Во Новата година посакувам (Филм и ТВ желби)

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.728
Знам дека има вакви теми во подфорумот за општи муабети, ама ние сме така, како да кажам, вери спешл пипл, па си честитаме поинаку. Ајде филмаџии мои морски и океански да си ги кажеме желбите.

Старт:Во новата 2013-та посакувам:

~A~ конечно да ја ќари женската (друже ќе се потрудиме со наслови)
КвикСилвер да го изгледа Fight Club (освен ако не го изгледа во 2012-та)
Ен Хатавеј да сними порно филм (ги пингам сите момци од темата за Ен, особено Io Sono Interista)
Kocka да го продолжи хејтот кон мејнстримот (оти иначе досадно ќе биде)
beneamata да го остави минатото со фустанчињата зад себе
Anne. и јас да си најдеме некој нов Скарскард, Сомерхалдер, Ејклс па да спамираме со фотки
џимеј да најде филмови од оние што ги сака, а ретко кој ги има гледано. :)
Pluh да престане да спојлерисува луѓе по ПП
wot да добие Синеплекс во Струмица
Psyside да наоѓа филмови по брза постапка само на добри снимки + плус Дедо Мраз да му донесе уште поголем екран
Io Sono Interista да добие неограничен интернет
На VLJ што побргу да му мине времето додека ја чека зимата (Winter is coming!)
Iceboy да ги изгледа сите серии

Засега тие желби ми текнуваат, бујрум да си честитаме. Па ќе ја заклучиме темава и следната здрави живи, ќе видиме што на кој му се исполнило. :cool:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.285
Ќе направам компромис ептен зашто сте спешл...

за секој пат кога некој ќе каже (или имплицира) дека некој филм не е за сите, на рандом член ќе му спојлнам серија/филм по ПП
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.258
Поени од реакции
16.718
Io Sono Interista да го гледа american beauty уште еднаш и да му се засвиѓа :D
Pluh да ја сфати длабочината на "не е за секого" и да сфати дека сме сериозни кога го велиме тоа.
Mac)) да гледа поасални филмови а не нови излезени со 6.3 оцена.
Srcee да гледа помалце филмови со дечкото.
Psyside не мора да ги гледа ама помалце да ги хејта меинстрим сериите.

@сите да ја гледате бурни времиња :D

p.s. inb4 како Psyside посакува да го гледам alien
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.586
Поени од реакции
10.220
beneamata му посакувам да изгледа неколку вампирски филмови и серии... и да му се засвиѓаат :X3:
џимеј да и‘ најде ново џемперче на Линден
Red John dragonsky секогаш да имаат инспирација да ме смејат
Iceboy да си најде девојка исто толку мила како Џесика... и заедно да си ги гледаат сите серии
wot женска тебе ти посакувам да те тргнат од супермодераторското место за да имаш време да си ја продолжиш ВД :)
RocknRolaa да си го задржиш добриот вкус за филмови, серии, музика, актери, мажи, оти стварно имаш најдобар вкус! И да споделуваш со другарчето:D
едит:
VLJ Red John побрзо да ви ја снимат новата Госип Грл!

Најсреќна нека ви е Новата 2013!
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.202
Посакувам некој навистина добар хорор филм што ќе го растресе, според мене зачма(р)ениот жанр.
Сакам да престанат да снимаат идиотски римејкови и продолженија.
Сакам уште подобри сезони на Шерлок и на Game of Thrones.
Сакам да го изгледам Breaking Bad, што би требало наскоро и да се оствари. По Нова година.
Посакував оскар за Трето полувреме, ама...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.775
Поени од реакции
7.346
Том Круз да ја пронајде својата среќа покрај новата женска :icon_lol:.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
23.967
Поени од реакции
33.862
Ен Хатавеј да сними порно филм (ги пингам сите момци од темата за Ен, особено Io Sono Interista)
Io Sono Interista да добие неограничен интернет
И да сними, тоа ќе биде најдобриот порно филм некогаш снимен :cool:
Неограничен имам, посакај ми брзина за симнување и време за гледање :)

Io Sono Interista да го гледа american beauty уште еднаш и да му се засвиѓа :D
Never gonna happen... :)

Io Sono Interista Да не не банира сите. :oops:
... and I will have my vengeance, in this life or the next! :sneaky:

Добра тема, после ќе пишам прозивки :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.258
Поени од реакции
16.718
wot женска тебе ти посакувам да те тргнат од супермодераторското место за да имаш време да си ја продолжиш ВД :)
RocknRolaa да си го задржиш добриот вкус за филмови, серии, музика, актери, мажи, оти стварно имаш најдобар вкус! И да споделуваш со другарчето:D

некои брзини тука се измешани?

иначе да и ја ја заборавив втората желба за psyside, да го гледа death note
 

Red John

natural born hater
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.136
Поени од реакции
21.318
wot да продолжи да црта за да ни објасни. :D
Anon Да принаправи видео тутови. :D

И да, катчето филм и тв да си остани како досега, најдобро.
 
На врв Bottom