Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
I gave more than I could afford to give, and didn't hesitate for a split second. Never cared for anyone so much before and in your own strange way, I know you felt the same. Circumstances split us apart and maybe I should be grateful for not having a reason to hate you, but I am not, I am so selfish and want you all to myself. Instead of cherishing those 6 months I had with my girl, all I can think about are the things we never got to do. Why am I like this, why do I intentionally hurt myself every day...
All i can say at this point...I hope you'll be a part of my life again like you once were...
She can't understand the lyrics but this one goes to her -
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.650
Поени од реакции
70.639
Happy birthday to us, happy birthday to us...:wub::tv:
И ете сме таму каде што почнавме. Шуткајќи многу лисја низ парк, криејќи ја нашата срамежливост зад зборливоста, скривајќи ги нашите чувства, смеејќи се на нашите досегашни случки се запознававме се поубаво и поубаво. Уште тогаш знаев дека помеѓу нас може да има нешто многу појако, релација која досега со друга не сум ја имал. Спремен бев да ти го подарам срцето, да те направам најсреќна на целиот свет...
И ете кај стигнавме :icon_mrgr Постари за една година, една заедничка најубава година...
И не дека претходно не сум сакал некоја друга, и не дека претходно не сум имал врски во кои партнерките истотака ми значеле многу, но конечно мислам дека ова е тоа што секој човек треба и мора некогаш во животот да го почуствува. Нема правило кога ќе ја доживееш љубовта, не онака како што сакаш туку баш како што уште од мал си слушал од своите најблиски. Минуваа години и години, се редеа авантури и разочарувања, убави моменти и падови, но никогаш го немаше вистинскиот сјај. Дојде и тој момент. Дваесет години, можеби и вистинското време за мене да се отпочне со таква врска. И не е пресуден фактор тоа колку ќе внесеш и колку партнерот ќе ти возврати, едноставно има луѓе кои е пишано да бидат со тебе до крајот на животот. Запознавајќи те се поубаво, сваќав дека зад тоа прекрасно лице , се крие уште поубава и помила душа. Кој не би посакал убавица крај себе, со карактер близок до својот??? :icon_mrgr
Има и разлики но сето тоа, со поминатото време не се ни приметува. Научивме многу работи, учивме како дише партнерот, научивме да сакаме како никогаш досега. Тоа што ми подаруваш секој ден е нешто сосема друго. Љубовта, вниманието, расположението, ми дојдоа како џокер во покер во овој период од мојот живот. Знаеш и сама дека ми е доволно да те видам, или пак да направам нешто што ќе те развесели за да ми стане денот најубав, макар и претходно да сум бил на работ на депресија :)
Животот е долг, се надевам дека со исто темпо ќе продолжи и нашата врска. Се надевам дека еден ден ќе го доживееме она за кое што мечтаат сите. Врската успева само кога и двајцата се внесуваат максимално. Монотноста ја диктираат двајцата партнери, а со тоа зависи и колкаво ќе ти биде уживањето во заеднички поминатите моменти.
Фала за тоа што досега си го направила за мене, фала ти за сите моменти поминаи заедно, и конечно нека ни е честито една година, па како што викаат другите, НЕКА НИ СЕ МНОЖАТ!
Те сакам највеќе на целиооооооооооооот свет :wub::back:
 
Член од
8 ноември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
6
Kolku samo se nerviram koga ke pomislam na mamenje. Mi doaga kosava da si ja iskubam, mi se povraka i mi se place... Se nerviram postojano... Sekoj den, se poveke i poveke... Od pocetokot na juni mi stana se jasno za mamenjeto. Samo najgolem problem e sto ne bev jas izmaena, tuku jas mamev... Losoto e sto se mamev sebe si dve godini...DVE GODINI... deka sum so vistinskata licnot. I sto ponatamu?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Аман више со учењето:ne_zboram. Налет и книги и тетратки, не можам да поседам со тебе повеќе од 2-3 сати ради нив. Коа ќе седнеме некаде се осеќаме ко да не сме се виделе 373 години, а сепак прошол само еден ден. Ајде уште утре, и после оддај се на искачањето, мерење на Партизанска, глеање фудбал у Галери и ....па ај и на мене малце :pipi:. Ова пишувањево мое, испаѓа ко некоја од опомените кои ги пишувам на работа за некој што заборавил да плати долг, но јас никогаш не заборавам да те сакам тебе :back:.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Кажав што имав да ти кажам, сеа ти ако си у уше праена и ако не ми ја сватиш поентата... не знам... И да, колку за информација само, од километар се приметуваше дека те копкаше кога се понашав ладно ко кугла сладолед од страчатела у август месец, и дека ти се праеше ќејфот кога ти праев муабет, ти се смеев и те гушкав. :Р Како и да е, идат нашите пет минути, само нека пројде малце време... свесен сум дека е потребно. А до тогаш, се надевам нема да се изглупираш.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Уште не е љубов за да ти кажам нешто во врска со неа, ама едноставно сакам да си знаеш дека секогаш паѓам на неописливи насмевки. Мило ми е што ти си една од оние луѓе кои имаат таква насмевка.
И да, прв пат на почеток се осеќам вака - чудно некако. До сега секогаш ми било whatever...
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Овие денови поминати со тебе ми се најубави во животот.
Срекна сум што те имам покрај мене и срекна сум што ме сакаш на безусловен начин.
Ти си ми нешто најубавото што ми се случило во животот.
Личноста која е покрај мене во добро и зло.
Личноста која не ме остава кога и да го сакам тоа.
Не си заминувај се уште од мојот живот,не го сакам тоа.
Туку сакам да си постојано покрај мене.
Ти благодарам за прекрасната вечер.
Те сакам :back:
 

ververice

leto"8o
Член од
11 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
14
Ponekogas e tesko da se kazat custvata direktno,ponekogas drugata strana znae da procita vo ocite....no ne sekogas e taka.Covek e najsrejcen koga vo esen ce dojdi prolet,koga vratata na srceto posle tolku godini povtorno ce se otvori...I se taka se sluci kako vo nekoja bajka..Me fati za raka i gi ponudi tvoite usni,a jas trcajci gi prifativna pocetokot eden kratok baknez, a potoa strasni baknezi...Se trgna od mene i me gledase vo oci so nasmevka,nevina kako kaj bebe.... a jas se gubev vo dlabocinata na tvoite oci..Custvuvav kako da propajgam vo ambis,kako da navleguvav vo tvojata krv i poleka se dvizev niz tvoeto telo.Ti vejce povtorno me baknuvase , a jas se prepustav na vrelite baknezi,na strasta koja vriese vo mene,te baknuvav beskrajno dolgo,ti ja nudev mojata ljubov na dlanka.... i tolku mnogu posakuvav da go pocustvuvam vkusot na tvoeto telo...Ljubov moja, sakav da ti kazam deka te ljubam,no zborovite mi zastanuvaa vo grloto.Ti znaese deka ti se predavam, mozebi i zatoa mi dozvoluvase tolku strasno da te baknuvam i se uste me peci baknezot na moite gradi.....sakav da zapri vremeto ili da isceznam zasekogas.Se bese kratko i mozebi mislis deka sum luda,sega koga sum iljadnici kilometri daleku od tebe....a jas se uste kopneam po dopirot na tvoite usni,Gi zatvoram ocite, a pred mene izleguvaat tvoite bademesti oci,...oci od kakvi cel zivot begav,nesakav da se prisetuvamna edni takvi oci koi mi go skrsija srceto na iljada parcinja.....No ete sudbina bilo,.. povtorno da go pocustvuvam zarot na mojata bezgranicna ljubov,ama za zal ednostrana .... No sepak jas te ljubam milo moe,i ce kopneam i pnatamu za strasta na edni usni koi tolku mnogu sakam da gi ljubam,za toplinata na tvojata raka koja nezno me pomiluva,sekogas ce bides dlaboko vo moeto srce,ce te cuvam kako moja tajna amajlija........I ovaa noc posakuvam da isceznat iljadnicite kilometri,posakuvam da bidam kapka dozd sto ce go pomiluva tvoeto lice....bi sakala da bidam svetlina sto nezno ce legni pokraj tebe i beskrajno ce go miluva tvoeto telo...te ljubam mil moj., iako ti vejce ne se secavas na mene..
 

Milla*

100% Milla
Член од
15 јуни 2009
Мислења
254
Поени од реакции
41
Што мислиш дека ќе направиш ако ме игнорираш без никаква причина?
Барем да ти згрешев нешто.
Не се гледаме често, не се слушаме често ... кај исчезнаа сите твои ветувања?!
Зошто ми правиш вака?!
Да копнеам се повеќе и повеќе по тебе?!
:(
 

ververice

leto"8o
Член од
11 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
14
Bi sakala da ne mislam na tebe,bi sakala da ne se secavam na tebe...no veruvajmi se me potsetuva na denot koga me dopre....Vremeto zastana,prestanav da disam od strasta sto me obzede.... od bolkata sto samata si ja nanesuvav.NO SEPAK MI NEDOSTASUVAS... Kopneam da te dopram,date pomiluvam po obrazot, nezno da gi baknam tvoite oci.Mozebi vecerva ce bidam nocna svetlina ili tivko vetre,ce mozam beskrajno da gi dopiram tvoite usni tvoeto telo,ce mozam slobodno da te ljubam i tivko da se smeam vo nocta,zatoa sto nema da znaes deka sum kraj tebe.Mozebi sega sedis i ja pusis tvojata cigara kojznae koja po red i mislis na tvoite avanturi, a jas kradeskum te gledam i sonuvam za tvojot baknez. Ne me boli toa sto ne custvuvas nisto za mene,ne ni ocekuvav da bide poinaku,ne custvuvam bolka-zatoa sto nema mesto vo moeto srce za takvo nesto..... samo se plasam od baknezot ako nekogas povtorno go dobijam.....No sepak milo moe ,mozebi ce bidam temnina ova noc i ce legnam pokraj tvoeto telo,cela noc ce te imam vo pregratki,neznaejci deka sum jas....
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ми фали да те гушнам ... ќе издржам, гушкам други и ми е ептен убаво
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
... I guess we all have moments when we really miss someone, but he has no idea exactly how we feel ... this is one of those moments...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413

Ми требаш до мене, ми требаш ти до крај, сега гледам како одиш и знам ти не се враќаш не, не се враќаш кај мене... :( :( :(

И никогаш нема да се вратиш. И никогаш нема пак да те видам... :( :( :( А тоа боли... многу боли... И повторно ќе останам заглавена во лавиринт без излез, изгубена, барајќи нешто што знам дека нема никогаш да го најдам... правејќи грешка по грешка... следен промашај по следен промашај...

И додека јас за тебе ќе останам само еден спомен кој полека ќе почне да бледее, мене ќе нема ни кој да ме гушне...
 
M

M del Mar

Гостин
I never ever cheated, I never ever lied....What makes you think that I would forget about you?!? You should've known better than to think I would leave, you should've known better than to doubt me.It doesn't matter if you're up, matter if you're down, either way I'm gonna be around, you should know that I would stay by your side...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom