Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
2.062

Почнав нов живот... Со девојка што ја сакам што ме прави најсреќен на светов.

Се надевам ќе бидеш среќна понатака.

Прва искрена љубов... збогум.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
...сакам да ти кажам да не праиш нови профили да ми замараш пошо више не те е8ам ! :vozbud:
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.784
Поени од реакции
6.970
Пред точно година дена ми се оствари копнежот кој траеше неколку години. Колку беше нежна М, прекрасна една. Често си мислам на тебе. Ми недостасуваш, иако веројатно нема да се видиме наскоро.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Последно гледање ми се подналути без врска. Ми ги извади цицињата и ми промрче дека не сум се тргнал од нив и дека откако ги извади не сум те бакнал ниеднаш. Така е впрочем секој пат. Ти ги обожавам, не можам против себе да одам. Можам буквално цела вечер да ти ги бакнувам, грицкам и шмукам, навлечен на нив сум :love: И на тебе, секако :)

Те обожавам, на секој можен начин :rolleyes:
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Да се тераш у три пичке материне. Ете тој имам да ти кажу после све. Да ти ебу будалуту ненормалну. :mad:
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
74
Поени од реакции
210
За бившиот:

Деновиве мислам на тебе повеќе отколку што треба.
А мислев, подобро кажано убедена бев дека те заборавив. Дури и кога се обидувам да се сетам на тоа како ти звучеше гласот, веќе не се сеќавам точно.
Пред неколку дена ми дојде на сон и се разбудив со неодолива желба да те гушнам пак како некогаш.
Пробав да продолжам со животот, имам друг и на моменти дури ми е убаво со него, на моменти си викам дека е конечно готово, дека не ме боли повеќе и дека епизодата со тебе е завршена.
Имавме глупав крај, а толку желби за иднината.
Најмногу ме боли што јас не ни знаев дека тоа е нашата последна средба. Да знаев, барем ќе те гушнев подолго, поцврсто. Проклет да е тој ден, и годинава... Не знам дали некогаш и со некој друг ќе бидам толку среќна како со тебе. Но и да не се случи тоа, со тебе доживеав ЉУБОВ. Со големи букви и во вистинска смисла на зборот.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
За бившиот:

Деновиве мислам на тебе повеќе отколку што треба.
А мислев, подобро кажано убедена бев дека те заборавив. Дури и кога се обидувам да се сетам на тоа како ти звучеше гласот, веќе не се сеќавам точно.
Пред неколку дена ми дојде на сон и се разбудив со неодолива желба да те гушнам пак како некогаш.
Пробав да продолжам со животот, имам друг и на моменти дури ми е убаво со него, на моменти си викам дека е конечно готово, дека не ме боли повеќе и дека епизодата со тебе е завршена.
Имавме глупав крај, а толку желби за иднината.
Најмногу ме боли што јас не ни знаев дека тоа е нашата последна средба. Да знаев, барем ќе те гушнев подолго, поцврсто. Проклет да е тој ден, и годинава... Не знам дали некогаш и со некој друг ќе бидам толку среќна како со тебе. Но и да не се случи тоа, со тебе доживеав ЉУБОВ. Со големи букви и во вистинска смисла на зборот.
Земи јави му ... не се мачи,еден ден кога ќе се разбудиш на пеес години,и ќе го почуствуваш истово ќе ти биде многу криво,и многу касно.
Пројди преку себе,вреди.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Драга Н, знам дека не сме совршен пар, поради тоа што си повисока од мене и поради тоа што сме многу далеку еден од друг, ама само кога би знаел колку сакам да те запознам и да знаеш дека си девојката од моите соништа. Чувај се!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom