Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Sakam da ti kazam se sto bese zivo I ubavo vo nasata ljubov ischezna. Nema vinovnici, ramnodushnosta zavladea. I sekoj den mi e golem teret dishenjeto na istiot vozduh so tebe.Se gusham, dobivam panichni ataki. Kolku li pati sme zboruvale za izlez od situacijata no taa e nepromeneta. Nemame kapacitet za promeni.
Sakam da ischeznam I da ne se pojavam...
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
111
Здраво, како иде искачањето сега, јас имам 20 години живеам понастрана од Скопје, сега дебел сум но за 1-2 години добро ќе дојдам во форма, почнав во теретана да идам, работам во германска фирма за корисничка подршка, зимам околу 23 000, слабо ми иде искачањето, пред 2 години ослабнав и колку толку ми беше добро. Сега планирам да го донаучам германскиот и почеток на 2024 да најдам работа за 35000-45000 денари, да земам свој стан околу центар, да направам добро тело, подобар социјален круг. Планирам кога ќе се преселам сам од 24 години до 30-32 да имам некој таков интересен живот со искачање, ме интересираат девојки кои работат некои работи како во банка или така нешто, што имаат плата да изгледаат добро, да бидат стегнати, кај искачаат тие? Би имал секс со 20-40 годишни
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.963
Здраво, како иде искачањето сега, јас имам 20 години живеам понастрана од Скопје, сега дебел сум но за 1-2 години добро ќе дојдам во форма, почнав во теретана да идам, работам во германска фирма за корисничка подршка, зимам околу 23 000, слабо ми иде искачањето, пред 2 години ослабнав и колку толку ми беше добро. Сега планирам да го донаучам германскиот и почеток на 2024 да најдам работа за 35000-45000 денари, да земам свој стан околу центар, да направам добро тело, подобар социјален круг. Планирам кога ќе се преселам сам од 24 години до 30-32 да имам некој таков интересен живот со искачање, ме интересираат девојки кои работат некои работи како во банка или така нешто, што имаат плата да изгледаат добро, да бидат стегнати, кај искачаат тие? Би имал секс со 20-40 годишни
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
Во врска со љубовта, сакам да ти кажам дека можеби и немам што повеќе да ти кажам. Едноставно се се менува па можеби и повеќе не ме болиш како порано. Секоја рана со тек на времето зараснува па можеби и затоа не ме болиш како порано. Биди среќна со кој и да си, каде и да си. Сето ова што ти имам напишено и посветено, нека стои за да видеш колку некому и некогаш му имаш значено. Толку. Поздрав и се најдобро во животот Т.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.516
ne zatvaraj zamnom ni srce ni vrata
pozelmi srecu i nisto drugo
ne placi zamnom ne idi necu dugo
a ako me veter zivota odnese
gde nesrecni stoje edno do drugo
cekaj me i pati samo ne nemoj dugo ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom