Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
10 април 2008
Мислења
52
Поени од реакции
1
ja iam videno nlo pa so sea i toa vo nerezi-skopje :)
samo edno ke vi kazam,eve ide leto,kacete se na nekoe povisko mesto po moznost planina,pri vedro nebo,ako za edna nok ne vidite nad 100raboti koj sto samo blesnuvaat kruzat(sateliti nonstop se gledaat)nekoi beli stotijaznam tamu tocki,ali sigurno ke poveruvate deka postoi nlo zaso edno od site ke vi lici mn porazlicno od site drugi,jbg,nlo da ne ste videle sramota e
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
еднаш напишав дека ако ги видам би се размножувала со нив, ама само ако ме земат...бар ќе отидам у нов свет, буквално:)
 
Член од
14 април 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
pa iskreno i jas veruvam deka postojat no sepak nesto ima gore
a i ete kazuvat deka videle NLO znaci deka na vistina ima nesto gore pa mozebi nie sme marsovci za niv koj znae mozebi i tie se plasat od nas kako nie od niv
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
tocno...za vonzemjani sekakvi filmovi si praat lugjeto:)fantazii eden kup:)ne vikam deka ne postojat ama deka ima na nasava planeta????hmmm tesko mi e da poveruvam
не знам колку е дозволено да поставам линк од блог, меѓутоа наидов на еден супер интересен блог кој се занимава со светските мистерии меѓу кои и овие за НЛО дали ги има или нема на нашата планета односно дали не посетиле. Па еве ти препорачувам да отидеш и да прочиташ таму за светското размислување во однос на НЛО: http://univerzum.blog.com.mk Овдека имаш опширно објаснето за средбите на луѓе од целата планета и за нивните средби со вонземјаните. Прочитај, па можеби ќе те натера да бидеш малце поуверен.
 
Член од
20 април 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Mozno e da se vo nekoj oblik na energija koja ne opkruzuva i postojano ne posmatrat.


Eppur si mouve.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Не верувам баш во вакви работи. Во нашиот сончев систем нема, а за подалеку никој не може ни да претпостави а камо ли да докаже. И ќе остане така уште мнооогу долго. А и да постојат, не верувам дека се онакви како што го замислуваме, со супер оружја, развиени технологии, чуден изглед и ствари.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
epa vaka ja moram da kazam neso deka sum slusnala bas za toa deka gi ima segde i bas mn. mi e jezivo ko kje slusnam deka gi ima i vo voda i segde oklou nas bas segde ne opkruzuvale pa kje pratele satelitski snimki sto praime i se toa aj mallku pokonkretno objasnuvanje ve molam . !!!:eek:lee:
Можно е да постојат, ама на други планети, не кај нас. :uvo:
Ама па што знаеш ти, имаш само 13 години. :smir:
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
slusnav deka mozebi i sega nekoe NLO leta nad zemjata i od NASA go zabelezale so tamu neznam kakvi aparati ama ne go kazvat to oti mislat deka ke se napraj golem strav megu narodot

vo 1947 mislam deka bese ispratile poraka vo vselenata do vonzemjanite neznam šo i kako ama ne bilo kazano ni vo vesnici ni na radio i slicno ama vo 2002 dobile odgovor i neznam kaj da baram poopsirno kazano za to gledav nesto na you tube ama ako znaj nekoj poke za ova neka kazi
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.686
Поени од реакции
11.077
Не се замарам многу со тие работи, ама па по некоја моја логика, мислам дека не сме сами во толкава вселена :) гарант има нешто
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.869
Колку и да сме сигурни, не можеме да докажеме.

Dokazano e ..samo treba da istrazuvash ....

Citaj sve ..slushaj go sekoj ..informacijata e mokj ..so sopstveno istrazuvanje mozesh da dojdesh do zaklucok ..

Jas licno imam kolekcija od nad 1000 i neshto klipcinja dokumentarci i spisanija ...pa ako nekoj se interesira povekje ..moze da mu dadam kopii ...

Namerno ne pishuvam mnogu na podforumov Misterii poshto ke treba 24-casa da okapam .. a vremeto e dragoceno ...
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Чим Ватикан се огласи дека не исклучува постоење на вонземјани, тогаш дефинитивно ги има.
 

BOBI_KOSA

Ишишан, Заклан
Член од
16 април 2008
Мислења
359
Поени од реакции
9
Дека постојат вонземјани,постојат.А тоа дали тие директно дејствуваат на нас мислам не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom