Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
5 април 2009
Мислења
151
Поени од реакции
15
За кој к*р потрошив толку време,полн со надеж дека ке се смени нешто...
Како што се приближувавме кон годишнинава,знаев дека ке биде се потешко,а дека е неизбежно да се стави крај.Али мора.Можеби се каам што не беше порано,али еднаш мора.Не мислам пак да се враќам во истите гомна каде што ти низ солзи ми викаш дека ке се смени се и ке биде подобро.Добив дупла болка,од солзите,и од фактот дека не се смени ништо.Зар до толку заслужив?Со што?!Тргнав се што имам од тебе,у вреќа и надвор од дофат,кога ке можам ке ги симнам у подрум,маицата ке си ја добиеш преку Боки утре.Се надевам нема пак да паднеш у муабет за мене,не сакам веќе ништо да знам за тебе,а ни ти за мене.Оди си слободно и со среќа нека ти е.Никогаш веќе ни солза за женско,се колнам.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Знаеш ли дека целата треперам кога те слушнам.
И дека си ми веке влезен во кожата и ми е убаво:kesa:
Дека си оној правиот од моите сништа.
Иако малку се познаваме сепак ти ми го освои срцето:pipi:
Фала ти што правиш да се чуствувам срекна

Те сакам:back:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Babe, I'm leaving, I must be on my way
The time is drawing near
My train is going, I see it in your eyes
The love, the need, your tears
But I'll be lonely without you
And I'll need your love to see me through
So Please believe me, my heart is in your hands
And I'll be missing you.

Cause You know it's you Babe
Whenever I get weary and I've had enough
Feel like giving up
You know it's you Babe
Giving me the courage and the strength I need
Please believe that it's true
Babe, I love you.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Љубовта нема правила срцка. :)
Не оставај на тај што пишувал некаде и некој што измислил нешто.
Ќе смислиме и ние нешто, по љубезно и без правила каде се ке правиме од љубов, а не од морала!

Ахам, Капираш ? :pipi:

:back:
 

Milla*

100% Milla
Член од
15 јуни 2009
Мислења
254
Поени од реакции
41
Се плашам дека си ми само навика и не можам да ти возвратам толку љубов, колку што ти ми ја даваш мене!:kesa:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
I've tried so many times .. tried so hard .. but it was never enought! I'm sick and tired od trying! Fuck off! I just can't take it any more!
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Said it yourself... Where there is a will, there is a way...!!!
Те мразамммм!



Лажам!
Нов ден, иста помисла..
Кога би знаел.
Излив на зборови и емоции, премногу да ти кажам.. а прекратко време.
Стори го тоа и ќе го видиш неочекуваното.
 
D

devojcence

Гостин
lelel se rasipa rabotata neznaes kolku si ja lupam glavava denovive :( i neznam zasto po stoti pat rasipuvam :( lele aman vise . koga treba ne pisuvam koga ne treba pisuvam. ama celo vreme te mislam . te krivam za se a i sama sum isi kriva si ja raspiavme situacijat ai spontanosta i sega e glupo. sega koj i da trgne ke mu bide glupo. i sega sto ?! preku glava mi e od posuvanje od muaebti od dodvoruvanje sakam da te vidam i da te guskam. se rasipa rabotata ajde nazdravje neka ni e. uste edna propadnata glupost. nekjes da zamaras nekjes da forsiras. nekjam da pisuvam sakam da vidam zainteresiranost. se ubi momenotot. i znam deka ti stoi od porano nekoja zenska. ajde toa e ke mi pomine., ajde caoo i do tebe.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.653
Поени од реакции
70.671
Дотуркавме и до 6 месеци:) Мореее пола година помина од кога сме заедно... Брзо лета времето, кога го поминуваш со вистинската особа :wub: Затеравме накај свадба ние :pos: (kidding ќе почека бар уште 7-8 години:)). Шести месец во кој мислам дека конечно научивме се, од нашите грешки во минатото. Месец од кој во мозокот ќе ми останат врежани многу случки, но најубаво ќе го памтам прекрасно поминатиот први мај. Лежењето во шумата, смеата, галењето :), заебанциите...:wub:
Минаа шест месеци, а многу работи се сменија. Доаѓа крај на учебна година, што значи дека ќе почнат бескрајните прошетки, уживанции, минавме низ многу убави но и гадни нешта, пребродивме несреќни случаеви, и секакви работи кои не вредат да бидат запамтени, но прераснавме во една одлична двојка, пред која мислам дека допрва престојат долги години на заеднички живот :back:
Но за сето ова време само едно нешто не се смени.... сеуште те сакам највеќе на целиот свет :back::wub::love3:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Само да си знаеш, љубовта кон Манчестер Јунајтед е вечна, кон дечко ама ич не е :vozbud:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Абе стоко една забегана, знаеш ли колку сакам да те видам и да те гушнам онака силно, силно, најсилно...уф...

Те љубам и те молам не дозволувај некои ситни кавги да не разделат.

6 месеци...кога ли поминаа...ејјјјјј...може делуваат малку како бројка, ама да бидеш со мене толку време и да можеш да ме издржиш ваква каква што сум е многу.
ТИ благодарам што си доволно стрплив со мене...

Те сакам мило и едвај чекам да те помирисам и да ја погалам твојата кожа...
Епа нека ни со множи врскава у години...:back:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157

Hocu samo sve da zaboravim
Jer kad juce ti izgleda blizu sutra uvek daleko ti je

Nisi ti kriv nisi mogao da znas
koliko nesrece mozes da das

Lako je voleti kao sav normalan svet
lako je ziveti zivot na pamet
Znas ti dobro od tebe sam videla
I necu pustiti uzdah kad zamislim te
Oprosti vreme je doslo da krenem dalje
Da se osetim ponovo Libero

Ponovo Libero,ponovo libero...

... за едно време и минато и едно дете :pipi:
 

ChocolateBuddha

one of a kind
Член од
4 мај 2010
Мислења
47
Поени од реакции
11
Знам дека ќе бидеме заедно еден ден :pipi: ама кога ќе биде тој ден не знам, можеби за 1 месец, можеби за 1 година... Важно те сакам! А тоа ми е најбитно.

Гајле ми е како и да се однесуваш што и да правиш, јас пак те сакам. Мојата љубов кон тебе не е материјална. Јас не сакам од тебе да ги исполнуваш моите физички и ментални желби и потреби.

Само прегрни ме за да знам дека не сум сам. И што повеќе ќе ни треба, освен една чиста љубов помеѓу нас двајцата?

Не ми требаат ниту твоите пари, ниту твоето блескаво злато. Не се вознемирувам од твоите телесни или душевни маани, тоа уште повеќе ме тера да те сакам!

Не ми е важно и дали некогаш ќе имам шанса да се отворам кон тебе, можеби ќе бидеме само пријатели. И тоа не ме вознемирува, бидејќи знам дека еден ден се ќе биде во ред, со тебе, со мене и со сите луѓе што ги сакам. Те сакам, со сите твои маани.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Џ.

Kajgana Shop

На врв Bottom