Војната на патиштата

Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Овој со аудито изгледа мислел дека татко му ги правел булевариве и негови се да вози како што му чини.

Вака изгледа дека сакал да пресече цел булевар за да влезе накај МКЦ.
Што има врска кој ги правел булеварите? Јас го правев паркингот на Аеродромот па ме дерат по 2-3000 годишно најмалку:(
Се шалам, Скопјево е дефинитивно катастрофа од град. Едно време работев во Русија и мислев дека полошо нема, кога заседнав во Ск, видов дека ние сме бетер!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
којзнае колку брзо возел
не е шала да ги пробиеш барикадите на средина па и другите на крај што се



Sent from my iPhone using Tapatalk
Шоферот имал излив
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
од каде инфово?
по вести колку што гледам уште нема конкретни информации


Sent from my iPhone using Tapatalk
Од вработен во МВР, first responder. Ако лаже и јас лажам.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Класика новинарство кај нас, сите екипи на терен некои сајтови уште објавуват 5 жртви, други бројката расте, трети 10 жртви, министерот 13, директориве на клиника појма немаат ништо како изгубени се.
На не знам кој портал беше имаа пишано дека полицијата разговарала со возачот пошто свесен бил. А, очигледно конкретни и точни информации здравје за неколку саати ќе имаме.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Од вработен во МВР, first responder. Ако лаже и јас лажам.
mislam deka e mnogu rano da se nosat vakvi zaklucoci posle vakva nesreka i tragedija, i tolkav broj na zaginati.
Ne se znae i soferot dali e megju niv, toa doprva treba da se doznae koja e pricinata za nesrekata, mislam deka za tolku kratko vreme da se ustanovi deka imal izliv mi e malce stoznam, neizvodlivo.
Spekulaciite prvicni se deka imal srcev udar, ili deka guma se dupnala, ova nekoj sto bil blisku do nego vo avtobusot pa da kaze ama mislam deka od preziveanite patnici doprva ke se pribiraat informacii, sve ova mene mi e rekla kazala nepotvrden muabet, u momentov prioritet e da se spasat tie sto moze da se spasat, oficijalno 13 mrtvi, ama brojkava moze i da porasne, 5 od ovie 13 umrele vo bolnica.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Јас добив информации дека срцев удар кај возачот било причината, исто од вработен на МВР... Катастрофа било, полицијата исто носеле повредени, бидејќи премногу биле на број, после чистеле све лом било, во болница стотина души по ходници, хаос невиден. Која трагедија човече, од нигде никаде...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
СДК или Радио Слободна Европа беше, објави дека шоферот дал изјава пред полиција.

Како паднал на кров, се смачкал со луѓето во него. Катастрофа у пичку матер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
mislam deka e mnogu rano da se nosat vakvi zaklucoci posle vakva nesreka i tragedija, i tolkav broj na zaginati.
Ne se znae i soferot dali e megju niv, toa doprva treba da se doznae koja e pricinata za nesrekata, mislam deka za tolku kratko vreme da se ustanovi deka imal izliv mi e malce stoznam, neizvodlivo.
Spekulaciite prvicni se deka imal srcev udar, ili deka guma se dupnala, ova nekoj sto bil blisku do nego vo avtobusot pa da kaze ama mislam deka od preziveanite patnici doprva ke se pribiraat informacii, sve ova mene mi e rekla kazala nepotvrden muabet, u momentov prioritet e da se spasat tie sto moze da se spasat, oficijalno 13 mrtvi, ama brojkava moze i da porasne, 5 od ovie 13 umrele vo bolnica.
Како и да е, без разлика дали излив или срце, се иззема шоферот од вина, тоа ми е муабетот. Северњаци сме ние, одма фрламе дрва и камења.
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Како и да е, без разлика дали излив или срце, се иззема шоферот од вина, тоа ми е муабетот. Северњаци сме ние, одма фрламе дрва и камења.
https://novatv.mk/ojo-izdade-naredba-za-analiza-na-krvta-i-urinata-na-vozachot-na-avtobusot/

Ете колку ти е јак изворот од МВР. И не ми е јасно во тој хаос како лицето од МВР веднаш утврдило дека се работи за излив на мозок...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
https://novatv.mk/ojo-izdade-naredba-za-analiza-na-krvta-i-urinata-na-vozachot-na-avtobusot/

Ете колку ти е јак изворот од МВР. И не ми е јасно во тој хаос како лицето од МВР веднаш утврдило дека се работи за излив на мозок...
Е добро, и?

Во секоја сообраќајка со жртви по службена должност се зема урина и крв. Пишав дека пишувам што знам :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Рано е за официјален извештај и секогаш кога возач наеднаш ќе отиде на другата лента па во банкина, обично најпрво се спомнува дека од срцев удар.
Може и некое животно кое му го попречило патот и не оставило никаква трага, може да е и дупната гума.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom