Во Новата година посакувам (Филм и ТВ желби)

Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.577
Поени од реакции
16.210
@Zlatikevichius ќе го испробаме ли 4К твто годинава?
Ова ти желба на себеси си посакуваш. Ај, јас мојата ќе ти ја шепнам насамо, ама поврзана е со оваа.[DOUBLEPOST=1546365260][/DOUBLEPOST]P.S. И ќе направам подоцна и јас едно вакво^^
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.517
да направат филм или уште подобро серија според Fallout
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.244
Поени од реакции
5.932
Помина уште една година тука на најдобриот подфорум на светот, помина сиромашно во секој поглед, и во активност тука и во гледање филмови, оваа година имам тродупло помалце гледани филмови од годините назад кога рушев рекорди и ден не можев да замислам без да гледам филм. Сега, како страста да помина, љубовта ко да се намали и не само кај мене него кај сите и можеби маааааал дел од тоа што страста се изгуби е и тоа што се намали активноста тука. Ние тука бевме и поткрепа и друштво и клан и се. И да гледав, нема на кој да му се пофалам, со кој да се натпреварувам (кога ќе се сетам гледавме по 100 кратки филмчиња за поголема бројка прв да бидеш хаха) нема со кој да направам муабет, да се скараме ако немаме исто мислење за филмот, нема веќе живот.....

Во Новата посакувам да биде се како онаа година кога бевме најактивни и кога гледавме по најмалку 300 филмови, кога клубот беше полн со членови, кога имав инспирации да цртам филмови, да правам анализи, да правам поклончиња за роденден на клубот, едвај да чекам да стигнам на ред и да барам со денови кој да го предложам... Посакувам сите до еден да сме тука собрани, клубот да заживее, во другата тема да има иљадници филмови, да биде гужва од рецензии...

На вас другари истото ви го посакувам, да ви се врати филмскиот дух и повеќе да се дружиме!
 
На врв Bottom