Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Го извлекуваш и најдоброто и најлошото од мене. Само тогаш сум вистинската јас, која ги прави сите глупости наеднаш и е совршено среќна со себе.
Чувството на минус 5 додека одам на работа со песна во главата...незаменливо. Си исполнувам желби:) Полека го добивам тоа што го сакам. Дедо мраз ќе пие кафе од мене изгледа. Веројатно вредеа неколку месеци нервоза. Убаво е да си пак 17. Хаосот ми се средува. Твојот не. Само некако сеедно ми е за твојот, се додека имам место во него. А почнувам да имам...хихи. ју мејк ми хепи.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Колку и да се преправам дека сум заборавила, и колку и да сакам да заборавам, едноставно некои навреди, викања, физички и психички болки нанесени од твоја страна не се забораваат.
Позади мојата насмевка има нешто друго што ти не можеш да го видиш, а тоа е огорченост од цела таа твоја повремена грубост и себичност. Не знам како можеш мирно да спиеш навечер. Сигурно мислиш дека силните чувства се доволни да избришат некои работи. Само затоа што не ти зборувам и не ти спомнувам, мислиш дека некои работи никогаш и не се случиле.
Некои лузни поминуваат, но некои остануваат. Ти не можеш да ги видиш, тие не можат да ги видат...само јас можам и да ги видам и да ги почувствувам. Токму тие ме потсеќаат, и џабе е сега се што правиш кога тие никогаш нема да ми дозволат да заборавам.
 
С

Сатори

Гостин
Може да те спакувам во голема кутија со светликава хартија и црвена панделка и да те носам дома? Може ли? :)
 
L

Ligeia

Гостин
Правиш да се чувствувам толку изгубена во свемирот...сето мое знаење отиде во аут.А години и години му палам свеќа на Ниче и се крстам пред неговите книги и идеологии дека не постои љубов туку само потреба.Имам потреба,но немам желба да се рушам себе си и своето постоење.Не знам дали вреди.Кога грешниците зборуваат,филозофите размислуваат во сопствената тишина.
 
L

Ligeia

Гостин
''And these are the years that we have spent
And this is what they represent
And this is how I feel
Do you know how I feel ?
'cause i don't think you know how I feel...''
 
L

Ligeia

Гостин
Заборавив какво е чувството да те сакам драги...заборавив.Едноставно се изгубив во сите можни видови на поезија и во мојата сеуште незавршена,долга и бурна епопеја.Знам,виновна сум.Јас имам луда и жешка крв но секогаш ладно срце кога си ти во прашање.Не заслужувам човек како тебе...ти си мојот најдобар пријател,мојот љубовник и мојата најчиста совест.Денес се присетив на сите застарени слики во мојот ормар...пожолтени се од спомени,но нашите ликови на нив се сеуште насмеани.Ти благодарам за прекрасниот ден.
 

blackswallow

Do you believe in life after love?
Член од
30 јуни 2011
Мислења
105
Поени од реакции
84
Не ме потсеќај дека постоиш ТЕ МОЛАМ!! сакам да бидам подалеку од тебе а не поблиску:notworthy:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
И по не знам кој пат, не вредиш да ги трошам ноктиве на тастатурава за тебе. Што фајде јас од тебе?Ништо не добивам. Буквално ништо.
Можам со друг да си ги изживеам моите 17, 18, 19 , 20 и 21. Ти, беше интересен на 16. Сега тупиш. Нема никаква акција. Толку е.Остани си со твојата заебана дупната глава и земи си ја Second use. Оти за подобра, не заслужуваш. Не знаеш ни да ја имаш кога ќе ја добиеш.
Сите четири уште ги имаш, и ќе ги имаш засекогаш. Мојата, петтата, е минлива. Ти не си реален. Ти постоиш само во мојата глава. Ако денес се погледнеш со моите очи, уште повеќе нема да се сакаш. Ти беше многу во нив. Сега....
Не те сакам
 
С

Сатори

Гостин
Секс, дрога и рокенрол, дур и во некоја новосоздадена, ублажена верзија.
We've got to dance and be in love,
but what I really wanna know is,
Are? You? Gonna? Go? My? Way? :icon_lol:
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
105
Поени од реакции
37
Незнам што да кажам во врска со љубовта..
Не ме разочарува таа, туку луѓето.. не сум сретнала некој што знае да остане во врска, верен, внимателен, добар туку само тоа се практитува на почетокот како една маска.. Не сум некој експерт за љубов, имам направено многу грешки, но сепак јас сум сеуште таа која ќе знае еден ден да сака и навистина ќе се бори за некој што ќе и го допре срцето. Тоа ќе биде убаво чуство така? Но, само знам дека се поминува, дури и луѓето кои сме ги сакале еден ден нема да се сеѓаваме, ќе останам длабоко во нашето минато.
Понекогаш се прашувам како е да сакаш некој, некој да ти се, дури и да можеш да го дадеш животот за него би го дала, но што ако тој утре тоа нема да ни го цени///
Не ми замерувајте, можеби зборам вака затоа што сум повредена, но ова е моментална состојба и за некое време ќе исчезне.
--- надополнето: 21 јануари 2012 во 18:03 ---
Незнам што да кажам во врска со љубовта..
Не ме разочарува таа, туку луѓето.. не сум сретнала некој што знае да остане во врска, верен, внимателен, добар туку само тоа се практитува на почетокот како една маска.. Не сум некој експерт за љубов, имам направено многу грешки, но сепак јас сум сеуште таа која ќе знае еден ден да сака и навистина ќе се бори за некој што ќе и го допре срцето. Тоа ќе биде убаво чуство така? Но, само знам дека се поминува, дури и луѓето кои сме ги сакале еден ден нема да се сеѓаваме, ќе останам длабоко во нашето минато.
Понекогаш се прашувам како е да сакаш некој, некој да ти се, дури и да можеш да го дадеш животот за него би го дала, но што ако тој утре тоа нема да ни го цени///
Не ми замерувајте, можеби зборам вака затоа што сум повредена, но ова е моментална состојба и за некое време ќе исчезне.
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
24
Поени од реакции
9
NEZNAM DALI BESE STVARNOST ILI ILUZIJA, REALNOST ILI FANTAZIJA,NO SEPAK TI POSTOESE I SEUSTE SI TUKA NEKADE DLABOKO VO MOETO SRCE..JAS SE OBIDUVAM DA ZABORAVAM NA MOMENTITE STO TI GI UKRADOV,NA BAKNEZITE I LJUBOVTA STO VO SEBE JA CUSTVUVAM, SE OBIDUVAM SE DA ODKORNAM OD MOETO SRCE I DA IZBEGAM DALEKU ,NEKADE KADE STO CE ZABORAVAM DEKA POSTOESE..NO NE USPEVM,SEKOGA MI IZLEGUVA TVOJOT LIK PRED MOITE OCI...PONEKOGAS MISLAM DEKA BESE BLESOK NA SONCE NIZ GUSTA MAGLA ILI ZAKASNETA PROLET VO DOCNA ESEN...NO SEPAK TI POSTOIS...NAVECER DODEKA BUDNA LEZAM SI JA PREBARUVAM DUSATA I POKUSUVAM DA SE UBEDAM DEKA TI BESE SAMO MAGIJA STO SAKAV DA JA IZMISLAM,NO KOGA I DA GI ZATVORAM OCITE TE GLEDAM TEBE...ONAKOV NASMEAN,PONEKOGAS ZAMISLEN ILI NERVOZEN..NO SEPAK TOA SI TI....KAKO STO NOCTA ME OBVITKUVA,TAKA MISLAM DEKA TONAM VO BESKRAJOT NA EDNI OCI, ILI VO ZAMKATA NA LJUBOVTA..I TOGAS POVTORNO POSAKUVAM DA TE DOPRAM.......SAMO NEZNO DA TE GUSNAM ILI DA TI GO SLUSAM GLASOT,BI SAKALA SAMO DA JA POCUSTVUVAM TOPLINATA NA TVOJATA PREGRATKA......NEZNA KOLKU GODINI POMINALE ODTOGAS,NO JAS SE SECAVAM NA SEKOJ MOMENT POMINAT SO TEBE,DURI SE SECAVAM I NA BOJATA NA TVOJATA KOSULA ILI NA MIRISOT NA TVOJATA KOZA....BI SAKALA DA TI JA BAKNAM DLANKATA A TI DA JA ZATVORIS I ZASEKOGAS DA GO ZACUVAS BAKNEZOT..SE SECAVAM NA ZVEZDENOTO NEBO STO GO GLEDAVME DODEKA SEDVME NA BREGOT I MECTAEVMA ZA NASATA IDNINA, ZA IDNINATA VO KOJA ME NEMASE MENE, TE NEMASE TEBE.....SEUSTE JA CUVAM SINATA TEMJANUSKA STO MI JA ISPRATI IMIRISOT NA NA LJUBOVTA STO MI JA DONESE...PREMNOGU TE SAKAV I SAMATA POMISLA DEKA CE TE IZGUBAM MI BESE RAMNA NA SMRT,...NEPOMISLIVME NIKOGAS , DEKA JAS CE BIDAM CUVAROT NA SPOMENITE NA NASATA LJUBOV........I SEGA DODEKA TI PISUVAM GI CUSTVUVAM TVOITE NEZNI BAKNEZI,PREGRATKATA SO KOJ SAKASE DA ME ZASTITIS OD SITE ..I SEGA GO GLUSAM BIENJETO NA TVOETO SRCE.....TE LJUBAM KAKO STO I SEKOGAS TE LJUBEV, I SEGA KOPNEAM SAMO DA TE VIDAM,TAMU NEKADE DALEKU NA POCETOKOT NA ULICATA KAKO NEKOGAS.....A POTOA DA GO SLUSNAM TVOETO SMEENJE DODEKA ME POTSETUVAS DEKA JAS SUM TVOJATA ............ZASEKOGAS CE TE SAKAM......
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Дека сум разочарана од тоа дека немаш сватено дека никогаш , ама никогаш , ни под најголема закана нема да направам ништо што би те повредило , а ти , ти говориш и делуваш баш обратно. Разочарана сум од тоа што сите мои докази и изјаснувања за големината на моите чувства, целата моја љубов ја газиш секојдневно осетно и неосетно. Разочарана сум што по толку долго време сеуште не знаеш за своите чувства а она што го знаеш не можеш да го покажеш. А најмногу ме убива тоа што далечината е крива за се и јас не можам ништо да сторам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom