Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111

Песната ме потсеќа на почетокот на нашата врска и часовите поминати во паркот заедно.
Те сакам!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Дали да пишам тука или не.
Па нема ни што да се пише, уште не е решено па да имам некоја чиста ретроспектива. Но барем успеав да си ги расчепкам психичките граници, да си увидам како знам да чуствувам, и мал милион работи што не ги знаев. Се е круг и тоа многу добро го знам, ама мислам дека имам некоја истрипана карма. Се молам дека се ќе заврши како што посакувам-но тоа не го очекувам. Како што вика Ристо Вртев - никогаш нема да бидеш моја потреба...иако има моменти кога на било кој човек му е тешко да си верува во тие зборови.
 
T

TaMчЕ

Гостин
Толку многу сакам да си до мене, да ме гушкаш, да ме расположуваш, да ме подржуваш, да ме нервираш ...:pipi: Ги обожавав тие моменти! правеа да се чуствувам од една страна вознемирено и нервозно но од друга страна толку убаво,затоа што знаев што следува после тоа ...Милиони прегратки и зборови кои ме издигаа во облаци кога ми кажуваше дека ме сакаш и дека сум ти навика и дека не можеш ни секунда без мене...Толку многу нешта имам да ти кажам..кога поминувам покрај тебе ми иде да те соберам во прегратките и тивко да ти кажам како се чуствувам..да ти признаам се што се случуваше за овие неколку недели..да ти ги поставам сите прашања кои ги имам во себе а немаат одговор. Сакам едноставно да се смени се...да бидеме заедно и среќни и пак да влеземе во нашиот прекрасен свет...таму каде што останатите луѓе и времето не постојат..таму сме само јас и ти седнати еден до друг.Јас заштитена од се останато во твојата прегратка.
Толку се чуствував сигурна покрај тебе..не се плашев од ништо што и да ми се случуваше,затоа што знаев дека прав борец се грижи за мене и нема да ме остави да патам....ама ете се случи тоа што се случи..Заминав..те оставив сам ( ко што и рече и вчера на другарка ми ) Зошто??? Епа сонце и јас го немам одговорот на тоа прашање...Можно е поради тоа што сумм..глупа?идиотка?бесчуствителна? се е можно само знам дека најголемата вина беше во мене, имаше и делови каде што ти знаеше да се наљутиш за глупост али тоа е таков си и затоа те сакам :) Пробав да те заборавам,да продолжам со живот, да се убедувам дека веќе не те сакам нееее ич ич !:wink:..со некој друг во него али џабе е никој не е ко тебе и нема ни да биде моето "совршено" прасе ..И секоја вечер размислувам што треба да направам и се прашувам, да отидам ли кај него ? да му кажам ли како се чуствувам ? да го украдам ли од другите и никогаш да не го вратам? да го чувам само за себе? ...но има сомнеж во мене..што ако ? што ако не ме сакаш ти веќе ( иако сите тврдат дека не можеме еден без друг и дека тоа се приметува ) со сите оние скришни погледи и со тоа што пробуваш да ме правиш љубоморна -.- ... Се надевам дека едно утро ќе се разбудам и ќе знам што треба да правам :/ и ќе имам одговор на се ова! :back: и нешто за крај да ти кажам..прекрасен си, секој ден се заљубувам се повеќе во тебе.. и ти ја обожавам маицата Iron Maiden иии ако некогаш прозбориме пак да знаеш дека ќе ти ја украдам :pipi: Ии престани да ги тргаш шишките -.- ко тенџере си во главата кога ќе ги поделиш на две -.- Драааааган бре не експериментирај -.- :pos: Ахх..злато тоа :back: :wub:


:(
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Интересен беше вчера денот :) Супер помин, зафркавање, гмечење, "пружање љубов на сите страни" што би рекле непоправливите романтичари (not me) :). Врв на се е моменталното паѓање во кома што траеше 15-20 мин, нели? :) Сакаме пак :back:
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
И повторно јас и моите монолози ... ама ќе си трпам, зошто премногу ми значиш!
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
..Сакам да ти кажам дека у Саботата вечерта, сум плачела за тебе, зашто не се сеќавам на тоа?!
--Срамота е, али ајј сите знаат. Кажано е дека ти не ме сакаш, а другар ти ме сака!!?!!?! Само сакам да те прашам дали е вистина?!:/
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
А знаеш дека ми е многу убаво со тебе ? :pipi: Чудно како испадна се, некако многу спонтано. Кој само би рекол ... :) Штета што поретко ќе се гледаме месецов, ама тоа е, знам дека така мора да биде.. ќе издржам :) Вреди.. :pipi:
Се појави точно кога ми требаше... :pipi: Среќна сум .

Ај кратка ќе сум сега.. само да знаеш ова. :pipi:

:back::back:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Мхм..Убаво ми е..

По кој знае колку време можам да се пофалам...и мило ми е :)
Знам, и мене не ми се верува, но сакам да те видам..Повторно !:pipi:
Може се правам невино детенце..ама би те гушкала и не би се одвоила од тебе 24/7

".. - Обожавам те бебенце мое... "
Знаеш колку пати ми иде да ти вратам " - И ја тебе !! " ?
.. but I'm Tamara..can't kill my pride.. :/

Идам да спијам..Мислејќи на тебе..
Со душа го чекам денот.. да те видам и гушнам, мило :pipi:

:back:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Земи си го апаратот and shove it up your arse!
Не, не те бива. Искрено, тиње ти се сликие.
Џабе те дигнав у ваздух, сеа мислиш дека си mo-fo фотограф.
Не ми е јасно зашо уопште се нафатив да те дудлам, не си нешо претерано убаа.
Иди по ѓаволите и ти и бившиот твој, и сите 2ца со кој до сега си излегла на своите 18 години.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
I hate the way you talk to me,and the way you cut your hair.
I hate the way you drive my car,I hate it when you stare,
I hate your big dumb combat boots,and the way you read my mind
I hate you so much it makes me sick,It even make me rhyme
I hate the way you're always right,I hate it when you lie,
I hate it when you make me laugh,even worse when you make me cry
I hate it that you're not around,and the fact that you didn't call

But mostly I hate the way.. I don't hate you,Not even close, not even a little bit,not even at all...
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Во врска со љубовта сакам да ти кажам -каква љубов бе браттт?Не ја имало никогаш.
Гледајќи назад сфаќам дека ми требало време да сфатам.Ама јбг мала и улава бев не знаев.
И греота си ...не те памтам ко таков, ама веројатно people change...
Следниот пат задржи си го погледот пред себе, за да не ти се смее пола Рекорд.Греота е бе...
А инаку мислам дека you could do better than that:pipi:
Можеби само мислам и сум во заблуда пак...
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Сонце мое...во твоите очи денот и нокта се исти,
сонце мое полски цвету ме гледаш со светлост од срцето.
Сонце мое,душо моја твојата љубов е чиста како сонцето...
Сонце мое,душо моја имаш очи полни со љубов...
Сонце мое,имаш очи полни со љубов:wub:

Те сакам:back:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Искрено...

Зошто уста не затвораш и цело време збориш? Ги мрзам тие периоди. Или те мрзи да збориш, или си неподнослива хиперактивна креатура што прави да се нервирам!

Не ме интересира што се случило вчера и како сте играле фудбал, ниту пак твоите дискусии за спортот, ниту пак твоите сфаќања и гледни точки кон светското првенство, ни твоите инспирации за да пишуваш книга, уште помалку настани што се случиле пред 10 години и се ирелевантни во муабетот, траумите од детството, филозофиите, деталните описи на твоите неверојатни трипови, монолозите од по пола саат, деталните мсн извештаи за тоа како ти бил денот/вечерта и кога си се вратил и кој што ти рекол и ти што си му вратил, и што си праел по дома, колку пати си бил во wc, феил моментите од твоето раѓање до сега, иритирачките пораки за добра ноќ, сите неповрзани глупости што можеш да ги наредиш една по друга во дел од секунда, и се, ама баш буквално се што ќе го кажеш, а знаеш дека не ме интересира...

Ама те ислушувам. Затоа што знам дека тоа ти значи, а и затоа што знам дека мозокот на полот на кој му припаѓаш функционира така. Или пак, затоа што ми значиш и го ценам секој момент поминат со тебе. Можеби, затоа што знам дека нема да трае долго... Дотогаш, пробувам да бидам патетична заљубена тинејџерка, и да покажам малку човечки чувства за да не се разликувам од останатите. И ми успева.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
...Сакам да ти кажам дека ни се појави ѕвездата!...И коа излегов и погледнаф во небо за да ја најдам одма ми падна во очии од прва ја видоф!...:))))
И да ти кажам дека..Те сакам до бесконечност и назат!!:)))
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Сакам да ти кажам дека: Вечерва беше прекрасна. Не само ти, туку и вечерта како период од денот. Се што те вклучуваше тебе беше најубаво. Штета што не останавме заедно до сега, туку уживавме само некаде до пола вечер.
Сепак, вечерва немаше да биде тоа што е, ако претходно не си поминав најубаво со тебе.
Знам дека ретко ти кажувам, ама ТЕ САКАМ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom