Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Сакам да ти кажам дека...

Ме правиш среќна. Ти си ми единствената светла точка во моментов.
Како.. Како ќе се одделам од тебе наредниов период? Тешко ми е. Не знаеш под колкав притисок сум. Ама те сакам, не се откажувам. Ти си ми се на светов. Најмило мое ... :love:
 
Член од
16 март 2010
Мислења
330
Поени од реакции
204
Веќе саат време штракам по тастатурава и се обидувам да составам некаква си порака и да ти ја пратам.
Не можам.
Незнам зашто.
Ми излегуваат некои банални реченици кажани по 100пати, некои веќе слушнати зборови и веќе изговорени фрази.
Се ми изгледа банално.
Се ми е апсурдно.
Толку сум истрошена што немам сила ниту една обична смотана порака да составам.
А толку сум полна со емоции...
Толку многу сакам сега да те видам и гушнам.
Да ја ставам мојата глава на твоите гради и да го слушам биењето на твоето срце.
Да стоиме така молкум, да не зборуваме ништо. Да оставиме тишината да зборува за нас.
Толку многу сакам да го припијам моето тело до твоето. Да ја почувствувам топлината што зрачи од тебе.
Толку е*ано проклето многу сакам да те бакнам, да ти кажам дека те сакам и дека сакам сето ова што се случува во моментот да биде само еден лош сон којшто наскоро ќе заврши.
Толку многу сакам...
А сепак, ништо од тоа не можам...
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
И после 2 години и кусур, се осеќам како секој ден одново да се заљубувам во тебе, како дете некое, во кое се будат нови и непознати чувства, се радувам на сето она што го будиш во мене.
Да си ми жива и здрава, никоја вака досега не направила да се чувствувам, со својата едноставност, зад која сепак се крие еден (на моменти) пресложен карактер... Ама уживам во него, и не би го менувал за ништо на светов!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Сакам да ти кажам дека денес ќе се забам од на работа дома, граот нек седи в релна топол и види шо напраи малио на тест по природа

е да има таму и под миљето пари однеси ги в бакал види колку сме пишани и земи ми една кутија цигари
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Уште те мислам ...
добро па и не помина многу време.. 4 месеци ... не е многу, али секој си продолжи по свој пат и почна нов живот за тие 4 месеци..
можеби избрзавме ... прерано беше да се впуштаме во нешто ново ... а можеби и не ... како што гледам убаво ни е и двајцата .. не е само глума сигурно.

Ми фалиш .. како другар ... те сакам во животот, ми требаш... мислам дека истото ти се случува и тебе , ми призна на еден начин во последниот разговор што го имавме ... знам дека не е до тебе ... и самиот кажа да беше до тебе ти уште ќе си беше во контакт со мене .

Да знаеш дека ме повредуваш со постапките твои - ама опростено ти е.. по добро те памтам!

Вечерва мислев на тебе .. утре за прв пат по 6 год нема да сум до тебе на твојот роденден ... тешко ми падна...

Верувај ми ти мислам само најдобро.. сакам да си среќен, од срце ти посакувам да бидеш најсреќен!
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Кога се разбудив, си реков сама дека ти си стапица за глувци и дека морам да избегам.
Знаев дека, ако решам да и го ископам гробот на таа љубов, треба и да се согласам да го носам нејзиниот труп, четириесет години низ пустината, а потоа да признаам, совладана, што се однесува до труповите го влечам само сопствениот.
Молчи. Не зборувај. Не мрдај.
Си стави јаже околу вратот, а јас сум најдобрата бесилка што може да ја најде човек.
Ти молиш за милост, трчаш да те ослободам.
Јас не сум ослободување.
Јас сум твојот џелат.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Ми фалиш бе стокоооо!!!!
Досадно ми е сега!!!
Знаеш дека пак сакам така, ама и знаеш дека не сакам да сум тажна, па затоа нема да се растажувам, туку ќе се насмеам и ке чекам да помине некој ден за пак да се видиме, и да си спиеме заедно и цело време да се гушкаме...:love:
Се чувствувам ко тинејџерка додека го пишувам ова, ама ич не се замарам. Знам дека те сакам и горда сум си на тоа, а уше погорда сум оти знам дека ти мене многу повеке ме сакаш и дека дури и на месечината ке се качиш за мене...епа чим е таква работата, ке дојдеш некој ден летово да ме посетиш!?:D
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.368
Поени од реакции
4.897
Pa reci sto me zoves sada, rekla si da je sladak,
da zbunjena si i da ti je bas interesantan...
Tri godine smo gradili kulu u srcima te price ljubavne,
nocu sam plakao cesto bez tebe usamljen.
Jer sam zamisljao kako s njim imas odnos,
hteo da zovem te, ali mi nije dao ponos.
I cak pomisljao da roknem smrada majke mi!
Da odrobijam govno razum kada zapeni....
Al' onda spustim loptu kazem sebi "jebes to"...
"Ona je htela s njim da oproba se telesno..."
A ja sam nocu gled'o pijan fotke nase,
Skoplje nastup, srecan, zato jer sam bas njen!
A ona nekom drugom noge sada siri,
sam stucem flasu dzeka samo da se smirim....
Al' ujutru kada se probudim.....
Poludim nema moje drage da je poljubim...



Nisam znao sto smeje mi se ceo kraj,
znam sad ono sto je znao ceo grad,
juce leteo sa njom, tesko podneo sam pad
pa hajde reci ko je usamljen sad?


Pa reci sto me zoves sada, pun sam gorcine,
jer pricala si kako zelis na ruci da tetoviras moje ime.
I one price dete, porodica, vrtic...
Odjebi sada idi njemu se natrci!
I sve te lazi koje meni si prodavala sad...
Ljubav je noz u ledja sto si mi zabola.
Tri i po godine bio veran ti, podneo,
sva tvoja sranja jer tebe sam samo voleo!
Htela si alkosa - tog pedera sa pirsingom,
ista si ona... Ja sam mislio da nisi to!
Nova frizura, novi stajling, satro urban stil...
Ja duks ti kupio u njemu ljubila se s' njim...
E mala, stvarno malo si se preracunala,
Postala takva - jer si druzila se s' kurvama...
Sa pederima i ninfomankama s' faksa...
Vrati se sada njima jer sada si stvarno jadna!!!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Колку не ми се верува, толку и ми се верува. Ништо не е онака како што изгледа. А делумно се морони. Или јас можеби се трудам премногу. А да одам да си легнам? Знаеш колку сакам да те видам, ама ете... Ќе си го ставам мозокот на стенд бај. Сакам шанса јас, сметам дека ќе удвостручам. Тој момент нема да го заборавам, кога си го бркав срцето низ воздухот за да си го вратам на место... Се осетив така - на препад. Малце како потресена.
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
се плашам... не сакам да бидам повредена... :place:
времето поминато заедно не ми е никакаква сигурност. ниту тоа што он вика јас сум таа...
се плашам... не можам да почнувам се од почеток... разделбите се тешки, деновите се тажни, многу се плашам!
Смешното е што моменрално се е најубаво и најсреќно, но баш тоа и ме плаши. Старите викаат, многу арно не е на арно...
Дали уживам да живеам во страв што размислувам на вакви теми???
М ја шутна после година ипол, А после четири.... Што сум јас поразлична што е уште со мене???
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Глупо е да бидеш нечиј look a like... тоа си ти за мене само не можам да ти признаам... ме потсеќаш на личноста која беше моето СЕ... you have her face and her eyes, but you are not her... само уште да ти го кажам ова а додека ти кажам ќе пишувам по форуми... :(
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Strange what desire will make foolish people do ...


What a wicked game you played, To make me feel this way ..


And I don't want to fall in love with you
[This love is only gonna break MY heart]


You got me disappointed!
 
S

Shimamoto-San

Гостин
We have changed but we're still the same
After all that we've been through
I know we're cool..
Yeah, I know we're cool

And I'll be happy for you
If you can be happy for me
Circles and triangles
And now we're hanging out with your new girlfriend
So far from where we've been
I know we're cool ..

...yeah.. cool, my ass..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom