Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
17 јануари 2018
Мислења
44
Поени од реакции
16
Не можев да најдам тема за невиноста па тука ќе пишам, ако треба преместете.

Дали би биле со девојка која нее невина? Зошто не а зошто да?

Ќе речите 21век вака онака.. Али ако се работи за озб. врска тешко е да се сфати тоа ако едниот партнер е невин. Значи нее проблемот во парчето месо т.е хименот кој го нема туку во нејзината психологија и психата на тој што и ја земал невиноста. Онаа веќе нее невина психички, врз нејзината интима некој друг се задоволувал, некој друг доживувал задоволства, некој друг и ја знае интимата и некој друг се уште се присеќа и враќа мисли како ја онадел или обратно, за неа исто важи. Тоа е проблемот.
 
Последно уредено:
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Не можев да најдам тема за невиноста па тука ќе пишам, ако треба преместете.

Дали би биле со девојка која нее невина? Зошто не а зошто да?

Ќе речите 21век вака онака.. Али ако се работи за озб. врска тешко е да се сфати тоа ако едниот партнер е невин. Значи нее проблемот во парчето месо т.е хименот кој го нема туку во нејзината психологија и психата на тој што и ја земал невиноста. Онаа веќе нее невина психички, врз нејзината интима некој друг се задоволувал, некој друг доживувал задоволства, некој друг и ја знае интимата и некој друг се уште се присеќа и враќа мисли како ја онадел или обратно, за неа исто важи. Тоа е проблемот.
Aman vo 21 vek mislish deka devojkata razmisluva za nekoj bivsh ako e srekna so toj sto e vo momentot.Nevinosta ne vi garantira deka devojkata ke ve saka I ke bide so vas do krajot na zivotot ako ne I e ubavo.Bez razlika dali e nevina Ili ne, taa znae sto I odgovara a sto ne vo sexot no I vo sekojdnevieto.Samo mladi I nesigurni mazinja se zamaraat koj e po red, kolku ja onadele,kolku zadovolstvo dozuvuvala.....Od Kaj vi se ideive, dali sami gi smisluvate Ili od doma vi gi polnat glavite.Ako ti e ubavo so nea I taa so tebe nema da razmisluvas za toa. Ne e bitno dali e nevina Ili ne. Zar seuste mislish charshavot od prva brachna nok da I go nosis na majka ti .
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.531
Поени од реакции
34.682
...најчесто невиноста, од двете страни и женска и мушка најчесто се ,,губи,, на случаен, смешен, непланиран, неважен начин, така да најчесто ниту се сеќаваат како редоследно биднало, ниту па нешто им значи да се сетат, нормално има ретки исклучоци,
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
458
Поени од реакции
99
Не можев да најдам тема за невиноста па тука ќе пишам, ако треба преместете.

Дали би биле со девојка која нее невина? Зошто не а зошто да?

Ќе речите 21век вака онака.. Али ако се работи за озб. врска тешко е да се сфати тоа ако едниот партнер е невин. Значи не е проблемот во парчето месо т.е хименот кој го нема туку во нејзината психологија и психата на тој што и ја земал невиноста. Онаа веќе нее невина психички, врз нејзината интима некој друг се задоволувал, некој друг доживувал задоволства, некој друг и ја знае интимата и некој друг се уште се присеќа и враќа мисли како ја онадел или обратно, за неа исто важи. Тоа е проблемот.
Пријателе не е проблем во нејзината „психологија и психа“ туку во твојата. Според тебе и твоето размислување, лугето не треба да купаат половни возила, половни телефони, половни куќи и станови итн, пошо некој друг има спомени со нив или правел некои работи таму... Избистри си го умот и тргни ги овие глупости од глава, ако ти се допаѓа некоја девојка не се замарај со тоа дали се сексала, се дупела или му го пушела на некој друг, на крај краеви и ти си ги правел истите работи со други девојки (или уште си невин, незнам). Ако ти прават притисок од дома родителите, запомни дека ти си тој што ќе минуваш време и ќе уживаш со неа, а не мајка ти и татко ти.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Aman vo 21 vek mislish deka devojkata razmisluva za nekoj bivsh ako e srekna so toj sto e vo momentot.Nevinosta ne vi garantira deka devojkata ke ve saka I ke bide so vas do krajot na zivotot ako ne I e ubavo.Bez razlika dali e nevina Ili ne, taa znae sto I odgovara a sto ne vo sexot no I vo sekojdnevieto.Samo mladi I nesigurni mazinja se zamaraat koj e po red, kolku ja onadele,kolku zadovolstvo dozuvuvala.....Od Kaj vi se ideive, dali sami gi smisluvate Ili od doma vi gi polnat glavite.Ako ti e ubavo so nea I taa so tebe nema da razmisluvas za toa. Ne e bitno dali e nevina Ili ne. Zar seuste mislish charshavot od prva brachna nok da I go nosis na majka ti .
Ајде кажи ти дали ќе земеш кола со помала километража или некоја со пола милион километри?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
Ајде кажи ти дали ќе земеш кола со помала километража или некоја со пола милион километри?
ако си сериозен најглуп си, и ти и овој горе
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Ајде кажи ти дали ќе земеш кола со помала километража или некоја со пола милион километри?
Zenata ako ti e kola nemoj da se zenis.Zena e chovek a ne predmat kako kola, kuka, patiki , tochak...
Isto vazi I za mazot.
Partnerot ako me dozivuva kako kola Ili trotinet ne ni pijam kafe a da ne zborime za intimnost.
Za tebe samo zena so himenoplastika, em ti zadovolen em taa .
 
J

joli1

Гостин
Aman vo 21 vek mislish deka devojkata razmisluva za nekoj bivsh ako e srekna so toj sto e vo momentot.Nevinosta ne vi garantira deka devojkata ke ve saka I ke bide so vas do krajot na zivotot ako ne I e ubavo.Bez razlika dali e nevina Ili ne, taa znae sto I odgovara a sto ne vo sexot no I vo sekojdnevieto.Samo mladi I nesigurni mazinja se zamaraat koj e po red, kolku ja onadele,kolku zadovolstvo dozuvuvala.....Od Kaj vi se ideive, dali sami gi smisluvate Ili od doma vi gi polnat glavite.Ako ti e ubavo so nea I taa so tebe nema da razmisluvas za toa. Ne e bitno dali e nevina Ili ne. Zar seuste mislish charshavot od prva brachna nok da I go nosis na majka ti .
Каква фрустрација осетив у коментаров, леле.

Прво секој си има свое мислење. Тоа што живееме у 21 век каде што мнозинството вредности се уништени не значи дека треба да се оправдуваат одредени работи.

Баш спротивно, само млади и несигурни мажиња сакаат жени кои што имале двоцифрен број на партнери. Ниту еден сериозен и зрел маж нема да дозволи за партнерка да земе типка која што ни самата не знае кој ја растурал, која што е пијана секој викенд, за која што чување невиност или пак невиноста како концепт е смешна и небитна работа.

Мене лично да, ми смета доколку потенцијалната партнерка имала огромна сексуална историја, поготово доколку имала односи со одредени луѓе. Дефинитивно повеќе ги ценам тие кои што си ја чуваат невиноста и се свесни дека интимноста не се споделува се секого.

И за крај, ќе ви откријам нешто. Добар дел од мажите ги делат жените на оние кои што би ги ебеле и на оние кои што би ги женеле. Вие самите бирате во која група ќе бидете.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
ако си сериозен најглуп си, и ти и овој горе
Тоа најглуп/а можеш да и го кажеш дома на мајкати а тука секој си има право на сопствено мислење. Не секој што размислува различно од тебе е глуп!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom