Во кои држави сте патувале?

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Шведска, Данска, Норвешка, Германија, Франција, Шпанија, Италија, Белгија, Холандија, Чешка, Полска, Словачка, Австрија, Унгарија, Малта, Грција, Турција, Азербејџан, Ерменија, Бугарија, Албанија, Србија, Романија, Црна Гора, Хрватска, Словенија, Русија, Мексико, САД...and counting.
Ај па ти напиши у цел свет,реално збориме кој каде шетал,а не да се лажеме,не личи:nenene:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Италија, Бугарија, Германија, Поранешна Отоманска Покраина Грција, Србија, Словенија, Хрватска, Црна Гора, Унгарија.....
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ај па ти напиши у цел свет,реално збориме кој каде шетал,а не да се лажеме,не личи:nenene:
A бре девојчето е репрезентативка на Македонија во пливање, го има прошетано цел свет за да ги брани боите на нашата земја!

Сум бил во Бугарија, Гејлада, Србија, Хрватска, Босна, Словенија, Унгарија, Австрија, Германија, Франција, Шпанија, Италија, Црна Гора и то :)
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Не ми се допаѓа темава, ама ај да се најдам во муабет:

Србија, Црна Гора, Хрватска, БиХ, Словенија, Чешка, Словачка, Унгарија, Австрија, Германија, Италија, Бугарија и Цигано-Атинија.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
211
Поени од реакции
23
aj vaka koa veke zborime. da ne gi nabrojuvam celo bivse SFRJ bugarija gejlada albanija romanija ungarija ceshka italija holandija i ide uae-dubai abu dabi , bahrein kuvajt oman Iran libija-bejrut 3 dena turcija i koga se se zavrsi zasluzen odmor na Thailand so prenokishte vo singapur kaj mojot bar manager

I sega pominav intervju za cruise ship za assistant bar manager i me cekaat usa caribbian island mexico canada i taka ...
 
M

mistikraptor

Гостин
Грција, Србија, Бугарија, Хрватска, Словенија, Австрија, Германија, Италија .. сега за сега :)
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Србија ,Хрватска , Црна Гора , Словенија ,Унгарија , Велика Британија , Соединетите Американски Држави
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.872
Грчка,Бугарија,Србија и Црна Гора,за ова моевo не вреди пасош да вадиш :):toe:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Албанија, Бугарија, Србија, Црна Гора, Хрватска, Словенија, Италија, Шпанија, Франција, Германија, Словенија, Грциjа. И Романија заборавив.
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Хрватска, Бугарија, Турција, Унгарија, Кувајт и Hell Ass. Скромно. :)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Америка (Калифорниа и Џорџиа), Италија, Србија, Бугарија и педерлија (бившате отоманска провинција).
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Грчка,Бугарија,Србија и Црна Гора,за ова моевo не вреди пасош да вадиш :):toe:
И јас сум тука негде, со додаток на Турција и Хрватска, ама Турција не се брои пошо бев копиљ од пола педа и едвај памтам. :icon_lol:
Стварно џабе ми фаќа прашина пасошот... :pos:

Ми тргна денес да те цитирам, еј :pos:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.417
Србија,Босна,Гејлада,Германија,Холандија и Белгија
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
ex yu site, bugarija,turcija, grcija, italija, francija, svedska , spanija, anglija, holandija uste moldavija , ukraina i rusija da otidam drugo ne mi treba

A sum ziveel poveke znaci od mesec dena vo srbija, bugarija, grcija, spanija i anglija
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Вевчани,Србија,Хрватска,Атина,Словенија,Италија,Франција,Шпанија,Германија,Австрија,Унгарија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom