Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Те сакам...Многу...Најмногу...Ми недостигаш...Нетрпеливо чекам да се вратиш...А кога ќе се вратиш незнам шо ке ти напрам...Ќе те изедам од многу шо те сакам и од то шо не те имам видено 1 недела сонценце најубооо :) <3
 

ververice

leto"8o
Член од
11 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
14
Deneska go gledam dozdot i se secavam na eden drug dozd i na edno drugo mesto vo drugo vreme...Deneska i dusata mi e dozdliva , otkako pak te vidov uste pogolem nemir imam vo dusata...Tolku mnogu bese blisku na dofat na racete,a sepak premnogu daleku...sakav da te pomiluvam po obrazot,nezno da gi baknev tvoite usni...da go pocustvuvav stisokot na tvojata raka..Ama premnogu si daleku....Te gledav i se prasuvav :dali povtorno ce te vidam, prasanje bez odgovor...neznam mozebi ce bides samo mojata ljubov vo moeto srce...Se plasam od onaa sto mi go kaza deka jas te predizvikav da mi se doblizis,mozebi nesvesno DA...ama namerno sigurno deka ne ,bez razlika dali ce mi poveruvas.Mnogu me boli pomislata deka site tie baknezi bile iznudeni!!!! custvoto e strasno,ona sto najmalku go posakuvam e: BAKNEZ OD SOZALUVANJE.......Ako e taka zasekogas ce ostanis solza vo miote oci,kopnez na moeto srce, baknez na moite usni...nema nikogas da te zaboravam,sekogas ce bides mojata ljubov...TE ljubam milo moe...
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
ТЕ САКАМ НАЈМНОГУ ОД СЕ Злато мое:back: Овие 6 години поминати со тебе ги поминав најубаво! Секој ден те сакам повеќе и повеќе. Ти Благодарам што постоиш во мојот живот и што ми го правиш секој ден посебен! Happy Anniversary!!!:smir:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Изглеа ме фаќа ИМС :). Фала ти за убавото попладне, за фудбалот, за шпартањето, за барањето адвокати, гушки, бацки и све остало :back:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
ЧАО ЗАСЕКОГАШ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Не си до толку вредна за да се пише поголема реченица.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Зошто денес морав да те видам,зошто ме остави на ваков начин...
Зошто морав да излезам и да отидам таму знаејки дека има шанси да те видам.
Којзнае кога пак ке се сретнеме.
Ги сакав твоите погледи,насмевки,зборови,допири.
Дали би си простил знаејки дека некоја плаче за тебе?
Еве јас сум таа,признавам.
Дали те сакам се уште не знам.
Те молам,замини си од мојот живот ако се уште сум ти мила.
Никогаш нема да те заборавам момче со ангелско лице.
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Секој ден сонувам за тебе , ти си толку блиску до мене секоја твоја постапка мене ме допира но ти не го знаеш тоа едноставно во себе го носиш она дека сме само добри другари но не знаеш што се случува во мене како горат страстите , како можеме да останеме добри другари после се ова што го чувствувам кон тебе ... Ке заборавам се но не барај и да те заборавам и тебе бидејќи ти си ми се ...
 

ververice

leto"8o
Член од
11 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
14
Milo moe, snosti te sonuvav...jas i ti bevme vo gradot na mojata mladost,cekorevme po patot po koj nekogas jas cekorev...te drzev za raka,a srceto mislev ce mi prepukne od vozbuda,kolku tI bese meka rakata,a prstite ti bea prepleteni niz moite...Se navednav i ja baknav tvojata raka, a srceto pocna silno da mi cuka,se ispraviv te poglednav vo oci...a vo niv ne razbrav sto pisuvase...ja potprev glavata na tvoeto ramo i nezno te baknav vo vratot...Samo me pogledna i nisto ne rece....a jas gorev od ljubov...Prodolzivme da odime,no ne nemozev da izdrazam ,se zavrtev i pocnav strasno da te baknuvam,a ti poleka odgovarase na moite baknezi...te miluvav,...ti gi piknav racete vnatre pod kosula i nezno go miluvav rvojot grba i se povejce se pripivav vo tebe.... te baknuvav strasno i custvuvav kako raste vozbudata i vo tebe....Nezno me oturna od seba,me pogledna vo oci i povtovno me pripi do sebe...te ljubam...ti sepotev na uvo i te baknuvav.....Prodolzivme da cekorime,no nemozev da ja izdrzam toplinata na tvojata raka,povtorno te baknuvav...neznam sto se sluci ,no ti uste postrasno pocna da me baknuvas...go baknuvase mojot vrat poleka simnuvajci se nadolu do moite gradite,nezno gi baknuvase i seposete deka ti nedostasuvam....neznam kolku vreme pominalo od mojot son,no vejce se razbudiv ,a jas se uste sepotev....te ljubam milo moe..no nemase nikoj okolu mene ,bev sama...Nadvor vejce vrnese dozd,poleka tivko,kako da ja znaese mojata voznemirenost...no i vo mojata dusa pajgase siten dozd,prepoln so taga...pomenas so melanholija za ljubovta sto nema nikogas da ja imam......Znam deka povtorno ce pajgaat dozdovi vo moeto srce,dojdovi sto nosat osamenost i taga...No sepk jas te l;jubam milo moe,neznam kade si i so kogo,mozebi denes veterot ce ti go donese sepotot na moeto srce i zborovite;TE LJUBAM ...zasekogas...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Ах, уживам во моментите кои ги поминуваме заедно..Подеднакво во оние кога сме искочени некаде, како и во оние кога сме сами дома, се оптегнуваме на перниците и гледаме некоја комедија:).
Се навикнав на твоето присуство во мојот живот, не можам да си го замислам денот без да те видам или барем чујам по телефон.. Не, не е навика нашата љубов како што велат повеќето дека со текот на времето секоја станува, ова нашево е поинакво.
Кога ме праша, што би правела без тебе, забележа дека настана целосна тишина нели?.. Не дека, би ми било сеедно доколку си заминеш од мене и би го живеела животов како што го правам тоа сега, туку, се мислев, ептен се задлабочив и со мислите поминував низ сите оние работи кои сум ги правела со тебе во оваа измината година ипол.. Настани, разговори, постапки кои ме сменија незабележливо, кои на некој начин направија да созреам повеќе и да го сфатам значењето на сродна душа, од која не би можела да се одделам.
Како што рече Ања сабајле, има некои работи кои ќе ги правиш со љубениот а никогаш порано не ти текнале да ги направиш или споделиш, да собереш храброст и сила за нив, за потоа ако останеш сам, да ти биде чудно да продолжиш со тоа темпо, зошто едноставно знаеш дека некој фали да ги прави и споделува сите тие нешта со тебе, да те поддигне, поткрепи, поддржи.Фали да те гушне, да ти каже те сакам и да ти го направи денот поубав.
Навистина не би можела да си го замислам животот без тебе, и колку и да е ова што го пишувам лигаво, знам дека ќе го цениш, како што цениш многу работи кај мене и обратно, иако тоа сега и не го согледуваш целосно:).
Благодарам за убавиот ден, за сите изминати денови заедно, ти благодарам и за караниците, инатот и рчките, кои ме натераа да научам некои лекции и воедно да се видам преку твојот поглед, преку начинот на кој ме гледаш ти.. Те сакам:wub:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Не, не е уште во врска со љубовта, туку во врска со нешто што изгледа иде накај тоа.
А викав дека нема да трае колку што трае иако знаев дека ќе биде убаво.

Доста е сега за сега... Од мене, на почеток, мислам дури и многу дека е:)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Не знам многу, ама за едно сум сигурен. Ми го смени животот. Со секој изминат ден, се' повеќе и повеќе те сакам. "If I could melt your heart, we'd never be apart" ситуација. Ти благодарам што ми го направи прекрасен животов, и што си дел од истиот.

До бескрај и назад, цик-цак... :)
 

ververice

leto"8o
Член од
11 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
14
Denes e nov den,a jas sum pak tazna...Zosto, mozebi i premnogu me pogodija tvoite zborovi, ili pak ...nemozam da si odgovoram.Nekako mi placi srceto ili mozebi sviri nekoja tazna muzika odamna zaboravena....ZOSTO SE PLASIS OD MOJATA LJUBOV?Jas ne pobarav nisto nitu ocekuvam da mi se vozvrati. Svesna sum za mojata situacija i bi bila luda koga bi poveruvala ,deka nesto ti znacam...Gorko si se smeam i znam sto i da mi reces nema mesto za bolka...Premnogu sum svesna za realnosta i ako dobro me pratis,nikogas ne rekov "nasata", tuku mojata ljubov....Zar ima toa nekakvo znacenje/ NE ,NEMA...Jas samo mnogu te sakam,premnogu navleze vo moeto bitie za da te zaboravam....Sakam samo da me pomiluvas nezno,sakam da gi dopris moite usni so eden baknez...Kopneam da ja pocustvuvam toplinata na tvoeto telo,pogledot na ocite bez dno, barem da mozam da ja vidam tvojata nasmevka...Mozebi ce bidam vetar koj nezno ce te miluva dodeka cekoris vo temninata,mozebi ce bidam misla vo tvojata glava....ili nezen dopir na necija raka..ce mislam deka sum jas toa i ce ti podaram iljada baknezi,neznaejci deka se moi....Vecerva bidi solza vo moite oci ,nezno strkalajse po moite obrazi i pomiluvajme,poleka spustise do moeto srce i tamu ostani zasekogas...TE ljubam beskrajno ,nezno...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom