Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Ur poisonn ...ur poison running trough my veins, poisooon, i dont wanna break this chains:pipi:
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ништо не разбирам!!!!!!! Само знам дека од денес ти за мене умре. Не ја знам јас оваа личност што сега ја гледам, не ја знам и не сакам да ја знам. Не можеш мене да ми ги правиш оние работи, што јас и ти ги правевме на другите. Едноставно НЕ МОЖЕШ! Ја знам секоја финта и секоја цака. Е заради тоа не можеш! Ама ти си знаеш најдобро. Мислиш ќе можеш да ме лажеш, да ме моташ, ама тоа не може да го прави мртов човек. Од денес па натаму ни сакам некој да ме праша за тебе, ни ќе се интересирам за тебе. Можеби ова го пишувам во афект и ќе се каам, не можеби туку сигурно ама толку многу ме повреди што си дозволив вакво нешто да напишам. Ќе се радувам ако воскреснеш, ама никогаш ништо нема да биде исто. НИКОГАШ! Мило ми е беше што беше дел од мојот живот и што на моменти ми го разубавуваше. Мојот без тебе нема да биде ист, ќе биде подобар. Ќе гледам да го направам подобар. Да знаеш каква визија имав за иднината .... жалам што никогаш нема да ја дознаеш. гоандфхкадфх
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Хахаха мило бе.. Добар си, не и најдобар ..
Не се преценуваш малку ?!
Смешни испади правиш.
Не, не сум љубоморна, зашто само еден човек има допрено до мене.. а тој веќе.. го нема !
Можда ( не можда, сигурно ) очекуваше дека ќе се напнам да ја сменам ситуацијата, ама ете не ми било приоритет во моментов.
Тоа е .
Не ти одговара ?
Епа и мене многу коцки не ми се наредени, па да не го интересира некој ?!

И како што велат стиховите подолу ..

 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Знаеш ли колку соблекување треба за да дојде до секс? Тоа не е заебанција!
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Две недели иако можеби за некои работи се навистина малце, слабото гледање со тебе ги направи век. Се надевам дека после глупиов период низ кој поминуваме двајцата, ќе се вратиме на она што го имавме на почетокот. Многу моменти заедно на кои подоцна ќе се смееме и потсетуваме како што тоа го правевме за оние првите заеднички...

Fucking missing you.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.891
I'm feeling lost, I want to cry
I wanna see your face
Feels like I'm goin' insane
I want to run, I want to find
I wanna be myself
Please take me away

I want to run, I want to find
I wanna be myself
Please take me away
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
I was born for you,I live for you,and I'll die for you my true love =)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Даркинг не тролај.












I wanna do you in a кола. Ама немам кола.
Со среќа утре мое сwaтко беб4е програмер4е. Па понатаму да можеш да испрограмираш робот како би имале threesome. Кога традиционалниов начин is out of the question. xxoo kih4e gu6ka или нешто. <3 ~
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Не знам зошто секогаш јас сум крив за се ама баш за се! Пак ќе биде исто секогаш го знам тоа ама не можам без тебе едноставно не можам зошто те сакам со цело срце. Само едно барам од тебе по милијардити пат да не избрзуваш со одлуките и не биди веќе толку ладна спрема мене. Кога си таква дел од мене убиваш и тогаш се осеќам како се да сум изгубил!!! И пак ќе ти кажам да не се откажуваме од патот кој штотуку сме почнале да го одиме заедно.

Те сакам!
 
С

Сатори

Гостин
I heard that you're settled down,
That you found a girl and you're married now,
I heard that your dreams came true,
Guess she gave you things I didn't give to you,
Old friend, why are you so shy?
Ain't like you to hold back or hide from the light,

I hate to turn up out of the blue uninvited,
But I couldn't stay away, I couldn't fight it,
I had hoped you'd see my face,
And that you'd be reminded that for me it isn't over,

Nevermind, I'll find someone like you,
I wish nothing but the best for you, too,
Don't forget me, I beg,
I remember you said,
"Sometimes it lasts in love,
But sometimes it hurts instead,"
Sometimes it lasts in love,
But sometimes it hurts instead, yeah,

You know how the time flies,
Only yesterday was the time of our lives,
We were born and raised in a summer haze,
Bound by the surprise of our glory days,

I hate to turn up out of the blue uninvited,
But I couldn't stay away, I couldn't fight it,
I had hoped you'd see my face,
And that you'd be reminded that for me it isn't over,

Nevermind, I'll find someone like you,
I wish nothing but the best for you, too,
Don't forget me, I beg,
I remember you said,
"Sometimes it lasts in love,
But sometimes it hurts instead,"

Nothing compares,
No worries or cares,
Regrets and mistakes, they're memories made,
Who would have known how bittersweet this would taste?

Nevermind, I'll find someone like you,
I wish nothing but the best for you,
Don't forget me, I beg,
I remember you said,
"Sometimes it lasts in love,
But sometimes it hurts instead,"

Nevermind, I'll find someone like you,
I wish nothing but the best for you, too,
Don't forget me, I beg,
I remember you said,
"Sometimes it lasts in love,
But sometimes it hurts instead,"
Sometimes it lasts in love,
But sometimes it hurts instead.

Да остане.
 
I

Intex

Гостин
Pessimism rocks!

Нормално, се шо почнало, си има и свој крај. А за краевите на минливи ствари сум подготвен уште кога почнуваат.:)

Следеќи ... :D
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Топло - ладно веќе 2-3 месеци. Никогаш не сум дозволувал да не знам на што сум, ама овој пат желбата за да бидам со тебе е посилна од сè. И многу ми е криво што и двајцата залудно си трошиме време, кога очигледно е дека некои работи are just not meant to be. Едноставно трошам многу енергија на нас, а резултатите не ми се исплатливи. Не е она што беше некогаш. Не верувам и дека повторно ќе се врати истото.
И го мразам она твоето to come out of nowhere и психички да ме измалтретираш доволно за во наредниот период не се замараш буквално со ништо. Ама изгледа тркалото се врти па она што го правев јас на почетокот, сега ми се враќа.

Гад демет, не можам да се откачам од тебе.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
10 days, And not a single word from ewe. I say, I`m a loner these days, but somehow you still survive in my mind, Why - I ask, But there is no answer to be heard.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Многу ми значи тоа што секој ден ми се јавуваш и ти ги обожавам извинувањата за глупости. <3
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Чудно е, како некои моменти од животот, толку силно ти се залепуваат за долготрајното сеќавање, што не може човек а да не помисли на истите често. И под "често", мислам "секој ден".
Ова време поминато со тебе ми е полно со такви моменти. Heck, цело ова време е еден неверојатно-убав момент, кој нејќам да престане да трае. Секој изминат ден со тебе ми е подраг од било што, подраг и од 20те роденденски денари, верувале или не. :)
Штета што не постои далечински управувач како во Click, за да стиснам на rewind копчето, и да се вратам на самиот почеток. За да можам секоја работа низ која имаме поминато заедно, да ја поминеме одново. Make no mistake about it, поминавме низ многу срања, и радо би поминал низ истото, повторно и повторно, од проста причина што... вредеше.
Што и да се случи, моето срце, душа и тело, ти припаѓаат тебе. Што и да се случи, ќе те сакам засекогаш, се' до тој момент кога ќе престанам да дишам. Па и после тоа.

Линк 1, линк 2.

Мислење #5000, dedicated to you. For real. :*
 

Kajgana Shop

На врв Bottom