Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Еднаш побарав магија од љубовта... Сега гледам дека магијата доаѓа од недостаток на знаење.

Не мора да е голема љубовта... Доволно е да се работи за некој кој ти посакува добро, макар и малку. Доволно е макар да бидеш во друштво со луѓе со кои се чувствуваш пријатно... Тоа е љубов.

Кажи ми дека претерувам, дека не е тоа тоа... Но според мене - тоа е. Останатото е пак - претприемништво и организација.

И смелост да се истера својата замисла до крај.



Љубовта го наоѓа оној кој е достоен. Секој според своето достоинство, добива соодветна љубов.



Тешка, сурова, но правилна лекција.



Ајде во живот.
 

CrAzY_BiTcH

Аin't funny?
Член од
1 февруари 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
Те сакам од дното на душата
Те сакам од овде до крајот на вселената и назад...пешки
Те сакам толку многу што мислам дека ке пукнам еден ден:pos:
Ке пукнам бидејки сета љубов е насочена кон тебе.
Бидејки ти заслужуваш,бидејки си душа од човек.

Џабе зборувам ништо нема да е доволно да ја опише мојава љубов кон тебе.

И дај те молам кажи му на брат ти дека Сања го обожава:pos: :pos: :pos:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
сакам да те прашам, а не да ти кажам. зошто се правиш како да не ме познаваш?:uvo:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Наметнатата улога е всушност твоја. Не знам дали го чувствуваш тоа.
Имам многу работи да ти кажам, а не знам од каде да почнам.
Не знам како е можно да си таков каков што си.
Би рекла, зрел си доволно.. прекрасен! Најблизу до совршен.. знаеш. Ама и би размислила пред да кажам.
Не знам што да мислам. Ме буниш.
Тиња си бе па.. еднаш ќе ти го видам ликот и толку.. се исклучувам.
Заборавам на се.. целото време на светот е за нас.
Секојпат ти се спремам за еден ебан муабет.. 2 реченици, 2 прашања..
И зошто не можам да ги изустам?!
Се плашам да не те изгубам, кретену..
Лесно им е на другите да кажат.
Така слатко ќе се издадеш, ќе ме израдуваш и тука влагаат тие во муабет..
Мразам што другарите ги ставаш пред се во животот.
Не велам дека е лошо, ама претеруваш..
Малку недостига.
А и потребно е само малку за да биде се во најдобар ред.
Се надевам не сум живеела во една голема илузија.
Јас ќе бидам онаа која поднела најмногу. Доста ми е од учење лекции.
Missing you like desert misses the rain !
Не дозволувај..

 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
..Сакам да ти кажам дека праеф муабет со ‘‘важна‘‘ личност од твојот живот, и дека све помина добро да не кажам Одличноо!!!:)))))
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
107
“God does not play dice with the universe; He plays an ineffable game of His own devising, which might be compared, from the perspective of the players, to being involved in an obscure and complex version of poker in a pitch-dark room, with blank cards, for infinite stakes, with a Dealer who won't tell you the rules, and who smiles all the time.”

so betrayed in love you made me feel...
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
477
Поени од реакции
57
сакам да ти кажам дека те сакам ама премногу и навистина ми е жал што сега не сме заедно.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Не е проблемот во тоа што не ме сакаш, проблемот е во тоа што јас проклето многу те сакам...
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Стварно си чудно човече.И тоа од оние најчудните.
Неверојатни се твоите промени на расположение како промените на времето.Мислам дека дури и времето не се менува толку често.
Ме нервира и напиња кога си напнат.Тоа највише од се го мразам.
И да неподнослив си кога си напнат,или правиш нешто или не знам што...

Ама најглавната финта во сето тоа се состои што не можам без тебе.
И те сакам премногу.
И тоа многу повеќе отколку што си свесен или па отколку што можеш да замислиш.Ваљда еден ден че ти стане јасно, а до тогаш ми преостанува само да те убедувам:pipi:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Ај превртиме пак на тревата гушни ме силно и шепни ми дека ме сакаш?Може?:back:
 
T

TaMчЕ

Гостин
Се осеќам ко да нема место каде можам да ги истурам сите чуства што се моментално во мене...Па можеби и нема секој за себе ко што и сам викаше нели?секој со свои проблеми не гледа за тебе фала богу..Епа ок тогаш ќе си кажам тука веќе не знам што чуствувам (не кон тебе за тебе сум сигурна) али се ми е измешано..многу нови и непознати чуства ми се разгорија.Мораше некој да се појави и да се умеша во нешто што не го занима.Некој што ќе ми го у*ере цел живот со неговите паметни идеи :tapp:Па баш мораше на најголемата алапача-братучед ми да му каже нешто такво.Таква гадна глупост,зборови кажани од сестра ми кои уште ми одѕвонуваат во ушите.Некое најпрекрасно суштество да го направат....НЕ не можам ни да изговорам што се те направи што се ми изнакажа...Ме симна на најниско ниво.
Полна сум со бес,немир,тага и оние нови чуства кои ме тераат да правам глупости..Нешто што во живот не би помислила дека ќе правам...Се сменив од корен,книгине стојат во ранец со надеж дека барем ќе ги погледнам.Другарките чекаат барем на секунда да одвалам нешто и да се насмеам...Веќе не ме препознаваат најблиските другарки што ми биле..секој ден пиење...дефинитивно не сум веќе иста..
И нешто што најмногу ме разбеснува се зборовите од луѓе кои појма немаат за нишо кога ќе се избацат со :-Ааајде бе се ќе биде ок ти гарантираме, ова се само глупости :nerv: Ма остајте ме сама сакам да размислувам, да си најдам решение, сакам да те имам...А па уште поише што боли е фактот дека не смеам да ти кажам што се дешава...знам што ќе му направиш ако дознаеш...Вака можеби е подобро да мислиш дека не сакам да сум со тебе...
Ме убиива ова не можам вака...зашто мора да боли толку прва вистинска љубов,зашто ?!?!?
Сакам само да легнам и да се разбудам во свет кој е розев...(да да ќе биде:wink:)
сакам само да се заборави ова...иако нема, сите веќе ме гледаат ко ненормален фрик кој идел со ....Не ми се верува што направија од наас :nerv:

Али тоа е тоа ....само сакам да бидам сигурна дека ќе бидеш ок и сигурен со тие околу тебе..кога веќе го нема Ментишот да те пази и поддржува во се...Ме замоли да не те оставам сам,ама не можев ништо против ова..немав начин да докажам,не ми дадоа шанса...И сепак излага дека гледав само за мое добро...вака е најдобро...Да помине овој период, да не се прошири трачов на глупавата алапача :nerv: па ќе ја дознаеш вистината..!
Те сакам најмило мое :place:

И за крај песна што и двајцата ја сакавме...


:back:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Comfortable as I am,
I need your reassurance
Comfortable as you are,
You count the days
But if I wanted silence I would whisper
If I wanted loneliness I'd choose to go
If I liked rejection I'd audition
And if I didn't love you, you would know

У вакви денови коа ме ПМС-то ги покажува своите први знаци, ми иде да се откажам од тебе и од сиот мој труд.
Особено кога се што согледувам е дека ти со прст не мрдаш.
Не ми е забавно коа ми наоѓаш некои безвезни изговори.
Пошо ако до сеа не си сфатил зелко една, забавно ми е покрај тебе, валда затоа кенкам толку.
И не ми е забавно кога ќе ти дадам некој предлог ко минатиот понеделник, а ти ќе ми изреагираш така.
Се заебавав не важи веќе пошо знам дека не се заебаваш туку дека тоа е стварно твојата реакција и прва мисла.
И знам дека џабе ќе си речам „Кој те врти, од денес не се трудам да се снајдам, ме боли...„ пошо знам дека ќе се снајдам пак некако.
Знаеш зашо?
Сеа ќе ти кажам зашо... :)))
Зашо ми е убаво кога се смеам толку многу обидувајќи се да бидам тивка и да знам дека ме чекаш да се изнасмеам за да продолжиш за се глупираш.
Зашо ми е убаво да те глеам толку свој и толку опуштен покрај мене.
Зашо само тебе можам да ти речам дека те мразам зашо многу мрдаш :icon_lol: а да не ми се налутиш.
Зашто си единствениот човек со кој можам да се расправам за датум а во исто време да не можам да се соземам од смеење.
Зашо највероватно си единствениот човек кој ги трпи сите мои кенкања и прогурува со мене низ секој пмс обидувајќи се да ми удоволи и да напраиш да не се налутам за нешо.
You're one of a kind.
Кога твоите емоции и постапки, односно, нивното отсуство би се средило, би била многу посигурна дека you actually care.
Како и да е, ја сум лигушка.
Здраво лигушка.
И те саам деновиве.
И од дамна ти немаф кажано дали те саам или не, еве ти реферат4е.
И пошо идејата за писмото ми даде некоја мотивација да го пишам ова-рачунај дека ова е моето писмо за тебе.
Секако дека не ми фуфе да ти го кажам ова, ама ти ми рече дека такви настани избегнуваш. хехе.

Ај чао сеа, кој те врти :back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom