Во Струмица ќе се гради плоштад во вредност од четири милиони евра

Член од
28 март 2006
Мислења
17.696
Поени од реакции
12.109
А зошто би имало протести доколку е функционално...посебно што од видеото што го видов не знам поединости, но во целина не делува лошо. Не сум струмичанец (само четврт), но токму и заради тоа можеби гледам од подруг агол него вие што гледате...фино делува.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Шо има со зградите кај собранието со преминчето?
Кога почна да се копа, сите се бунеа дека куќите ќе им паднат, ќе се нарушела статиката, ова, она...
Па не биде ништо, си се направи преминот и сообраќајната гужва елегантно се реши (незнам колку памтите, како изгледаше таа улица во петок и сабота навечер).

Околу проектот...ОК е, нека се гради...
Некој рече погоре дека е убаво да се гради, и јас го велам тоа. Независно од тоа кој и зошто токму тој ќе гради, сепак, пари нема да земе само тој, туку ќе одат пари за плати на работници, за занаетчиски работи...а тоа е пак пара која оди во промет, се троши во економијата, а тоа е убаво.

Чист кејнзијанизам...кога е криза, да се вложува во јавни работи, да се гради...
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Se nadevam deka ovoj pat ke se vodi smetka i za statikata na okolnite zgradi i deka zidovite nema da se iskrivat, kako kaj preminceto koe se izgradi kaj sobranieto...
Градскио архитект е ного јак, јас дек шо живеам на таа улица ја направи ного добра, саа со колата можам само низ влезната врата на куќата да флезам а у гаражата нема шанса, забравил да ставе коси ивичњаци :pos2:
Кога почна да се копа, сите се бунеа дека куќите ќе им паднат, ќе се нарушела статиката, ова, она...
Па не биде ништо, си се направи преминот и сообраќајната гужва елегантно се реши (незнам колку памтите, како изгледаше таа улица во петок и сабота навечер).
А се сеќаваш ли как изгледаше зимата коо ќе се заледеше и освен со најлонче под газо друг начин немаше как да слегнеш надоле :)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
дајте леб бре каков плоштад :tv::tv:
да тибам народот паразитски и ретардиран ...

ПЕКАРА да се изгради на плштад и леб да дава без пари :toe:
:sekss::sekss::sekss:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
А зошто би имало протести доколку е функционално...посебно што од видеото што го видов не знам поединости, но во целина не делува лошо. Не сум струмичанец (само четврт), но токму и заради тоа можеби гледам од подруг агол него вие што гледате...фино делува.
Ете зошто...... читај подолу...... и не само такви размислувања, и ке има и партиски протести за овој плоштад.... ке видите понатаму....

дајте леб бре каков плоштад :tv::tv:
да тибам народот паразитски и ретардиран ...

ПЕКАРА да се изгради на плштад и леб да дава без пари :toe:
:sekss::sekss::sekss:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
дајте леб бре каков плоштад :tv::tv:
да тибам народот паразитски и ретардиран ...

ПЕКАРА да се изгради на плштад и леб да дава без пари :toe:
:sekss::sekss::sekss:
кажи му го тоа на грујо да ти изгради ...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Ете зошто...... читај подолу...... и не само такви размислувања, и ке има и партиски протести за овој плоштад.... ке видите понатаму....
незнам како си ме сватил ... :toe:

јас сум и за во Струмица да се гради и во Скопје ... :toe:

се потсемвам на нашата поделба и лицимерие ...
оти сме се повеќе жими ку* од народ ...

кажи му го тоа на грујо да ти изгради ...
аууу извинете ... вие имате леб .. па смеете плоштад да градите ... :tv:

а вциња нешто да не ви треба .. ? :tv:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
незнам како си ме сватил ... :toe:

јас сум и за во Струмица да се гради и во Скопје ... :toe:

се потсемвам на нашата поделба и лицимерие ...
оти сме се повеќе жими ку* од народ ...



аууу извинете ... вие имате леб .. па смеете плоштад да градите ... :tv:

а вциња нешто да не ви треба .. ? :tv:
Ти мислаш јас не се потсмевам на нашта поделба и лицемерие.....и ти грешка ме свати... питаа некој дали ке има протести, јас ви гарантирам оти ке има, тва незначи оти јас ке протестирам....

Јас сум за градене на работи у државата шо ке им користат на сите.......
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Ти мислаш јас не се потсмевам на нашта поделба и лицемерие.....и ти грешка ме свати... питаа некој дали ке има протести, јас ви гарантирам оти ке има, тва незначи оти јас ке протестирам....

Јас сум за градене на работи у државата шо ке им користат на сите.......

протест у струмица тешко да има за плоштадо ...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
питаа некој дали ке има протести, јас ви гарантирам оти ке има, тва незначи оти јас ке протестирам....
Значи идаш сос наска на протести?

НАПРАВЕЈТЕ ПОУБАВИ СЕПАРИНА НА ФАК ЈУ ЈЕЕЕЕ!!!
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Лошото е шо се е исполитизирано кај нас. Никој не гледа дали тоа што се прави е корисно или не, дали им служи на сите граѓани или не, туку се гледа кој од која партија го прави. Додека вака размислува поголем дел од луѓето ние нон стоп ќе стоиме во место и секогаш некој друг ќе ни биде крив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom