Во врска со Payza (AlertPay)

Член од
9 август 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
Дали може да се поврзе AlertPay + Visa Electron од ProCredit банка?!
И дали ќе можам да си ги повлечам парите од AlertPay на картичка?


 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
И колку највеќе пари ќе можам да подигнам?
имаш на страната ти пишува,зависи кој тип ти е акаунтот бизнис или персонали
дали ти е верификуван со моб или картичка
 
Член од
9 август 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
Бизнис регистрирав...
Е сега имам еден проблем..
На картицата немав 2 евра за да се верифицира планирам од понеделник да става не би требало да ме банираат така?
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
101
Сака ли некој да му префрлам $ (долари) на Алертпај (ако има потреба од $), а тој да ми префрли денари на трансакциска или пак пајпал $?
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Сака ли некој да му префрлам $ (долари) на Алертпај (ако има потреба од $), а тој да ми префрли денари на трансакциска или пак пајпал $?
Дали си имал потреба ( искуство) во врска со повлекување пари од Алерт.
П.С. Јас пред некој ден сакав да ставам на Алерт, но ми рекоја дека неможам преку СТБ - Ск.
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
101
Еднаш повлеков преку картичка додека можеше за седум дена и само 5 долари провизија. Ама сњга имам пари ама неможам да повлечам, па ако на некој му требаат да стави на алертпај да му префрлам јас, а тој мене на трансакциска или пајпел.
 

Cataclysm

Член од
2 февруари 2009
Мислења
223
Поени од реакции
647
Да не отварам нова тема за џабе ќе ја искористам оваа.
Имам дебитна Visa Electron од тутунска банка и пробувам да повлечам пари од AlertPay акаунт, ама никако неможам да го верификувам имаат проблем со трансакцииве. Ваква порака дава:


Ги контактирав по меил дури и им се јавив на бројчето за контакт преку Skype и ми рекоја да чекам додека не се среди проблемот, ама „проблемов“ веќе го имаат месец дена.
Дали знае некој од прилика кога и дали воошто ќе ги средат проблемиве со трансакциивеи
И уште едно прашање, колку има провизија при подигање на картица. Ако повелечам 10$ колку би ми зеле провизија од прилика?
 
Член од
9 август 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
Да не отварам нова тема за џабе ќе ја искористам оваа.
Имам дебитна Visa Electron од тутунска банка и пробувам да повлечам пари од AlertPay акаунт, ама никако неможам да го верификувам имаат проблем со трансакцииве. Ваква порака дава:


Ги контактирав по меил дури и им се јавив на бројчето за контакт преку Skype и ми рекоја да чекам додека не се среди проблемот, ама „проблемов“ веќе го имаат месец дена.
Дали знае некој од прилика кога и дали воошто ќе ги средат проблемиве со трансакциивеи
И уште едно прашање, колку има провизија при подигање на картица. Ако повелечам 10$ колку би ми зеле провизија од прилика?
од 10 долари ќе ти земе 20% провизија...
 
Член од
7 февруари 2012
Мислења
3
Поени од реакции
1
ima li sansi da se podignat pari od alerpay kaj nas.nemozam da go verificiram acountot......
--- надополнето: 7 февруари 2012 во 17:42 ---
ako znae nekoj neka pise.......pozzzzzz.........
 
Член од
8 февруари 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Луѓе да не има некој искуство со AlertPay како можам да ставам пари и да ги префрлам треба у Кина, а имам Интернет каричка на СТБ...Ако може помош пошо прв пат ќе купувам од нет и немам искуство со тоа плаќањето. Поздрав:D
 
Член од
6 март 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ајде малку мене помогнете ми. Отворив акаунт на AlertPay. Не знам како да го верифицирам, така ми стои ко ништо:(
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Probav da napravam verifikacija uste koga bese AlertPay i trebase da pratam pari na Pravno lice vo druga drzava i taka da si go verificiram akauntot ... no jas ne prativ 50$ min trebase da se pratat zatoa sto mi baraja faktura nesto takvo nese sejkavam tocno sto mi baraja za da moza parite od Fizicko lice na pravno da se prefrlat :)

A sega ne znam kako e ... dokolku znae nekoj ne ka kaze sto i kako treba za da se verifikuva osven so karticka zosto imaat problem 1 godina ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom