Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Има причина зошто мразам да се читам себеси после неколку месеци/години, а тоа е дека сфаќам каков идиот сум/сум бил.
Просто... немам поим. Не знам како издржа а да не ме отераш у пм, и покрај сите глупости кои ги имам направено, и сите работи кои требало, а ги немам направено.
Се' што можам да кажам.. е извини. Ќе пробам да ти надокнадам.

Не можам, а не ни сакам, да те тргнам од мислите. Убаво, преубаво ми е со тебе. Без разлика дали дремеме по клупи, лежиме и гледаме ѕвезди, или играме заедно. Кога сум со тебе, лебдам.
Те обожавам поради тоа што си поинаква. Те сакам поради тоа што скоро секогаш приоритет ти се туѓите чувства. Никогаш нема да можам да ти се оддолжам за се' што имаш направено а мене.. т.е., се надевам дека некој ден ќе можам, ама чисто се сомневам. Да не беше ти, јас сеуште ќе се нервирав со себеси. Да не беше ти, мојот т.н. свет ќе беше едно ебано темно место, какво што беше пред да се појавиш.
Имаме поминато низ секакви срања заедно, кои не' имаат повредено ем тебе, ем мене, и искрено, би поминал низ сето тоа повторно, и повторно, и повторно, поради тоа што вредиш. Вредиш повеќе од што мислиш. Ма што те вртам, кажи си што сакаш, сепак ќе те сметам за една од најдобрите/добродушните личности што ги знам.

Само едно нешто ќе те замолам: . Затоа што ти, во моето срце одамна веќе се наоѓаш, а и никогаш нема да те извадам од таму, што и да се случи.

Те сакам.
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
4 септември 13 години од сега. Се надевам ќе бидеме таму каде што двајцата сакаме. Те сакам.
 
T

TaMчЕ

Гостин
Некој октомви....бевме на екскурзија К.Паланка манастирот горе ...Беше со Маја те влечкаше на сите страни со неа..ти таков цел душиче со косичео..плав дуксер, тренерчиња и патичињата..бушав со најубавата шишка на свет...насмеан и лупаше триста на саат...те видов и несвесно станав зависна од тебе..гласот твој ми стана потреба.а насмевката дрога што полека но сигурно се повеќе и повеќе ме преземаше.се вратив дома цела исполнета и среќна сеуште не свесна дека сум ја запознала љубовта..раскажував за тебе на сите другарки какво дете сум запознала...од следниот ден веќе станавме неразделни, сеуште не свесна кое е влијанието на мене мислев дека е чисто другарско...и интересно дека е да се смеам со тебе секој ден...веќе после некој ден...кога прв пат ме гушна и прв пат те осетив до мене,почнав да сфаќам што ми се случува...но веќе во следниот момент ко скршив се тоа..како проклета навика те заебав...не гледав што ти правам,продолживме да се дружиме али секој ден се повеќе и повеќе те чуствував одалечен од мене..тоа ме убиваше али уште несвесна го занемерував тоа чуство..продолжив со таа болка да живеам..која затскриена зад се друго и не се чуствуваше многу..
......
13ти февруари..вечерта те пронаоѓам на мсн...веќе со дефиниции за тоа КОЛКУ вредиш у мојов безвреден
живот...зборевме...вечерта се враќам после искачање и навраќам дека едино нешто што сум го зборела вечерта беше ти...признав на себе и на тебе што чуствувам...немаше одговор...тоа беше најмалце што заслужував...претпоставив дека си продолжил со живот..не те знаев каков си .. разочарана од себе и тоа што го направив легнувам и цела вечер размислувам за тоа што сум го упропастила...сабајлето недела..14ти февруари, се ставам на мсн како нешто да ме тераше..и стига порака од тебе..се чуствував најубаво на планетава..и најсреќно после долго време....зборевме..ми кажа како си се чуствувал..почна да се отвараш...сабајлето те чекав на клупата ..да се појавиш...потребата да те видам се разгоре...почна да ме гори од внатре..се појави со насмевка на лицето..дојдов до скалите и те гушнав...не сакав никогаш да те пуштам..ја сакав вечноста..... и конечно почна..мислев дека никогаш нема да заврши..она нашето..нашиот свет..али јас пак заебав...ко и увек...се дешаваа срања ти беше ладен,,игнорирање.а мојата потреба од твоето те сакам се зголемуваше...уште едно срање....дека си ...оставив една недела да се среди тоа... ....... а и не е битно тоа....најболната недела во мојот живот...али ја поминав..со солзи и уште поголема потреба од тебе...мирисот на твоето тело и коса ме гушеа...секоја улица која сум ја поминувала со тебе и денес ми те враќа пред очи и ме убива.... не знам што се случи ..и секоја вечер пробувам да сфатам али не ми иде од рака..само сфаќам дека веќе те нема и нема да те има...сфаќам дека јас пак усрав се...ти го заебав животот...ти ја тргнав насмевката од лице...другарите ги нема....се ти земав со себе....а не сакав...али тоа е проклета заебана дебилка....и те нема ..се уште те нема..али потребата да те гледам секој ден е присутна и уште посилна од порано....љубовта..секој ден повеќе ме уништува и се зголемува...али благодарна сум на болката..пошо ми е потсетник дека си постоел....не сакам да те снема,да исчезнеш..не сакам да помислам после 2 години дека конечно ќе исчезнеш и нема повеќе да те видам..... али тоа е .....ќе продолжам да живеам со спомените за тебе и љубовта која секој ден се зголемува...те сакам повеќе од себе...и ќе те сакам...али не се враќам..пошо продолжи без мене..можеш без мене да живееш и не сакам тоа да ти го одземам повторно.................има уште моменти и рани не зараснати кои ми се преболни и не би сакала да ги отворам..барем да пробам да се заштитам сама барем малце...пошто ситуацијава во која се наоѓам го надмина нормалното....пишав тука колку да ми олесни,иако знам дека нема да прочиташ..но нека ми остане текстов за во случај да заборавам што како било..те сакам ...
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Не сакам да те изгубам, најмалку што сакам е да те изгубам, како и да е ќе се борам и нема да дозволам да те изгубам. Се надевам дека ќе прекине овој мизерен период од врската и ќе продолжиме заедно...
- Сакам само да знаеш дека ТЕ САКАМ, секој ден се повеќе и повеќе, а и воедно е се поголема и поголема мојата желба да го дочекам она на 4ти септември за 13 години од сега, со тебе!
Те сакам Мона!

I'm, I'm so in love with you
Whatever you want to do,
Is alright with me
'Cause you make me feel, so brand new
And I want to spend my life with you!
:back:


 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Ми се чини само мене ли дека уште сме поврзани? Дека не е возможно на едниот да му биде тешко а на другиот лесно? Ако е така, ми требаш. Сакам да се грижам за тебе, за нас. Ќе дадам се најдобро од себеси за да те усреќам. Твојата среќа е и моја среќа.
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Може стварно не сум те сакал. :) Туку просто те... бидејќи сум те гледал веќе ко своја. Затоа ми беше тешко. И затоа бев толку лош.

:)
 
S

smart ass

Гостин
Јас само би кажал дека ако Љубовта е "сила" што те тера 26 пати да повторуваш каде ми е сонцето(како ашлак) тогаш неќам таква љубов:)
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека многу ми е убаво, во облаци летам но кога те не нема на ден, два, облаците се затемнуваат и ветровите завиуваат, а јас како сув лист од дрвото се откинувам и паѓам кон земјата, и како магла што полека се спушта од ридовите и ме прекрива во нејзините студените прегратки, така ја осеќам твојата отсутност. А третиот ден веќе сум натрупан со три педи од бел снег.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Епа треба да опишеме чуства кон њубовта така да се изразиме околу неја епа јас го чуствувам следново
КУРВООООООООООООО ВРАТИМИГИ ПАРИТЕ АКО НЕ КЕ ТИ ЕБАМ МАМАТА
ПАК КЕ ТЕ САКАМ и пеперутки ми летаат во стомаков кога ке си помислам дека ке си ги добијам парите назад АКО НЕ КЕ ТИ ГО СКРшАМ НОСОТ
Темава не е за такви работи, туку треба да се пишува за љубов, претходната ваква тема беше уништена од вакви коментари, така што модераторите се договорија таквите мислења да се бришат. Мислењата ќе ти бидат избришани, затоа што веќе одиме оф -топик.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Поминаа години и речиси да не се сеќавам некогаш да те спомнав пред некого, барем не расправав никогаш во контекстот што се случи. Ништо не се случи. И двајцата бевме виновни мислам, имаме заеднички именител наречен гордост кој го уби секој можен почеток. А знаеш милион часови кои ги минавме во разговор ми говорат колкава грешка направивме, и мислам дека ќе ме прогонува се додека сум жива прашањето Што тргна наопаку? Човек е сам бедем, ти пак најсамото суштество што некогаш сум го запознала, и тоа не по своја вина туку заради проклети судбински текови. Не пушти никого внатре, однадвор изгледаш како целиот свет да го држиш на дланка и веројатно таа цврстина и непоколебливост и покрај сите работи кои по сите правила требаше да те уништат, ме остави врзана. За се она што си, за секој твој атом кој се бори против секаков надворешен допир, за сето страдање што го имаш минато, а најмногу за она што го уништивме, вечно ќе бидам оставена на мисла. Веројатно тоа е казната кога човек е премногу горд.
Секогаш ќе се гордеам што запознав толку непоколеблива личност, која може да им држи на другите животни лекции, а е толку млада.
Минаа години, а јас се уште сум во мисла....
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Сакав да напишам нешто ама не си вреден, стварно не си вреден ... ко прво не си човек, а не па друго ... ајт
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
291
As long as i'm living
i'll be waitting
as long as i'm breathing
i'll be there
When ever you call me
i'll be waiting
when ever you need me
i'll be there
 

Kajgana Shop

На врв Bottom