Во кој град е најтопло гостопримството?

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
а оти не ме чуде шо го нема Штип :) хехехе

за мене тоа ќе да е, по тоа шо сум осетила или Прилеп или негде Неготино Кавадарци... а најНЕ - Битола .... :pipi::helou:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
[Palancanac];2574030 напиша:
мн грешиш во тетово не бил отишол на гости во сред дена а камоли во да спијам зш полно е со Албанци затоа дојди си во ПАЛАНКА да видиш какви сме
Oooo полоши домакини од паланчани за мојве 18 години досега немам сретнато:nesvest:.Инаку во поголем дел во градовите од источна Македонија лугето се гостопримливи.И доста фини се лугето во Крушево.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.336
Поени од реакции
16.450
[Palancanac];2574030 напиша:
мн грешиш во тетово не бил отишол на гости во сред дена а камоли во да спијам зш полно е со Албанци затоа дојди си во ПАЛАНКА да видиш какви сме
да, ако си припадник на Aл Каеда.
За тие што имаа вакво размислуање може слободно да ни се фата за стапот, да знаете. Боже мој па знаете дека и МАКЕДОНЦИ живеат во Тетово, како што е во Гостивар, Дебар...

У врска со темата, гостопримството сметам дека е најтопло секаде онаму каде што е несекојдневно да доаѓаат непознати луѓе. Па тука би набројал сите оние градови и села кои имаат мал број на жители а имаат со што да се пофалат и секако дека тоа ќе го направат со голема љубов кон посетителите. Сметам дека најгостопримливи се Берово, Неготино, Валандово и мнооогу други.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Гостопримството е најтопло во градовите од Источна Македонија... верувам дека сите ќе се согласете?:)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.560
Поени од реакции
33.812
Струмица.


До сите 14 до 19 женски на форумот.. Ѓуро Ѓаковиќ бр.43
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Струмица.


До сите 14 до 19 женски на форумот.. Ѓуро Ѓаковиќ бр.43

Струмца, се согласувам. Не ја знам улицава... Дедо ми живее на Епиминонда... Таму јас се наоѓам, кога одам:)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.560
Поени од реакции
33.812
Струмца, се согласувам. Не ја знам улицава... Дедо ми живее на Епиминонда... Таму јас се наоѓам, кога одам:)
За тебе би ја скокнал педофилската годишна граница. :)))
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Во глобала луѓето од источна Македонија се далеку погостопримливи, подруштвени и кога еднаш ќе те запознаат те чувствуваат близок и се однесуваат со тебе како отсекогаш да сте се знаеле.
Струмица, Гевгелија, Валандово, Штип, Радовиш, Кавадарци, Берово, Богданци...
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
gledam site gevgelija mene ic ne mi se gostoprmlivi bez navreda :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom