Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Аман.. не знам више што ми е.. !!! Секој ден различно мислење... Неделава ако те видам .. леле бе... нема ваљда да ми се вратат чувствата.. не сакаааааааам !!!!
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Уште пола саат.. Официјално 7 месеци.. Жал ми е што не си до мене сега.. Што неможам да те гушнам и кисснам.. Ми фалиш да знаеш..
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Sonce i jas sakam da sum sega so tebe da si bidime zaedno i da si obelezime 7 meseci ali morashe vaka da bidi....ajde zdravje next...ZAL MI E SONCE..
LOVE YA :back:
 
M

**MEMORY**

Гостин
Денов поубав не можеше да ми биде... Цела сум покриена со бакнежчиња од тебе, од глава до опаш... Ми фалиш мачор... мрњаууу
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
те сакам те сакам те сакам те сакам те сакам и уше безброј пати те сакаммммммммммммммммммммммммммммм најмногуууууууууууууу!!!
everything gonna be great!!!!:love3::cheeky2::wub::wub::wub:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Одам и го губам својот пат
го барам она што неможам да го постигнам
а го постигнувам она што не го барам.

Да за тебе е ова, пријателу мој, партнер? хах незнам ни јас. Личноста што ме возвишуваше и трескаше на земја во исто време, личноста која премалку ја знаев, а доволно беше да се почувствува нешто. Постапките за кои плачев, да плачев токму така и средбите кои ги чекав. Ако продолжам да пишувам само ќе се вознемирам, доста е.
 
M

**MEMORY**

Гостин
I love you so much that everytime when I don't find you beside me, I feel that there is something missin'....


Сега спиј ми убаво маче мое, со мисла дека на 50км од тебе има една мачка што те сака најмногу на свет... Многу и недостигаш... мрњауу
 

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
....Broken heart....

Вечерва мислам дека целиот свет ми го има завртено грбот... Токму вечерва кога ми е потребен збор за охрабрување од пријателите. Вечерва кога ми е најпотребно пријателско подавање на рацете. Тешко е тоа... Гледаш се е некако лудо... Секогаш се вртиме во круг со исти надежи, соништа, но дали тие ни се остваруваат? Често лутаме под урнатините на сопствената среќа и дури тука над пепелиштата на своите идеали стануваме свесни за она што повеќе го нема. Вечерва се прашувам како се раѓа љубовта? Каде се раѓа? Сакам да ја згазам, да ја извлечам на прашливиот пат. Самиот себеси се изгледав како просјак на твојата љубов, како најголем бедник на светот. Сакав да викнам, да го вперам прстот во тебе и да речам: "Гледајте таа е виновна за мојата болка..." Но наместо тоа очите ме печат од зажарени солзи и смеењето ми стана потажно, но сепак беше смеење зар не? Но сето тоа ке пројде. Како што пројде онаја нок која никогаш повеке не ке се врати. Сепак јас постојам во таа нок како што ти постоиш во мене. Често се случува да залутаме во лавиринтот на животот да се сплеткаме во слините мрежи на своите чувства и каде тогаш, каде да го бараме излезот? Многумина велат дека за човекот е доволно да сака па да биде срекен без разлика на тоа дали таа љубов му е возвратена или не. Но ако си свесен за својата невозвратена љубов, не те печат ли невозвратените чувства, не ти претставува бол и самата помисла на тоа дека не си му ништо на оној кој за тебе претставува се? Не те боли помислата дека си ништо во срцето на оној кој ти значи се? И што да правиш тогаш каде да одиш што да бараш и зошто да бараш? Можеш ли тогаш во лавиринтот на своите сопствени чувства да ја пронајдеш среката, да се пронајдеш себе и можеш ли да веруваш цврсто да веруваш во некого во иднината кога се околу тебе е лага? Ме сакаш само во моите соништа. Пред да ме проголтаат брановите во морето без дно, посакувам само да дотрчам и да ти го украдам срцето па да потонам заедно со него во морето....Нема да те молам за ништо освен тоа никогаш да не заборавиш дека премногу те сакам, дека секогаш во моите очи постоиш ти и твојот лик. Кога мојата душа ке затвори врата побарај го клучот под младото дрво. Таму ке најдеш цвет, свенат од тага за тебе......:wub: :wub: МНОГУ НЕУБО СЕ ЧУВСТВУВАМ ВЕЧЕРВА И ЗАТО ВАКА МАЛКУ....... МОРАВ ДА СЕ "ИСПРАЗНАМ" НЕКАДЕ
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Зошо несваќаш?Или НЕСАКАШ да сватиш или несакаш:pipi:3то нема.
Те сакам миwо:back:Многу,најмногу!
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Секогаш кога ќе те видам, имам невидени пеперутки во стомакот. Осеќам, ова е вистинското!:zaljubena:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Te sakam... Me boli i te sakam... Znaesh kolku te sakam?
Znaesh kolku bev srekjna so tebe... Nikogash ne sum bla takva... Sum bila srekjna- no ne na toj nacin... Sekoj mozeshe da go primeti toa...
Za prv pat kazuvav tolku edna recenica nekomu, za prvpat bev tolku inspirirana za sitni sponatni, romanticni raboti koi gi posvetuvav ili pravev nekomu... Tolku neshta za prvpat... :pipi:
Te sakam... Kako sega da izlezam na kraj so toa? Ne sakam da te izgubam.... Ne ne ne ne ne... Te sakam...
... znaj... te sakam...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom