Во кој град е најтопло гостопримството?

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
јас мислам дека битолчани се најгостопримливи и најљубезни:wink:
 
D

Delux

Гостин
Според вас,кој град во Македонија има најтопло гостопримство?
Еве според мене Гевгелија и Кавадарци.

А според вас???
vidi sega bate vremeto zesko puka...ima negde nekoj grad kaj so e poladno da odime?
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
Очигледно е оти никој не е бил во Берово. Тие се најгостољубивите луге во Македонија.

Не сум била ама имам слушнато оти ногу се гостопримливи:toe:
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Дефинитивно Струмица!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Охрид сигурно не :icon_lol:.
Шала настрана, сметам дека најтопло гостопримство имаат Делчевчани, Св. Николчани. Повеќе градови од Источна Македонија.
Делчево и Св. Николе? Дај не ме заебавајте.


Очигледно е оти никој не е бил во Берово. Тие се најгостољубивите луге во Македонија.
Јас сум бил и не сум задоволен, не дека ми згрешиле али....

да, ако си припадник на Aл Каеда.
Имав цимер од Св. Николе исто мислише како тебе и велеше дека без панцир не си доаѓа, но кога дојде многу си го смени мислењето.

И дали има некој што има дојдено во Тетово и може да каже дека не бил пречекан убаво. Ако не сте биле неможете да знаете.

јас мислам дека битолчани се најгостопримливи и најљубезни:wink:
Баш Битолчани можам да ги окарактеризирам како најНЕгоступримливи луѓе. Искуство од 8 години поминати како стдент.


Источните градови се гоступримливи само доколку одиш кај пријател тамо. Недај боже да одиш на само...

Инаку јас сум презадоволен од Прилепчани, Кавадарчани, Охриѓани.

ПОентата е каде и да одиш кај пријател ќе си поминеш убаво. За Охрид дрва и камења фрлаат но сепак јас сум бил пречекан прекрасно од пријатели и другари. Дури и ми се лутат ако не се јавам кога ќе одам.

И Стружани и Крушевчани можам да ги ставам во гостопримливи
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Охриѓани се најгостопримливи нека пукнат Скопјани :pos2:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
за најтопло збориме бе!
топлина меѓу препони да почуствувам, такво место ми треба :dancing:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
84
Поени од реакции
10
Најтопли и најдобро ќе те пречекаат во Берово, без разлика дали си им пријател, познаник или прв пат те гледаат, веднаш ќе те поканат на кафе, ракија, јадење па и спиење. А најнегостопримливи мислам дека се од Скопје, еве веќе 6 год живеам во СК едно здраво нејќат да ти кажат комшиите а камоли да те викнат на кафе недај боже. :nenene:
 
M

MIL

Гостин
Kaвадарци и Гевгелија дефинитивно , а Скопјани и Велешани ми се многу ладен народ и не гостопримлив :pipi:
 
Член од
6 октомври 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Se slozuvam so tebe Mil jas sum od veles i lugeto samo seir da ti vidat se dr nisto i spremni za ozboruvanje 24 7 sekoja desavka u grad stasuva ekpresno do site veleski domovi za edno nepolni 45 sec :toe:
 
T

tanja5

Гостин
Vo sekoj grad ima i gostopriemni ili ne gostopriemni. Ne mozje da se rece ovie da , drugite ne. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom