Во кои држави сте патувале?

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
едно прашање::unsure:
како постапувате во случај на недоумица?
Пример имате земено во предвид две интересни држави- каде би можеле да поминете дел од годинешниов одмор (летен)
Што би направиле вие во случајов? што би било тоа што би се решиле за една од нив да отпадне??????
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Слаб сум: Илирида, Источна Македонија, Србија, Унгарија, ГРЦИЈА, Бугарија и Туркланд.


едно прашање::unsure:
како постапувате во случај на недоумица?
Пример имате земено во предвид две интересни држави- каде би можеле да поминете дел од годинешниов одмор (летен)
Што би направиле вие во случајов? што би било тоа што би се решиле за една од нив да отпадне??????
Е, пуст да е, пуст да би останал живот буржоазиски.
Роди се буржоазија, аристократ умри. За туѓи клети одмори во туѓи држави.

Да не си им во кожа на овие што имаат ваква тешка одлука пред себе.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Слаб сум: Илирида, Источна Македонија, Србија, Унгарија, ГРЦИЈА, Бугарија и Туркланд.




Е, пуст да е, пуст да би останал живот буржоазиски.
Роди се буржоазија, аристократ умри. За туѓи клети одмори во туѓи држави.

Да не си им во кожа на овие што имаат ваква тешка одлука пред себе.
Да не си им, навистина многу тешка одлука:D
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
Балкан: Бугарија, Албанија, Грција, Србија, Босна, Хрватска, Црна Гора, Словенија (сегде на повеќе дена со спиење освен Словенија на поминување)
Европа: Италија, Шпанија, Франција,Австрија и Унгарија.

Преку океански уше не сум биден ама ќе бидит наскоро :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Слаб сум: Илирида, Источна Македонија, Србија, Унгарија, ГРЦИЈА, Бугарија и Туркланд.

Е, пуст да е, пуст да би останал живот буржоазиски.
Роди се буржоазија, аристократ умри. За туѓи клети одмори во туѓи држави.

Да не си им во кожа на овие што имаат ваква тешка одлука пред себе.
друже, воопшто не ти ја сфаќам потребата од иронија во постот
чисто прашав доколку е некој во дилема- а сигурно и повеќето од вас биле во таква ситуација - како сте одбрале дека ќе одите во една од две избрани држави( дали нечија препорака е битна, дали би иделе на да речеме фрлање паричка, или ...

кажи искрено - не ти се случило никад да се колебаш помеѓу две места- па макар тие биле и во Македонија?!?!?:eek: или туку така се спремаш за одмор- во последен момент- колку да биде ишта него ништа ?
 
П

Пепси_

Гостин
Еве јас ќе ти кажам......

1.колкав буџет - такво место....
2. ептен вишак пари,одат таму кај шо е нај егзотично,нај експонирано по агенции и телевизии.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Grchka, Srbija, Bugarija, Crna Gora, Ungarija, Cheshka, Germanija....
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Malcolm van den Сабаховић злобо, ти то со Босна за озбилно а?

Летово бев на ден у Босна. Врело Буно и Мостару. Сакав на дело да ја осетам кроткоста на Босна со која сум задоен уше како мало Влашче кое го лажеа дека ако не учи, ов4ар4е ќе го пуштат при наредната регрутација на пастирје. Ѓеј момент знам, ама ме натажи Босна.

Татко ми често знаеше да генерализира (шо е у старт чекори) и за Босанците секогаш имаше еден збор "душа луѓе".

Шо е тоа рани по фасадите на Мостару, постојки за ежење покрај рушевини, поезија од пејзажот додека манијачиш од џамо на комбето со флуоресцентна налепница "Монтенегро форевр!"( AnFem дрк)?

Или па погрешен ми беше пристапот? Дали се фолирав шо ојдов у Босна со сочувство у грудима?

А да ти кажам не дека не ја исконсумирав поинаку. Па то чебапчичи покрај лелеавата вода, па то фонтови, параграфи и маргини од шербет, па фиксирање на насмевката во нивните очи (али онакава недеформисана). Проѕирната темина ко да ја оставиле закопана кај незнаените коски.

Ете, дозволив генетиката да ме заузда ко е у прашање ломотење за Босна. Генерализирав и не отстапувам.

Шо не ме бедниса?

Не ме бендиса тенденцијата на вулгаризација на засолништата од минатото. И правење пари од тоа. Се руши мостот по кој знае кој пат пред очите на стадата Италијани. Врти лентата млитаво.

Или па тоа е уан мен шоу? Здраво јас сум Босна и сум раненик. И покрај тоа дишам, грабајќи големи парчиња локум. Чуј ме свету, види и да не се поФтори.

Чудна Босна, ги осетив нејзине сузе на мои рамену на одење. Не такви курвински, туку Босна искрено гушка на испраќање. Иска пак да ја видам.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
сум бил грција,босна,србија,хрватска 2 пати,црна гора,и албанија на поминување
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
451
Ај да почнам:

Србија, Косово, Црна Гора, Хрватска,Словенија, Босна ( једна земља имаде :love: ), Албанија, Грција, Бугарија, Турција, Австрија, Германија, Италија, Јордан, Сирија, Саудиска Арабија.
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
451
Нема. Но, за разлика од таму, Бугарија ,Грција, Србија, Црна Гора.......... не питај буразеру.;)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Bugarija
Grcija
Srbija
Hrvatska
Bosna
Slovenija
Italija
SAD

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
451
Оф-топик, се извинувам.

Омер, во С.А беше на Аџилак, или ? Ме интересира, каква е постапката за одење натака ?

Да на Аџилак бев. Постапката е едноставна, се пријавуваш во ИВЗ, и таа ти обезбедува се што е потребно за престој таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom