Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
kako mozese ova da se desi???znaes deka te sakam ama vcera mnogu me razocara i povredi so tie zborovi....zosto???so sto zasluziv kazi mi???ne znam zosto ne mi kaza deka ti smeta toa kaj mene,tuku na drugi kaza deka ti smeta toa?mozese barem da mi se javis ili titnes,samo ocigledno deka retko pomislues na mene dodeka si sam neli?!ok nema vrska...idemo napred!se nadevam nema pak da se desi ova sto se desi!!!iskreno se nadevam!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Mи недостигаш,понекогаш и премногу:back:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Извонредна ноќ. Пофалби за перформансот :icon_lol:
Утринските непријатности ќе ги занемарам.
Те сакам. И покрај тоа што не сакам да се омажам со тебе. :nesvest:
 
Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
сакам те...а тоа ич,ама ич не ми е по ќеф...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Сакам да ти кажам дека прееска ми беше еден од најубавите , најпријатните и најопуштените моменти во мојот живот . Те сакам премногу :back:

Секој ден се повеќе те сакам... :pipi:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.988
Поени од реакции
12.552
Evo zaklecu se ja pred svima
Svim na svetu i svime sto imam
Da ga nikad nisam htela
Da ga nisam volela
I da ne bolujem
Pred svima se zaklinjem
Pred svima
Al' pred Bogom ne smijem


мали измени имат во текстот :)
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Me gusta viajar, me gustas tu.
Me gusta la maana, me gustas tu.
Me gusta el viento, me gustas tu.
Me gusta soar, me gustas tu.

Me gusta la mar, me gustas tu.
:back::back::back::back::back::back:
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43

Знаеш можеш и најлошото да го направиш, можам и јас, но... Тоа што останува, е тоа немој да го заборавиш.
Да.
Премногу се овие празни пораки нели? И една да ми пратиш ќе биде доволно, но дали ќе ја добијам од проклетине мрежи таму кај тебе.. Ах. Ми фалиш.
Да.
Секогаш ќе те потсетувам на тоа што го направи. Секогаш. Но, тоа што се врати? Тоа ќе го паметам се додека сум жива. Знаеш, премногу е ова. Времево убива. Снегов, мрзулциве, месец Февруари кој доаѓа, убиваат. Проклетство.
Да. Преку глава веќе од што ми фалиш!!
Чувај ми се! И немој да слушнам пак дека си се шишал сам! Без да ме викнеш мене!! :pos2:
Јур Фуфи... :back:
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Малечко сакам да знајш дека нема врска тоа што ми го рече вечерава!Тој што ти го кажал тоа и зошто така го кажал незнам,ама јас знам дека ми е чиста душата и совеста и дека немам ништо направено.Ми значиш и те сакам премногу ама ептен премногу те сакам,шо неам срце а ни има место за друга...Се остајв кај тебе!!!
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Сама. Сама. Сама. Ехо на моите душевни пакости. Не знам...

Ми треба друг.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Оу, ти со твојот совршен живот, совршени другари, совршена куќа, совршена насмевка!

Не се вклопувам во твојот живот, бидејќи сум совршено несовршена, нели?

Ама знаеш што? Ми е гајле. Навикни се на тоа.

Совршен, бла!

Те сакам и шо!?
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Во врска со љубовта сакам да ви кажам

Се двоумев некое време незнаев што , каде, со кого.
И после вчерашниот ден не дека се случи нешто посебно ама мене истото тоа што се случи ме неведе да помислам дека тоа што ми го кажаа за тебе можеби е точно, а ти несакаше да го признаеш од некоја причина која јас не ја знам си ја знаеш самиот ти. И мислам дека најпаметно ке биде јас да се повлечам додека е време, нели? Не дека не ми годи твоето внимание, оние погледи шпто јавно почна да ми ги испраакаш ама......

На следниов па можам да му кажам дека сега за сега е ок и кај него има нешто што ме врака назад ама не е толку големо:back:

Не ми е лесно и на мене , кога немам нема на кој што да му кажам ама кога ке ми се соберат:tapp:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
ОСТАВИ МЕ?!?
:nenene:Е нема:nenene:Ми значиш за да кренам раце од тебе така лесно, извини
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Те сакам те сакам те сакаааам....а така очајно ми фалиш.Знам дека и ти го осеќаш истото но сепак далечината си го прави своето.Денови,часови минуваат а ја сум без тебе..само твојот глас понекогаш го слушам.Ама ја не можам и не сакам да се задоволам само еден разговор...Не можам ни да те гушнам ни бакнам...и што корист од муабетот...само уште повеќе прави да се чувствувам бедно.. знаејќи дека имам нешто,нешто најубаво на целиот свет,што најмногу го сакам,а да не можам да бидам со него кога ке посакам...Ми фаааллиииишшшш:cry:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom