Во врска со Payza (AlertPay)

Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Oк фала многу а ми треба девизна сметка или нема врска можи и обична?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Луѓе ај ќе ве молам за помош, ја препрочитав темава едно 10000 пати и не најдов одговор на моето прашање: дали за да ја користам пајзава ми треба 2 картички една дебитна виза и една девизна дебитната да ја внесам во Credit cards, а девизната во Bank account или? Кој има верифицирано нека пиши каква картичка ми треба итно ми е или девизна дебитна исто ти е појма немам од овие работи :facepalm::facepalm::facepalm:
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Луѓе ај ќе ве молам за помош, ја препрочитав темава едно 10000 пати и не најдов одговор на моето прашање: дали за да ја користам пајзава ми треба 2 картички една дебитна виза и една девизна дебитната да ја внесам во Credit cards, а девизната во Bank account или? Кој има верифицирано нека пиши каква картичка ми треба итно ми е или девизна дебитна исто ти е појма немам од овие работи :facepalm::facepalm::facepalm:
Твојата трансакциона сметка ти е иста работа. Една картичка треба. Треба да појдиш до банка и да им кажеш таму дека сакаш да ја претвориш во девизна дебитна и тие одма го средуваат тоа. И ти даваат инфо за тоа Swift и Iban кодови што треба да се внесат на страната на пејза. Мислам дека треба да имаш и 100тина денари на картичка да се верифицира.
 

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
Вака значи ми требаат 60 долари да ми ги префрли некој на мојот payza акаунт. А јас истите да му ги пуштам било по банка било на рака сеедно ми е. Ако има некој такод да ми помогне пошто навистина ми требаат пари на payza нека пише па ке се договориме.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Го верифицирав Пајза акаунтот, сега треба и картичката да се верифицира или во ред е?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Значи кој имал искуство со вадење пари од Пајза нека ми кажи... за да извадам околу 950 евра од сметката треба да појдам дирек на шалтер во Шпаркасе, и да платам данок 10%, а освен тоа Пајза си заджува 25% провизија ова сум го слушнала точно или не?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
29
Поени од реакции
1
Ти зема 25$ а не 25%! Има разлика голема.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Akaунтот на Пајза ми е верифициран, а дали некој знае зошто ова ми го дава?
Used
€0.00 EUR
Remaining
€360.00 EUR
Total
€360.00 EUR
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
Payza овозможи повлекување на пари на картичка и во биткоин :vozbud: , дали има некој повлечено на картичка и колку фее му зеде?
 
Член од
15 август 2012
Мислења
12
Поени од реакции
2
Баш прочепкав да видам што како...
и за кај нас НЕМОЖЕ да се повлекува пари на картичка (србија, хрватска, босна, бугарија, црна гора итн. можат) :tapp:
https://www.payza.com/features/local-payment-options

p.s. еве ти го целиот текст од блогот на payza
https://blog.payza.com/payza-updates/announcements/withdrawal-credit-card-available-plus-introducing-top-up-feature/
 
Последно уредено:

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Сакам да повлечам пари од еден сајт не е голема сума но не е ни лоша е сега картичка девизна имам и сите тие работи проблемот е следниот дали јас ке можам да повлечам пари од пајза преку картичка од комерцијална банка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom