Во која канцеларија се дава сертификат за реформатор?

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
cim se proglasil za refomator ke vlezime nato i eu samo kako beskicmnaci.:toe:
A znaesh deka G'uevski kje proba da ja vnese zemjata vo EU i NATO so privremenata referenca BJRM?Znaesh deka toa reshenie e ponepovolno od ona Severna Makedonija?Shto e podobro,da ne definiraat Grcite kako FIROMCI ili Severno Makedonci,jas kje se soglasam so nitu edno.Ama koga taa garancija ke ja dade EU deka nie kje bideme zapishani vo EU kako Makedonci i koga vo toj dokument ili taa EU lichna karta kje ima Makedonski jazik i nacija togash imeto Severna Makedonija ostanuva megju nas i Grcite.Taa svitkana kichma se podrazbira vo toa shto Makedonija nemozhe da opstane bez EU i NATO a so Severna Makedonija referenca i vlez vo EU i NATO mozhe i treba.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Абе ајде не се заебавајте...сертификати...
.....ние овде сите се раѓаме како реформатори, експерти,државници ..итн....само да се фатиме за работа никако...
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Груевски е неспособен и недораснат, јасно е...
Ама овој кретен не смее да има никаква моќ во свои раце, тоа е неверојатно погрешно. Колку ми е само страшно одвратен, тоа е необјасниво!
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Хммм... а јас би се прашал каде се добива сертификат за ловец на октоподи?
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
Drugar,vladata gi ima tie ingerencii da go napravi ona shto e najdobroto na narodot i bez negova soglasnost,no vo ovoj sluchaj referendum ne e potreben ili pak dokolku go ima treba da izleze koj i da e Rada ili Branko a vo sluchajov G'uevski i da kazhe jas i ovaa vlada stojam zad toj predlog i toa reshenie i gi povikuvam gragjanite da ja poddrzhat taa rezolucija ili ne.Kako shto rekol nekoj prethodno ili rekov,gragjanite ne treba ili nemora sekogash da shpekuliraat ili preciziraat shto kje se sluchi po reshenieto za sporot so Grcite pa zatoa se biraat lideri,premier,vlada i pretsedatel da tie gi nosat ovie kluchni raboti vo korist na sopstveniot narod i drzhavni interesi.Jasno e vidlivo deka G'uevski ne go soopshtuva svojot stav poradi toa shto i go nema.Da go imashe kje go soopshteshe dosega 10 pati.Kako shto kazhav,narodot go izglasal G'uevski da go odbere najdobroto reshenie,a site argumenti i predupreduvanja ukazhuvaat deka bez kompromis vlez vo NATO i EU nema,alternativa bez EU i NATO nema.
Епа тука и те чекав. После овој пост нема веќе ни за што да дискутирам со тебе. За некој ствари не требал да биде консултиран народот. Сега сваќам зошто она "комуњари" им го дале баш на СДС.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
тоа е необјасниво!
Objasnivo i obrazlozhlivo e imeto na Ljubcho za takvoto neobjasnivo neshto kon Branko,delata govorat sami po sebe za ona shto Branko srabotil a shto Ljubcho srabotil ili ne srabotil.Spored ova shto go pisha duri sega gledam shto vsushnost bila celata poenta na ona Ljubchovoto.

Епа тука и те чекав. После овој пост нема веќе ни за што да дискутирам со тебе. За некој ствари не требал да биде консултиран народот. Сега сваќам зошто она "комуњари" им го дале баш на СДС.
Za shto si me chekal i dali znaesh deka tie komunjari postojat pogolem del kaj dpBne odkolku shto nekogash i sega gi ima ili imalo vo SDSM?I za vakvo prashanje ne se bara referendum ili pak dokolku se pobara da izleze predlagachot vo sluchajot premierot i da dade obrazlozhenie zoshto go poddrzhuva referendumot i koj del od referendumot go poddrzhuva,znachi dokolku ima opcija DA zoshto i zoshto NE da obrazlozhi a ne kje dava referendum bez obrazlozhenie i bez svoj sopstven stav za istoto. Ochigledno ne si me razbral ili nesakash,tvoj problem ne moj.

Хммм... а јас би се прашал каде се добива сертификат за ловец на октоподи?
Oktopodot nikogash i ne postoel sushtinski.Zavisi kako si gleal na rabotite i od koja strana.

А ти беше експертот (ја ги викам..гомнојадци) кој прави супервизии на реформите?
Ne jas nego naprotiv toj shto se deklariral sebesi kako reformator.Mozesh da pogodish koj e,prosto e.
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
AMAAAANNNN bre uste li se prepukuvate partiski za zalenje ste more drzavata kolaps ke dozivee i postoi realna opasnost od raspad na se sto e Makedonsko vie uste ja tupite za partii da vi se poseram na vasite reformatori i razni lideri bre ejjjj dali navistina ste tolku ograniceni da ne sogledate deka izlez po se izgleda povekje ne postoi za Makedonija zaradi vasite partii koi se edinstvenite vinovnici za se sto ni se sluci i sto ke ni se slucuva.

Aj odebete vekje so vasite Brankovci,Ljupcovci,Grujovci na kur mi se kacivte vekje so taa vasa megjupartiska korespondencija aj odmorete vise ta site vidovme kolku vredite i ednite i drugite.

Da bese narodot malku poosvesten i dvete partii poekje nemase da postojat, a nivnite lideri ke sluzea dozivotni kazni zatvor zaradi unistuvanje na sopstvenata drzava i velepredavstvo na svojot sopstven narod.

Sramete se vekje od tie vasi moabeti, sekoj den e se poloso i poloso a vie pak istoto go drobite ovoj kriv onoj kriv, vie ste krivi so dozvoluvate da vi perat mozokot vo vasite partiski stabovi da ve ebat oni vo GZ!!!!

Mi pukna zckata dur go pisam ova da mu ebam mater na onoj koj gi izmisli partiite vo Makedonija aj sikter vekje i vie i picki materini partii se tor top neka stane!!!!
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
ne se slozuvam deka liceto N.G. ne e reformator

toa totalno go reformira reklamniot mediumski prostor vo makedonija

mozebi od vkupniot marketing pazar vo makedonija, liceto N.G. i negovite "ostvaruvaci" drzat (vo smisla na naracateli mislam) pa da ne preteram ama sigurno poveke od tretina a pomalku od polovina i toa sporedeno so giganti kako T-Home, drugite telekomunikaciski operatori, bankive, osiguritelnite kompanii, pivara itn

ova zboruvam za platenite reklami (za koi se nadevam deka se plateni)
a za besplatnite reklami od tipot
bumbar
mojot glas=glas na narodot
jadam burek
vo petok po polnokj
kako i
humoristicno-informativnite emisii na shit-tel da ne zboruvam

isto taka go reformirase i obrazovniot sistem so otvoranje visoko-obrazovni institucii vo skoro site gradovi vo makedonija (koga ke recam visoko-obrazovni institucii, mislam zgradi koi veke postoeja, sega samo bea prekrsteni vo fakulteti, a kadarot kade e, ne znam, a bogami i studenti nesto nemase mnogu na upisnive rokovi, verojatno gi mrzi lugjeto da studiraat)

go reformirase nacinot na apsenje na potencijalni osudenici, so prethodno izvestuvanje na novinarite za da mozat da snimaat kako na potencijalnite osudenici im se vperuva pistol vo glava ili kako so lisici gi nosat od rabota vo stanica (inace sto stana so d-r djokic ako znae nekoj, ili so rubinco zarevski)

drugi reformi sega vo momentov ne mi teknuvaat, ako podrazmislam malce moze i ke mi teknat
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Eve kratko kje ti repliciram, za da se zapochne reforma treba i uspeshno da se zavrshi,a koja od tie reformi e sprovedena ili voopshto zapochnata i zavrshena?


drugi reformi sega vo momentov ne mi teknuvaat, ako podrazmislam malce moze i ke mi teknat
Kje ti teknat neshto kako glupost ili shto?Reformi napraveni od strana na dpBne vo periodot na G'uevski da se raskinish nemozesh da najdesh,i tie shto gi nabroi ne samo shto ne se reformi nego i nikogash ne zapochnale a ne pak da se sprovedat.
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
I treta rabota ako se vovele bilo kakvi reformi vo bilo koj sektor od drzhavata bi bilo dobro da gi napomenesh za da ne demantirash vo se ova,
quote]
Пред да ми реплицираш, пак пушти си го Бранко, ама ни тој нема одговор во интервјуто, па ни ти не ќе можиш да пишиш.
Јас Груевски не го нарекувам реформатор, а ќе повторам Груевски.
Еве вака, во образование има придвижување на работите кон подобро. Се воведе деветгодишно образование и во сите 9 одд се променуваат програмите за работа(да не навлегуваме). Во средно обр. има за секој ученик комп. и е задолжително. СОНК и Владата постигнаа некаков договор (да не навлегуваме).
Во културата има реформи (гледај вести), колку културно-историски споменици се подигнати и реставрирани. Исто така доста театри се наградени за посебни заслуги со зголемување на платите дури до 20%.
Во економија не сум експерт, ама кажуваат некој бројки дека нешто ЏДП било подобро во споредба со минатото. И повеќе не навлегувам ни во одбрана ни во судство ни во енергетика ни транспорт ни врски, само ќе го напоменам уште ова
Човек кој е обвинет за тежок криминал од 3,5 милиони евра, ќе одлежи робија, а човек кој е обвинет за уште потежок КРИМИНАЛ од 8,5 МИЛИОНИ евра е помилуван,води партија, па се дрзнал уште да зборува за социјалниот карактер на неговата партија, уште бистри политика и чека да дојде неговиот ментор, кој ќе понуди програма и експерти. Што да ти кажам, одвај чекаме сите Бранко да се врати - во опозиција каде што и припаѓа.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Јас Груевски не го нарекувам реформатор, а ќе повторам Груевски.
Toj stav od simpatizerite na dpBne mi e povekje od jasen,i magare da e ama od dpBne da e.

ама ни тој нема одговор во интервјуто, па ни ти не ќе можиш да пишиш.
Gjabe i da ti pisham koga ti si go pushtila intervjuto ili si gi prespala odgovorite ili pak ti treba prevod za da gi razberesh,drugo objasnuvanje i ne postoi za nerazbiranjeto na odgovorite vo intervjuto.

Во економија не сум експерт
Kako bre ne,neli site vo dpBne ste od ekspert do ekspert,koj od koj.Vaka so vakvi tezi samo ja brukash partijata i istomislenicite,iskreno ve smetav za popametni ama si me razocharala.

Човек кој е обвинет за тежок криминал од 3,5 милиони евра, ќе одлежи робија
Obvinet,ama ne i osuden.A toa dali kje odlezhi robija bash i kje vidime.
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Toj stav od simpatizerite na dpBne mi e povekje od jasen,i magare da e ama od dpBne da e.



Gjabe i da ti pisham koga ti si go pushtila intervjuto ili si gi prespala odgovorite ili pak ti treba prevod za da gi razberesh,drugo objasnuvanje i ne postoi za nerazbiranjeto na odgovorite vo intervjuto.



Kako bre ne,neli site vo dpBne ste od ekspert do ekspert,koj od koj.Vaka so vakvi tezi samo ja brukash partijata i istomislenicite,iskreno ve smetav za popametni ama si me razocharala.



Obvinet,ama ne i osuden.A toa dali kje odlezhi robija bash i kje vidime.
E, ова сине се вика демагогија, повикуваш на факти,а сееш магла.
Повеќе со тебе не реплицирам, дури не научиш кирилица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom