Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
R

reactive89

Гостин
Можда.... Но имаше причина барем од моја страна... можда мала и непредвидлива, но нема везе... сепак како и да е, мислам оти знаеш дека те сакам покрај тоа!
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Неаме више за што муабет да праиме:nesum: Истите муабети почнаа цело време да ни се вртат...Ме загрижува тоа....Нејќам да си здосадиме, сакам се што си планираме да си го реализираме и да ни биде најубаво...Знам дека може да ни биде!!!:back:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Samo sakav da ti kazam deka preeska mi beshe najubavo na svet i da mozev ushte ce sedev , ama j*biga morav u shkolo:toe: ..ne mozam da ti opisham kolku uzivam so tebeeee..Te Sakam najMNOGU !!!!!!:wub:
i i i i i sakam da te vidam ...utre aj...:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
I :srce: you.

Никогаш немој да се сомневаш во тоа.

Би одела и на крај на светот за тебе.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Те чекам, во 23:55. Се надевам дека ќе го исполниш то шо ми го вети. Сакам тo време да го поминам со тебе. Те сакам:backi:
 
M

**MEMORY**

Гостин
Маилот ти го препрочитав 10 пати... Преубав е. Секогаш го кажуваш тоа што сакам да го слушнам. Мислев дека никогаш нема да имам верба во луѓето... Сум се лажела. Мислев дека никогаш нема да сакам некој како што те сакам сега тебе... Гадно сум се зезнала...

Те љубам мачор...
 
R

reactive89

Гостин
" Гори мојто срце в ноќва студена, сал за тебе збори, ПРОСТИ кој што љуби душо може и да погреши. Ех, да можам в ноќва вијам до вселената, повторно од твојте усни да се опијам, на гради да ти заспијам!
Спомени ветрови темни носат љубена, а јас ги молам душо и тебе да ми те донесат вмојата прегратка..."

ПРОСТИ, може денес бев смотко што така постапив, но еве стај се во моја кожа малку...
Сепак, ТЕ САКАМ ДО БЕСКРАЈ!!! :back:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
се растажив... гледав клипчиња од твојот последен коцерт, колку беше само прекрасно, фенемонално, а сега се е тажно... тажно е, тешко е, посебно кога рече ,,живеам за овие концерти, тие ми го продолжуваат жовотот" ... со овој концерт требаше да ти биде многу многу продолжен, а не така брзо згаснат...
навистина е тажно...
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Тапа фраер си, тапа фарер си ти... Очекував повеќе од тебе, стварно... Сега моментално не ми е ич тешко. Дури и малку како да подзаборавив како ми беше пред само неколку дена. Ама мислам дека допрва ќе ми биде тешко што не си со мене. Ама така е најдобро. Викаат дека храбрите сакаат а кукавиците чекаат да бидат сакани, нели? Епа јас се уморив да бидам храбра... Не дека се преморив, ама веќе не ми е потребно тоа. Барем не кон тебе. Чао. Се надевам дека веќе ништо вакво нема да напишам за тебе. Се надевам дека никогаш веќе нема да пишам пост во темава за тебе. И се надевам дека ќе ти дојде памет. Не заради мене туку за тие по мене што нема доволно брзо да те проценат... И ако овој текст делува гневно, сепак не сум. Не се лутам, ти викам сега сум рамнодушна...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
He says his back hurts
He's just as bored as me
He caught me off my guard
It amazes me the will, of instinct

It isn't me
We have some seed
Let me clip
Your dirty wings
Let me take a ride
Don't hurt yourself
I want some help
To help myself
I've got some rope
You have been told
I promise you
I have been true
Let me take a ride
To hurt yourself
I want some help
To please myself
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Незнаеш колку ми е тешко...и пак се правиш паметен.Али знаеш,тркалото ќе се сврти...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom