бугарите: Гледал бугарин жирафа, и ја диииииииииигал главата нагоре за да може да ја виде. Гледал, гледа, гледал и рекол не ова не е животно, вакво животно не постое.:vozbud::vozbud::pos2::pos2:

Знаеш на што мислам...веќе си кажаа они:wink::helou:
И тој бугар е во право м.м.е.

Типичен пример си се блгарите од форумов.....таков им е "манталитетот":vozbud::pos2:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Iskreno mnogu interesni raboti kazaa bugarite , imaat dokazi deka vasite heroi se izjasnile kako bugari , tek ke imate problem , grkot e nisto vo sporedba so ova. Imase pravo koga velese deka nikade nemalo napisano makedonec pred da ja oformi makedonskata nacija kominternata. Iskreno premnogu licite so bugarite , a i jazikot vi e epten blizok , samo sto tie akcentot go imat poinakov. A i vo Strumica i istocna zboruvaat isto , tAka da....
Aло Шота ај прочепкај по форумов на тема историја, ке видис колку документи овде се изнесени со потпис Македонија уште од 17 век :tapp: :drk:
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Iskreno mnogu interesni raboti kazaa bugarite , imaat dokazi deka vasite heroi se izjasnile kako bugari , tek ke imate problem , grkot e nisto vo sporedba so ova. Imase pravo koga velese deka nikade nemalo napisano makedonec pred da ja oformi makedonskata nacija kominternata. Iskreno premnogu licite so bugarite , a i jazikot vi e epten blizok , samo sto tie akcentot go imat poinakov. A i vo Strumica i istocna zboruvaat isto , tAka da....
КОЈА КОМИНТЕРНА НЕ ИЗМИСЛИЛА БЕ ИДИОТЕ?!?!?!?!?!?!?!?
:vozbud:
А бе ова не е формула или дефиниција па да го измислиш...

ОВА Е НАРОД...

 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Поточно денес репризата е во 12 и 40!Одвај чекам да почни!

Iskreno mnogu interesni raboti kazaa bugarite , imaat dokazi deka vasite heroi se izjasnile kako bugari , tek ke imate problem , grkot e nisto vo sporedba so ova. Imase pravo koga velese deka nikade nemalo napisano makedonec pred da ja oformi makedonskata nacija kominternata. Iskreno premnogu licite so bugarite , a i jazikot vi e epten blizok , samo sto tie akcentot go imat poinakov. A i vo Strumica i istocna zboruvaat isto , tAka da....
Само што тие се татарчиња а ние МАКЕДОНЦИ! Бугарите зборуваат како што се зборува во Струмица и источна Македонија, а не струмичаните како татарчињата!Бугарите се народ без КУЛТУРА, без НИШТО и КОПИ ПАСТЕ ПРАВАТ!Доселеници се...Опростено им е ...:helou:

Питу Гули Албанец???Чоек ме умре од смеење ејјјј..Лелеее што нема по форумов еј:vozbud::vozbud::vozbud:..Забораваш дека толку што се јачате на Скендербег, а тој има МАКЕДОНСКИ КОРЕНИ!Никот твој Дардан-иа...ДАРДАНИТЕ СЕ АНТИЧКО МАКЕДОНСКО ПЛЕМЕ!Абе деца бе...Ојте чукнете ја малце главата разбистрете се!СИТЕ САКАТЕ ДА ИМАТЕ ИДЕНТИТЕТ КАКО МАКЕДОНСКИОТ, ПА ЗАТОА СИТЕ КОПИРАТЕ ОД НАС,ДАРДАНЧЕ ОВАЈ МАКЕДОНЧЕ ДЕ:wink::helou:

Со Удбаши или не,реалноста говори дека од сите соседи единствено Србите ја признаа Македонија и Македонскиот народ како државотворен а за црквата направија пропуст поттикнати од некои нивни Српски свештеници кој за пари ги поддржаа Грчките попови,ова можеби им беше и со надеж дека Грција нема да дозволи Косово да им биде одземено.Албанците имаат територијални претензии кон Македонија што всушност и покажаа со конфликтот во 2001ва.Значи сепак како најпријателски соседи ни остануваат Србите без разлика дали нивни агенти сеуште шпартаат низ Македонија или не.Па не можеме бе против сите соседи да се бориме одеднаш,иако сме најЈака нација во Европа што деновиве сите можат да го видат кога практично се откажуваме од членства во НАТО или ЕУ за опстанок на нацијата и државчево,треба еден по еден,ЕБАГО,кај од четири страни сардисани,треба и од петтата да си најдеме непријатели,или да ги оставиме малку за подоцна?
Какви Срби бе чоек??Исти како Шешељ?Што изјавуваше дека после Босна и Хрватска Македонија ќе ја освоел за 3 дена??Сети се малку и пред Прохор Пчински што се случуваше(и ден денес каде прославуваме ИЛИНДЕН!)1991или 92 беше каде Шешељ и неговата банда дојде и со автомати шетаа додека нашите прославуваа!Види што е собата каде Македонија се осамостои во Прохор Пчински!Знајш што е?КУЈНА....Сети се на 1912 година, сети се што сите југословенски републики се наполнија со фабрики , а ние бевме руралниот реон во Југославија!Сети се за Црквата наша од пахомие и компанија..Сети се 2001 кога ни се ситеа..НИКОЈ...САМО МАКЕДОНСКА ЛОЖА!!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
избришете модератори грешка
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
избришете модератори грешка
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Ја гледав Емисијата

Најинтересно беше кога кажуваше тој шефот на кабинетот на Живков..

Дека Тито сакал да ја присоедини Пиринска Македонија кон Македонија(поради тоа што живеело македонско население нормално) и дека во Бугарија постоел тој страв кај Живков(а инаку Москва го поддржувала тоа присоединување) и кога кажа дека Живков се сретнал со Брежњев и МУ ПЛАЧЕЛ(БУКВАЛНО МИСЛАМ, ПЛАЧЕЛ), ДА НЕ ДОЗВОЛИ ПИРИНСКА ДА СЕ ПРИСОЕДИНИ КОН МАКЕДОНИЈА
Како некое пиченце......
Храбрите Блгари:vozbud::pos2:
И после тоа Брежњев дал одлука да не се дискутира за македонското прашање повеќе!!


П.С.

Поздрав до Ефтов, ЦАР СИ, ЛОМ ГИ НАПРАВИ БУГАРИТЕ!!
Da postoela moznost za balkanska federacija.Imalo nekolku varijanti se raboti za dogovorite na Georgi Dimitrov i Tito .Tie se sporedni vo odlukite sto gi donele Staljin i Cercil vo podelba na svetot.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Iskreno mnogu interesni raboti kazaa bugarite , imaat dokazi deka vasite heroi se izjasnile kako bugari , tek ke imate problem , grkot e nisto vo sporedba so ova. Imase pravo koga velese deka nikade nemalo napisano makedonec pred da ja oformi makedonskata nacija kominternata. Iskreno premnogu licite so bugarite , a i jazikot vi e epten blizok , samo sto tie akcentot go imat poinakov. A i vo Strumica i istocna zboruvaat isto , tAka da....
Си чул за Крсте Петков Мисирков? Си чул кога живеел и творел? Си чул он за што пишувал?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom