Во врска со Payza (AlertPay)

Член од
24 ноември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
101
Па во тутунска банка го видов на мониторот нивни имаше детали околу трансакцијата ;), додуша секој неможе да ги види, но сепак вкупната провизија беше околу 11 долари.
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Па во тутунска банка го видов на мониторот нивни имаше детали околу трансакцијата ;), додуша секој неможе да ги види, но сепак вкупната провизија беше околу 11 долари.
Provizija mene mi zele od nekoja si Banka VO USA ... za toa tolku golema provizija zemale ... inace po default treba da se odviva preku Nova ljubljanska banka za da nema golem fee .... Mu pisav ticket pa ke vidam sto ke vratat :D
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
474
Поени од реакции
1.666
Здраво

Имам акаунт на пауза, сакам да префрлам пари преку картичка, но има еден проблем, на пауза вршат некои промени во врска со картичките. Дали некој има искуство со ова, колку време треба да се чека, веќе два дена трае? Инаку ми треба за да ја верификувам картичката.

Благодарам и поздрав
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Здраво

Имам акаунт на пауза, сакам да префрлам пари преку картичка, но има еден проблем, на пауза вршат некои промени во врска со картичките. Дали некој има искуство со ова, колку време треба да се чека, веќе два дена трае? Инаку ми треба за да ја верификувам картичката.

Благодарам и поздрав
Со тоа картичките вршат промени веке да не претерам ама 2 години мози има :)
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
474
Поени од реакции
1.666
Дури да го поправат проблемот ќе дојди Пејпал во Македонија
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
474
Поени од реакции
1.666
Хахахаха значи требаше јас тука да пишам за да го поправат. Средено е со картичките
Поздрав
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Работи бе ова Пајзава или маде голо е?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
431
Поени од реакции
935
Е па...ништо од бизнисот :D
Беше 15 долари до пред некое време провизијата.

Имаше до неодамна една друга опција, од Либерти префрлаа пари на Вестерн Јунион, со 10% провизија од износот, ама пред некој ден го уапсија сопственикот на Либерти за перење пари, од дрога и трговија со луѓе.

Сега ќе чекаме да дојде Пеј Пал во Македонија, Србија веќе почна со прва фаза на употреба само за он-лајн трансакции, па ние како помал пазар ќе сме биле наредни.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Да му се мочам јас во пазарот...Зимбабве поголем да не има?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
29
Поени од реакции
1
Дали некој знае доколку сакам да префрлам пари од картичка на Payza па од Payza да вложам во некоја страна колку провизија ке ми земат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom