Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

?

..........

Гостин
Многу добар секс, црвено вино Александрија, и сега џоинт, леле каква неделна вечер:icon_bigg
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Денов наместо да го одбележам со друга песна, оваа доминира кај мене.
И не знам што повеќе би кажала, кога кажано е се ...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Денес единствено имам пијано срце... дали е од вино ?
 
Член од
26 август 2010
Мислења
27
Поени од реакции
9
еееее какво лигле си ти бе,цела недела те немаше се зажалив да те видам а на ваков ден не сакаш ни едно здраво да кажеш.Ако ако ке се најдеш ти еден ден во моја кожа па ке видш тогаш.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
:wub:Те Сакав, Те Сакам и Ќе Те Сакам засекогаш! Фала ти што постоиш во мојот живот :love2:
 
T

TaMчЕ

Гостин
Аммм... 15.02... една година наназад... и 4 саати подоцна од моментов.... почеток на она нашето...
денес требаше една година да правиме...ама ете, не успеавме.. :toe: ваљда вака треба да биде .. : )
Те сакам сеуште.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.891
Кај ве наоѓам бе таквите ко тебе само не ми е јасно ? И сега кај да те најдам ? ама да знајш ко ќе се сретниме те грабнувам и нема бегање. Ама дур да се сретниме, психички ќе оболам. :back:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
I don't have much money, but boy if I did
I'd buy I big house where we both could live.

Си ја слушав прееска песнава и разни ментални слики ми поминуваа во глава во однос на стиховите...
А и книгата што ја читам има некои такви описи и така некако ми беше убаво...
Tе сакам скроз.

How wonderful life is now you're in my world.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не знам некогаш зошто се уште дури и го користам зборот љубов кога не постои некаде во пракса. Барем кај нашево поднебје. Мртов термин. Без значење.

Не знам зошто се уште се расфрламе со романтика кога на крај завршува се со трагедија. И тоа е единствениот резултат. Тоа што произлегува од една таканаречена врска - е драма. А некои па и го сакаат тоа. За кого како.

Не знам што друго би кажал, а да не заврши постов како обичен rant.

Ај нешто што го пишав на едно друго место кога го имав моментот. Би требало да заврши работа:

Најголемиот дел од времето, потрагата по љубов завршува со разочарување.

А кога ќе најдеш љубов, се уште држиш мал дел од себе разочаран .... затоа што не си се потрудил повеќе да ја најдеш таа личност порано.

За кога љубовта ќе умре (како и на се друго на кое му доаѓа крај), никогаш да не се смета за неуспех, туку секогаш како лекција.

Јас ја научив мојата. И не само тоа, мислам дека матурирав на тоа поле, и нема потреба да се занимавам пак со помината материја. Нека ја учат останатите. Преку своите грешки.



Ајде доста од моето жалење и кукање



Ојдох ја да убијам маке ... :pijan:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Те сакам бе, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам, те сакам ... те сакам муцее .. Ааааа ... :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Winds of change, love... Winds of change.

Шо друго да кажам. Го имаше моето време до пред некое време. Но тоа умре.
Имам друга во срцето.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Се резилам пред тебе скоро секој ден ... и пак ми викаш дека нема врска, а знам дека има ама мене топ ми е, не се замарам. Интересно ми е вака. Другарките ми викаат да те баталам и знам дека треба ама па не можам. Најдобар си. Одвај чекам да те видам. :)
 

ververice

leto"8o
Член од
11 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
14
Vecerva razmisluvav za tebe,nekoj snosti me potseti deka ti e drugar...i pocnaa da naviraat spomenite i custvata odamna zaboraveni.....sega gi gledav tvoite fotografii,te gledav tebe,vejce odamna ti pobelela kosata,malku ti se izmenila fizionomijata., no seute si toj,MOJATA NAJGOLEMA LJUBOV...Seuste go imas istiot pogled,istata nasmevka,samo malku povejce godini....Se sejcavam na nasata posledna sredba,na solzata vo okoto,na bolkata vo mojata dusa i ...na tvoite utesni zborovi..Mi rece; ne placi,te molam ne placi,ce vidis deka ce se zalbis povtorno.....Seuste gi slusam tie zborovi kako eho vo moeto srce...No nisto od toa ne se sluci,...ostana zasekogas samo ti vo moeto srce...Se obidov da te zaboravam,da te pronajdam vo nekoj drug,vo nekoja nova ljubov...no nikade ne te najdov...Seuste si mojata magija,mojot sakan ....mojot spomen..Kako vcera da bese nasiot prv baknez,nasata prva pregratka....ponekogas seuste mislam deka ti go slisam cukanjeto na srceto....i iljadnicite pesni sto mi gi preveduvase...Se sejcavas,jas bev tvojata diva temjanuska , a ti bese mojot zivot,se secavas deka ti rekov nema nikogas da te zaboravam i sto i da se sluci,i mil moj go odrzav vetuvanjeto.....Posakuvam povtorno da go slusnam tvojot sepot, za toa kolku me ljubis,..posakuvam povtorno da go vidam vozot koj me odnese tolku daleku od tebe......no ne posakuvam da te vidam tebe.Mil moj ne bi imala sila da ja izdrzam povtorno tvojata pregratka,bi posakala povtorno da gi dopram tvoite usni a znam deka ne smeam...bi posakala da senam vo tvojot skut i da me miluvas onaka kako sto sekogas pravese.....i nezno da mi gi baknuvas ocite kako sto samo ti znaese da go pravis.....I sega posakuvam da si tuka i da mi gi izbrisis solzite na moeto srce,a ti sekogas go pravese toa so baknez.......no tebe te nema...Mozebi vecerva veterot ce ti gi donese moite zborovi: TE LJUBAM ZASEKOGAS......a ti bidi srejce,dodeka jas ce bidam cuvarot na nasite najubavi spomeni....
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Има денови кога премногу недостигаш...( ко на пример денеска) :(
ама тоа е....Неизвесноста ме убива, ама кај и да е ќе дознаам што како е целава работа.
Уште само малку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom