Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Поминаа 8 месеци, а не ми излагаш од глава.

Се каам.
 

InStealth

Лабаво лавабо
Член од
10 февруари 2015
Мислења
221
Поени од реакции
560
Сакам да ти кажам дека преку глава си ми и ти и твојот Менаџер ебали те Менаџер досаден ! :place:
 
D

Daedalus

Гостин
We are never getting back together (Crimes and Misdemeanors) since I ensured that! :(
Cliff Stern
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Да не бидам песимист али... би рекол. Би бил со било кое женско,машко или маче небитно што знам дека секој ден ќе биде човек со мене и едноставно ќе биде потпора и насмевка во добро и лошо. Но тоа е исто како да збориш за некое минато време. Стандардите и општо луѓето се забегани во многу други крајности така што овие базични моралности се смешни.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
мислам на тебе знаеш... и тоа доста често у последно време...
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.838
Поени од реакции
5.954
Поминале 7 години од кога се запознавме. Фак.. кога бе поминаа толку многу? Како вчера да беше...
Драго ми е што ми се јави после толку време поминато, што се изнаприкажавме за се и сешто, до каде сме со животот.. што сме сакале да направиме со него и што сме сонувале, а колку малку само од тоа сме оствариле...
Ме зачуди и тоа колку само паметиш и знаеш за мене.. како само се сеќаваш на датумите, местата, разговорите и сите пропратни ситници што сме ги имале заедно.. како побогу се сеќаваш и за кој фудбалски клуб навивам?! :eek:
Јас за разлика од тебе пола и повеќе имам заборавено, како блек аут да имам доживеано и колку да пробувам да ја вратам меморијата не ми успева. Но се сеќавам на едно нешто.. на мечето кое ти го купив со последните пари што ги имав, што ја терав мајка ми 3 пати да го поправа бидејќи беше шашаво во очите и твојот поглед кога ти го дадов. Тоа никогаш нема да го заборавам.
Неизмерно ми значи што сеуште го чуваш.

Штета што тогаш бевме само деца...штета!

До следното слушање.
Еј Здраво...
Дојдов само да ти кажам дека те лажев...
Те лажев дека сум заборавил, иако понекогаш и посакувам да беше така..Напротив, не само што не сум заборавил, него се сеќавам на се.
Се сеќавам на сите мигови што ги поминавме заедно, на оние убавите, и на оние, не толку убави..
Се сеќавам на твојот поглед, на твојата насмевка, на твојот мирис..
И после 5 години, доволно ми е само да ги затворам очите и да го почувствувам твојот допир, да го слушнам твоето дишење, како да си до мене.
Ми рекоа дека полесно било тоа што не сум имал можност да те видам. Ме лажеле и се лажеле.
Понекогаш мислам на тебе, посебно во оние ситни часови кога ноќта полека си заминува, а денот се раѓа. Оние, знаеш, кога си потполно сам, оние моменти на слабост.
Посакувам тогаш да си тука, да те гушнам, да заспиеш на мојата рака, во мојата прегратка. Само за миг, доволно да ме направи спокоен, мирен, исполнет, како некогаш.
Ми недостигаш... Не ти, баш ти, него онаа мала црвенокоса девојка со зелени продорни очи која беше спремна да ја помине секоја препрека помеѓу нас за да биде со мене.
Твојот поглед веќе не е оној истиот..оној на кој се сеќавам јас.. Таа мала девојка остана да постои само во моите мисли..

"jer ja sam samo dio puta
koji davno, davno ostade
tek onako iza tebe."

И знаеш што? Драго ми е што во моментов немам доволно промили алкохол во крвта за ова да ти го пратам тебе. Подобро е истото што ќе остане запишано на некој сервер, кое ти никогаш нема да го прочиташ.

П.С Утре одам на кафе со една девојка која многу ми се свиѓа. Се надевам дека баш она ќе биде таа која ќе те истисне од мисливе и ќе го завземе твоето место. Веќе е време, нели?
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
шо ќе прам без тебе четири месеци бе алоооооооооооооооооооооооооооОооОоОоОоо!!?!

:love::place:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Те сакам толку многу, што те бранам и поддржувам пред останатите иако не си во право.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Љубавии не е далеку сабота еве уште 3 дена ^_^ Одма ќе поминат. Те чекам јас, а ти убо да си поминиш Италија! Те сакам <3
 
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Убав си бе.
Многу си убав бе, цензура ли ти мајчина.
Со сите нишани си убав, безмилосен низаеден.
Ама па баш затоа што си убав не чини да си таков фин.
Треба да си арогантно, цинично, себезаљубено копиле. За мое добро, за да си ми предмет на потсмев и превртување со очи. Да си ги лечам комплексите преку коментари за твојата ароганција и ограниченост, а не да си ваков совршен и да ме повредуваш со тоа.
Вака кога ме гледаш така милно, кога секогаш си насмеан кога ќе ме видиш и со две раце се поздравуваш со мене, при помисла дека сето тоа е само поради тоа што си неизмерно фин, болиш, си цензурираш мајката.
Да им се дефецирам на тие глупи норми, измислени од човек кои или се двосмислени, или постојат само да те повредуваат.
Зошто мораше вака?
 
Последно уредено:

chimera

୧༼ಠ益ಠ༽୨
Член од
17 август 2014
Мислења
39
Поени од реакции
91
Како се одмиваш, греву?
Да постам додека дишењево стане речиси нечујно, да ме распнат под твоите нозе, да ме одмијаат во твојата пот и да се причестам со своја крв, па да напишам молитва ѓаволот да те земе со себе?
Се искачуваш по сите кругови на пеколот и ми завршуваш во сон. Премногу ретко и само накратко... зашто и таму сакаш да ме измачуваш и и тогаш лицето ти е матно.
Исти сме - гордост пред контакт, инает пред потреба, самоконтрола пред сите погрешни луѓе.
Различни сме - јас барам утеха во пораки меѓу редови, ти меѓу туѓи врели бедра.
Не ведни поглед, јас не знам да задржам... Некои животни се диви пошто се плашат.
Ти ја зоврива ли крвта истата што мене ми ја заледува?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не било до мене, до тебе било .... после 3 и кусур години ми кажуваш такво нешто ? И се понашаш како да се знаеме 1 ден а не 200 години ? Сериозно ???

Шокиран сум ....и тажен у исто време...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom